انجمن‌هاي كرگ ايران
گفتگو درباره Mixer - نسخه قابل چاپ

+- انجمن‌هاي كرگ ايران (http://www.korgiranco.com/forum)
+-- انجمن: مباحث ديگر (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: انجمن تجهیزات و گفتگوهای سخت‌افزاری (/forumdisplay.php?fid=29)
+--- موضوع: گفتگو درباره Mixer (/showthread.php?tid=174)

گفتگو درباره Mixer - علی محمدی - ۱۳/۵/۱۳۸۹ ۱۱:۲۶ صبح

سلام مجدد
اگر کسی میتونه یه راهنمایی به من بکنه
من میخوام یه میکسر کوچک و جمع و جور بخرم منتها نمیخوام گرون باشه همین که بتونه 2 تا باند رو خروجی خوب بده خوبه. واسه یه سالن 200 متر مربع خوب باشه.

گفتگو درباره باند و میکسر - barbod - ۱۸/۵/۱۳۸۹ ۰۲:۲۵ عصر

با سلام خدمت دوستان

چند وقته دوست داشتم برای کارهام که برنامه اجرا می کنم یه سیستم از خود داشته باشم ولی تو این مدل ها قیمت های مختلف و نزدیک به هم موندم

من یه 2 میلیون تا 3 میلیون نمی خوام فعلا خرج کنم
میخوام باند و میکسر و نمی دونم هر چی دیگه نیاز داره داشته باشم ولی برندهای رو می خوام انخاب کنم واقعا ارزش داشته باشه و کار بده

یکی از دوستان تهرانی یه سیستم رو پیشنهاد دادن و خودم هم گوش دادم
گفتن شما یک میکسر 1222 بهرینگر (310000 تومان)دو عدد باند (kam (1200000 و یک پاور p.v با خروجی 6 باند و قدرت مناسب (700000) فعلا برای شما کافیه
می خواستم بدونم این مدل های که دوست خوبم پیشنهاد داده تو فضای باز هم جواب می ده ؟

چون تو مغازه که روشن کردن واقعا بیس نرم و تویتر عالی داشت قدرتش هم خوب بود

یکی از بچه ها میگه فعلا یه میکسر بردار با دوتا باند اکتیو راک یا آر اس دی یا دلتا فعلا کافیه بعد اینار و بفروش برو اف بی تی بیگیر واقعا نمی دونم چی بخرم که به نفع من باشه که بتونم اگر هم یک وقت خواستم ارتقاع بدم از همی دستگاه ها هم استفاده کنم
اقا اصلا من چرا از این مدل ها باید استفاده کنم چه مزیعتی داره چه عیبی من اینا رو نمی دونم دوست دارم اینجا بچه ها بهم کمک کنن تا بهترین تصمیم رو بگیرمBig GrinHeartHeartHeartHeartHeart

واقعا باید چه چیز های رو در مورد خرید یک سیستم در نظر بگیرم برای کسی می خواد همه جا برنامه اجرا کنه چه تو سالن چه تو فضای باز ؟

RE: سوالات و بحث در باره خرید انواع باند ها و میکسر ها - نوژان - ۱۹/۵/۱۳۸۹ ۰۷:۲۴ عصر

با سلام به نظر بنده ، اينكه شما بخواهيد تجهيزاتي را با قيمت مناسب خريداري كنيد و بعد از مدتي بفروشيد و سيستم بهتري جايگزين آن كنيد كار اشتباه و صرفه هزينه بيهوده است شما در همين ابتداي كار تجهيزات با كيفيت بالا خريداري كنيد مانند . ميكسر داينا كورد 600 ، 1000 ، 2000 باند EV اصل و نه چيني
ويا باند FBT و يا از ميكسر هاي مونتاربو و ميكروفون هاي حرفه اي سنايزر استفاده كنيد موفق باشيد.

RE: گفتگو درباره Mixer - matin - ۴/۶/۱۳۸۹ ۱۲:۰۲ عصر

با سلام اقای عابدی عزیزاز اینکه مرا راهنمایی کردید ممنون و سپاسگزارم لطفا یه مدل ..میکسر و باند معرفی کنید که باهم همخوانی داشته باشند من مانده ام چیکار کنم از یک میلیون پانصدتا دو ملیون راه داره سراغ هرکی هم میرم از سیستم خودش تعریف میکنه نمیدونم والا.............. البته با میکسر بهرینگر کار کردم ولی نویز داره...با تشکر///////اگر از دوستان عزیزی میتونه کمکی بکنه بادرج مدل میکسر و مدل باند اطلاعاتی بدهد اگر هم قیمت داره چه بهتر با درج قیمت بگه با تشکر از همه دوستان....------------------------------

RE: گفتگو درباره Mixer - علی محمدی - ۶/۶/۱۳۸۹ ۰۳:۴۰ صبح

منم یه میکسر در حد خوب که بتونه دو تا باند رو ساپورت کنهو برای فضای بسته 200 متری کافی باشه میخوام.تا 300 هزار تومان میگن میشه یه میکسر خوب کوچک و جمع و جور خرید. چه مارکی خوبه؟

RE: گفتگو درباره Mixer - matin - ۶/۶/۱۳۸۹ ۱۲:۰۵ عصر

سلام علی جان من هم یه نظر خواهی کردم در پست قبلی از طرف دوستان نظری نیامده من تحقیق کردم ولی با ز هم نظر دوستان مهم است

RE: گفتگو درباره Mixer - Abedi - ۷/۶/۱۳۸۹ ۱۱:۰۰ صبح

(۶/۶/۱۳۸۹ ۰۳:۴۰ صبح)علی محمدی نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
منم یه میکسر در حد خوب که بتونه دو تا باند رو ساپورت کنهو برای فضای بسته 200 متری کافی باشه میخوام.تا 300 هزار تومان میگن میشه یه میکسر خوب کوچک و جمع و جور خرید. چه مارکی خوبه؟

منظورتان چیست که دو باند را ساپورت کند، ساپورت باند کار آمپلی‌فایر است.
البته میکسرها هم آمپلی‌فایر ساده‌ای دارند، اما شما دنبال میکسر هستید یا آمپلی‌فایر؟!

RE: گفتگو درباره Mixer - matin - ۷/۶/۱۳۸۹ ۱۱:۴۰ صبح

سلام اقای عابدی عزیز داداش من >>>>یه سیستم برای مراسم هر چی که میخواهد ...1-باند..2-میکسر..3- امپلی در صورت لزوم..4-میکروفون و....... با مارک ها یشان بگو ما راحتتر بتو نیم تهیه کنیم.......راحت بگم یه سیستم برای مجلس میخواهم با همه تجهیزات تا دو میلیون هم مشکل ندارم چون اینجا نیست اگر هم باشد اجناس روز را ندارند همون قدیمیها است.میخواهم تهران بیام برای بروز رسانی کیبوردم میخواهم دیگه اسیر این مغازه اون مغازه نشم ..کیبورد را که به شما میسپارم برم و لوازم را تهیه کنم...با تشکر از شما و همه همکارهایتان....م ....قم

RE: گفتگو درباره Mixer - علی محمدی - ۸/۶/۱۳۸۹ ۰۲:۲۲ صبح

منظورم از میکسر و باند اینه که میخوام یه میکسر بخرم که 2 تا باند که خودم دارم بهش نصب کنم امپلی فایر دارم ولی قدیمیه و خراب شده میخواستم ببینم میشه از میکسر جای اون استفاده کنم یا نه البته جمهوری رفتم گفتند یه میکسر 250 تومانی مشکلت رو حل میکنه .در کل من برای دو تا باندی که دارم چی بخرم که خوب باشه ممنون میشم کمکم کنید.

RE: گفتگو درباره Mixer - Abedi - ۸/۶/۱۳۸۹ ۱۱:۳۱ صبح

(۸/۶/۱۳۸۹ ۰۲:۲۲ صبح)علی محمدی نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
منظورم از میکسر و باند اینه که میخوام یه میکسر بخرم که 2 تا باند که خودم دارم بهش نصب کنم امپلی فایر دارم ولی قدیمیه و خراب شده میخواستم ببینم میشه از میکسر جای اون استفاده کنم یا نه البته جمهوری رفتم گفتند یه میکسر 250 تومانی مشکلت رو حل میکنه .در کل من برای دو تا باندی که دارم چی بخرم که خوب باشه ممنون میشم کمکم کنید.

استفاده از میکسر جای آمپلی‌فایر زیاد جالب نیست و پیشنهاد می‌شود آمپلی‌فایر را حتما تهیه کنید.
از جمله میکسرهای با قیمت مناسب و استفاده آماتوری می‌توان به برند یاماها سری MG اشاره کرد که بسته به نوع ورودی و خروجی‌های مورد نیاز شما انواع مختلفی دارد، مثلا یکی از آن‌ها MG82Cx است که نسبتا برای کارهای آماتوری بد نیست البته مدل‌های بالاتر و پایین‌تری‌ هم دارد که باید با دقت بررسی کنید و با توجه به نیاز الان و آینده یکی را انتخاب نمایید.

من در این پست یک بروشور برای اینکه بتوانید مقایسه‌ای بین چند مدل سری MG پیوست کرده‌ام و تصویر زیر هم مربوط به MG82Cx است.
البته برندهای ضعیف‌تر و قوی‌تر هم هستند که برای مطالعه آن‌ها حتما باید به بازار مراجعه کنید.

[تصویر: yamaha-mg82cx-big.jpg]

اما در مورد انتخاب آمپلی‌فایر این موضوع هم بستگی با باندهای شما دارد که آیا اسپیکر است یا مونیتور صدا است، مشخصه‌هایی از جمله بازه فرکانسی آن چیست و مسائل دیگر که اگر اطلاعات دارید که هیچ، اما اگر نه اطلاعات دارید و نه حوصله بهترین پیشنهاد برای کارهای مجلسی و مراسم استفاده از یک جفت اسپیکر اکتیو است که هم اسپیکر است و هم آمپلی‌فایر و بهینه‌ترین مچینگ را در درون خود داشته و به نظر من مناسب‌ترین گزینه برای اجرای برنامه می‌باشد. ( نه آهنگسازی و تنظیم )
البته بازهم با اهل فن مشورت کنید این نظر من بود

RE: گفتگو درباره Mixer - علی محمدی - ۹/۶/۱۳۸۹ ۰۲:۴۴ عصر

جناب عابدی از راهنمایی دقیق و کار آمد شما ممنونم درسته من برای اجرای برنامه لازم دارم نه آهنگسازی ، فکر میکنم بتوانم مدل MG82CX را بخرم ظاهرا جمع و جور و جوابگوی اجرای برنامه را دارد.بایدبرم بازار و از نزدیک بررسی کنم. از لطف شما هم سپاسگزارم.

RE: گفتگو درباره Mixer - matin - ۲۵/۷/۱۳۸۹ ۰۸:۱۰ عصر

(۲/۷/۱۳۸۹ ۱۰:۱۴ صبح)matin نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
باسلام دوستان اطلا عاتی در مورد میکسر ساند کرافتEFX12 میخواستم ......

دوستان عزیز دیگه اطلاعات نمیخواهم خودتون را به زحمت نیندازید زیر و بمش را پیدا کر دمSleepy

RE: گفتگو درباره Mixer - barbod - ۲۵/۷/۱۳۸۹ ۱۰:۱۸ عصر

خوب توضيح بده ما هم در جريان باشيم ديگه متين جان

RE: گفتگو درباره Mixer - matin - ۵/۸/۱۳۸۹ ۱۰:۰۷ صبح

سلام دوست عزیز فکر کنم به غیر از اقای عابدی و یک سری دوستان همه مثل خود من مبتدی باشن و از یه سری ابزار که با موسیقی سرو کار دارند اطلاعی ندارند..Undecided

RE: گفتگو درباره Mixer - mrpmmm - ۸/۸/۱۳۸۹ ۰۲:۵۶ عصر

سلام
میخوام یه میکسر بگیرم برای کار زنده . این مشخصات رو لازم دارم :
1 . حداقل 24 بیت . 192 کیلو هرتز
2 . زیاد دست و پا گیر نباشه (از لحاظ اندازه)
3 . خروجی مانیتور که استریو رو تبدیل به مونو بکنه داشته باشه .
4 . خروجی ساب
5 . افکتهای زیبا
6 . قیمت مناسب

راستی به نظرتون این رولندهایی که برای کارهای استدیو استفاده میشه بدرد کار من میخوره ؟

RE: گفتگو درباره Mixer - mrpmmm - ۱۰/۸/۱۳۸۹ ۱۲:۰۳ صبح

سلام
آقای عابدی منو راهنمایی نمیکنین ؟
البته تو اینترنت که چرخ میزدم یه چیز دیگه هم پیدا کردم ولی هم نظر شما رو در موردش میخوام و هم نمیدونم تو ایران از کجا میتونم پیداش کنم .
یه مدل قدیمی از این مارک رو داشتم (خیلی قدیمی . رو میکسرش نوار کاست میخوره) . از تو وسایل درش آوردم و یه صدا ازش گرفتم (البته با یکی از دوستا بودم) . هر دوتامون دهنامون وا مونده بود . صدا به طور باور نکردنی با کیفیت بود . تقریبا در حد صدایی که از کارت صوت ua101 گرفتم . هیچکدوم باورمون نمیشد . میخواستم بدونم که هنوز همینطور کیفیتاش بالاست ؟

این هم 2 تا عکس از بالا و پشت دستگاه

[attachment=197]

از اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
هم میتونین مشخصاتش رو ببینین ...

RE: گفتگو درباره Mixer - Abedi - ۱۰/۸/۱۳۸۹ ۱۰:۴۱ صبح

(۱۰/۸/۱۳۸۹ ۱۲:۰۳ صبح)mrpmmm نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
سلام
آقای عابدی منو راهنمایی نمیکنین ؟
البته تو اینترنت که چرخ میزدم یه چیز دیگه هم پیدا کردم ولی هم نظر شما رو در موردش میخوام و هم نمیدونم تو ایران از کجا میتونم پیداش کنم .
یه مدل قدیمی از این مارک رو داشتم (خیلی قدیمی . رو میکسرش نوار کاست میخوره) . از تو وسایل درش آوردم و یه صدا ازش گرفتم (البته با یکی از دوستا بودم) . هر دوتامون دهنامون وا مونده بود . صدا به طور باور نکردنی با کیفیت بود . تقریبا در حد صدایی که از کارت صوت ua101 گرفتم . هیچکدوم باورمون نمیشد . میخواستم بدونم که هنوز همینطور کیفیتاش بالاست ؟
این هم 2 تا عکس از بالا و پشت دستگاه
از اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
هم میتونین مشخصاتش رو ببینین ...
والله من نمی‌دانم منظور شما از قیمت مناسب و کار زنده چیست؟
برای بعضی 3 میلیون تومان قیمت مناسب است و برای بعضی 300 هزار تومان
برای برخی کار زنده یعنی کار روی استیج یعنی کاری که حداقل 24 ورودی دارد و برای بعضی یعنی کاری که حداکثر دو کیبورد و یک درام و یک میکروفون قرار است وارد دستگاه شود.
این میکسری که معرفی کردید، میکسر زیاد حد بالایی نیست، قیمت آن هم فکر کنم حدود 280 تا 320 باشد، اگر میکسر خوب می‌خواهید باید مسئله افکت را حذف کنید، میکسرهایی که افکت دارند، غالبا تجاری هستند، آهنگسازان برای افکت از تجهیزات مستقل استفاده می‌کنند، اما اگر شما در این حد نیاز ندارید،‌ می‌توانید از مدل‌هایی که در بالا معرفی کردم استفاده کنید، فکر کنم نیاز شما را برآورده کنند.
اگر هم میکسر حرفه‌ای می‌خواهید با توجه به بودچه و نیازتان می‌توانید سراغ برندهایی مثل دایناکورد بروید.
ضمن اینکه شما دنبال میکس آنالوگ هستید یا دیجیتال چون بحث Sample Rate مطرح کردید بعد میکسر بالا را معرفی کردید کمی دچار ابهام شدم!
فکر کنم شما می‌خواهید چند ساز را به میکسر وصل کنید و همزمان بخوانید، درست حدس می‌زنم؟

RE: گفتگو درباره Mixer - mrpmmm - ۱۰/۸/۱۳۸۹ ۰۴:۳۳ عصر

سلام
آره حد اقل 10 تا میکروفن و 4 تا کیبرد و 3 تا گیتار و ویالن و ...
البته تعداد ورودیهاش برام مهم نیست . از جای دیگه ورودیهاش رو تامین میکنم .
این میکسری که گفتم قیمتش رو 249 دلار زده ولی نمیدونم تو ایران از کجا میتونم بخرمش ؟(اگه ممکنه راهنماییم کنین)
همونطور که گفتم یکدونه قدیمیشو الان تو خونه دارم . (فکر کنم مال دوران دایی ناسرهاست) . با تمام قدیمی بودنش و تکنولوژی قدیمیش کنار یک MONTARBO AD-75 تستش کردم . باهاش رقابت میکرد . (حتی از بعضی جهات باس و تریبل تفکیکتری داشت) . اگه هنوز همونطور با کیفیت بزنه فکرشو بکنین که با تکنولوژی امروز چی زده ...
در هر صورت من تصمیم گرفتم که یکدونه از این دستگاه بگیرم . اگه تو ایران هست لطف کنین و راهنماییم کنین که چجوری و از کجا میتونم تهیه کنم و اگه نباشه هم که مجبورم سفارش بدم برام بیارن که مشکلات خودش رو داره . (بین 1 ماه تا 2 ماه طول میکشه تا برام بیارنش) .

این هم 2تا عکس از اون میکسر قدیمی که دربارش صحبت میکنم :

[attachment=199]
[attachment=200]

RE: گفتگو درباره Mixer - Abedi - ۱۱/۸/۱۳۸۹ ۱۰:۲۸ صبح

متاسفانه من نمی‌توانم در مورد خرید این دستگاه شما را راهنمایی کنم، اما شاید شرکت بتواند کمکی بکند، لطفاً با آقای نجف‌پور تماس بگیرید.

RE: گفتگو درباره Mixer - behrad_hami - ۲۰/۱۰/۱۳۸۹ ۰۸:۴۰ صبح

سلام دوستان . میکسر پیشنهادی من سان کرافت هست . در حد کیفیت دایناکورد هست . قیمتش هم 800 تومنش هست تا 1500 . من خودم شخصا تست زدم . و هم صدایی شفاف به دور از صوت میکروفن با کیفیت خروجی قوی . و اصلا قابل مقایسه با بهرینگر و مدلهای هم قیمت خودش مثل یاما ها نیست . این مدل از لحاظ کیفیت خروجی خیلی شبیه به دایناکورد هست

RE: گفتگو درباره Mixer - matin - ۲۰/۱۰/۱۳۸۹ ۰۲:۴۸ عصر

سلام ..دوست من بنده یه میکسر ساند کرافت EFX12 خریدم خیلی راضی هستم از جمهوری تهیه کردم با 3 باند اکتیو برقی ...داینا کورد بره لنگ بندازه...سوالی داشتی در خدمتم

RE: گفتگو درباره Mixer - علی محمدی - ۲۰/۱۰/۱۳۸۹ ۰۳:۰۶ عصر

متین جان میکسر را چند خریداری کردید؟ و باندها را چند؟

RE: گفتگو درباره Mixer - matin - ۲۰/۱۰/۱۳۸۹ ۰۳:۰۹ عصر

علی جان اگر در اینجا ذکر کنم از قوانین سایت خارج نمیشویم؟؟؟

RE: گفتگو درباره Mixer - علی محمدی - ۲۰/۱۰/۱۳۸۹ ۱۰:۴۰ عصر

نخیر متین جان گمان نمیکنم ایرادی داشته باشد چون در همین تاپیک قیمتها نیز اعلام شده است و چون مربوط به کیبورد نیست و قصد خرید و فروش و بازاریابی هم نیست ما نعی ندارد.

RE: گفتگو درباره Mixer - matin - ۲۲/۱۰/۱۳۸۹ ۱۲:۱۱ عصر

سلام.خدمت علی اقای عزیز

میکسر ساند کرافت EFX12..........770000
3عدد باند اکتیو برقی مدل PSL.........هر کدام 350000
کابلها و پایه هاشون هم 140000شد...

RE: گفتگو درباره Mixer - علی محمدی - ۲۲/۱۰/۱۳۸۹ ۰۵:۴۹ عصر

متین جان خیلی متشکرم بیشتر میخواستم قیمتها را بدانم.
در حدود 2 میلیون تومان هزینه کردید ، مبارکتان باشد. Smile
وضع مالی خوبی دارید ها ! Wink حتما با یک مراسم جشن تولد هزینه آن تامین میشودBig Grin

RE: گفتگو درباره Mixer - matin - ۲۲/۱۰/۱۳۸۹ ۰۹:۴۱ عصر

سلام علی جان خیلی ممنون قابل شما را ندارد...داداش فکر نکنم با یه مراسم پولش در بیادTongue خدارا شکر زیاد دنبال مادیات نیستم بالا خره دوستانی هستند که طبقه 3...4...هستند باید هوای اونها را داشت....البته خود من هم هم ردیف همین طبقات هستمWink

RE: گفتگو درباره Mixer - pa50 sampler - ۲۸/۱۰/۱۳۸۹ ۰۴:۱۳ عصر

سلام به همه.... كسي قيمت اكبند اين ميكسرو ميدونه؟؟؟لطف كنه بهم بگه...yamaha mg8/2fx

با تشكر

RE: کششMixer - matin - ۱۵/۳/۱۳۹۰ ۱۱:۳۷ صبح

سلام دوستان عزیزمیخواستم یه نظریه از شما بگیرم بنده یک میکسر ساند کرافت EFX12 دارم و تا حالا راضی بودم به نظر خودم....Exclamation
دوهفته پیش برنامه ای داشتم که ما رفتیم در انجا متوجه شدیم فاصله دو منزل 200 متر میشود واقعا خنده دار Angry..البته کابل باند هم به اندازه کافی داشتم Big Grinدر اونجا از دو سه تا دوستان بگیر تا فیلمبردار گفتند که میکسر قابلیت کشش این فاصله را نداردHuh تلفن زدم به یکی از دوستان اون هم پیشنهاد داد از این کار اجتناب کنمUndecided ولی بنده گفتم هر چی میخواد بشه بشه دیگه کاره دیگهSleepy... وسایل را وصل کردیم حدود دو ساعت و نیم هم برنا مه داشتیم ولی میکسر اخ نگفت...Blush حالا نظریه کارشناسان ...

1..ایا طول کابل باندروی میکسر تاثیر داره؟؟
2..ایا میکسر شاهکار کرده است؟؟
3..بستگی به نوع کابل باند داره؟؟
4..البته باند هایم 3تاش هم اکتیو pslهست
فقط میخواهم کار و ارزش میکسر را بدونم که ایا فروشنده به عنوان رفیق اعلام کرد راست گفته یا خیر ...

علی محمدی..اقای عابدی و دیگر دوستان نظریه کارشناسی ا رائه بدهید

RE: گفتگو درباره Mixer - korgpa800elite - ۱۵/۳/۱۳۹۰ ۰۱:۲۰ عصر

سلام منم خودم یکبار با دیناکورد یه فاصله 60 متری رو ساپورت کردم بدون هیچگونه ایرادی ولی این فاصله طولانی اگر میکثر معمولی باشه دوام نمیاره ویا نویز میندازه یا میسوزه

RE: گفتگو درباره Mixer - T-bak - ۱۵/۳/۱۳۹۰ ۰۲:۱۱ عصر

مسلما استفاده از باند اکتیو باعث میشه که فشار کمتری بروی میکسر باشه و اینکه میکسر کرافت ساند EFX12 پاور قدرتمندی ندارد مثلا اگر شما از 3 باند پستیو به جای آنها استفاده می کردید مطمئنا با این فاصله ای "200 متر" که ذکر کردید با مشکل مواجعه می شدید یا راندمان کارتان پایین می امد . شاید به قول خودتان میکسر کشش این فاصله را داشته است اما اگر یک نگاه به چراغ های ولوم مستر در حین کار بکنید متوجه خواهید شد که فشار زیادی روی سیستم است . همانطور که می دانید بروی هر میکسری یک سری چراغ رنگی وجود دارد که نشان دهنده میزان باری است که روی دستگاه اعمال میشود و وقتی چراغ های قرمز رنگ مدام در حال چشمک زدن باشد یعنی اینکه باره اضافی بروی میکسر است . طول و نوع کابل به طور حتم در راندمان کار تاثیر گذار است مثلا فرض کنید برای خروجی گرفتن از یک میکسر دایناکورد 1000 با باند الکترو ویس TX1152 از یک کابل 0.75 استفاده شود خب مطمئنا به دلیل استفاده از این کابل ضعیف خروجی بسیار افت می کند و همچنین فشار زیادی بروی میکسر است . حداکثر طول کابل برای میکسرهای در این رنج 50 متر است که زیاد هم توصیه نمیشه . بحث میکسر خیلی گسترده است و مواردی مثل طول و نوع کابل و ... تنها یکی از عواملی هستند که برای گرفتن یک خروجی نرمال باید رعایت شود . متین عزیز اینهایی که گفتم تجربه خودم هست و نظر کارشناسی نیست

RE: گفتگو درباره Mixer - matin - ۱۵/۳/۱۳۹۰ ۰۲:۲۴ عصر

سلام t-bakعزیز باند اکتیو به لحاظ داشتن امپلی باعث کمتر شدن فشار میشود؟؟

سیم باند ها هم 20در2 AWG...Cمیباشدو فروشنده از جنسش بسیار تعریف کرده است..

RE: گفتگو درباره Mixer - T-bak - ۱۵/۳/۱۳۹۰ ۰۲:۵۲ عصر

بله باندهای اکتیو به لحاظ داشتن آمپلی فایر باعث کاهش میزان بار بروی میکسر میشن .
سیم باندهاتون هم استاندارد هستند . استاندارد ( AWG ( American Wire Gauge مقیاسی است برای تعیین هدایت کنندگی واقعی کابل که هر چقد مقدار آن کمتر باشد ضخامت هادی کابل بیشتر و مقاومت آن کمتر و هدایت کنندگی آن بیشتر است که افزایش کارایی اون رو تضمین میکنه .

RE: گفتگو درباره Mixer - حمزه ایرانمنش - ۲۶/۳/۱۳۹۰ ۰۸:۱۵ عصر

سلام
دوستان میکروفن که من دارم سر سوزنی است و به میکسر نمی خوره چکار باید بکنم ایا تبدیلی هست که سر سوزنی را به سری که میکسر بخوره تبدیل کنم؟

RE: گفتگو درباره Mixer - snowboy - ۲۷/۳/۱۳۹۰ ۱۱:۰۶ صبح

سلام دوستان یک سوال داشتم اینکه :من یه میکسر دایناکورد 1000 دارم با 3 تا هم باند fbt max 5 و تا الان حدود 3 ساله که داره کار میکنه ولی تازگیا که با میکسر دایناکورد استفاده کردم یکی از باندا سایش سوخت ( 2تا از باندا با هم سری بودن و 1 تک بود متاسفانه اونی که تک بود سوخت )میخواستم راهنمایی کنین که چه جوری میتونم ازشون بهترین استفاده و کیفیت رو داشته باشم و از کدوم خروجی میکسر بهتره که استفاده کنم متشکرم.

RE: گفتگو درباره Mixer - korgpa800elite - ۲۷/۳/۱۳۹۰ ۱۲:۳۴ عصر

بله دوست عزیز اگر تهرانی برو پاساژامجد جمهوری طبقه زیرین هرچی بخوای گیر میآری

RE: گفتگو درباره Mixer - siyo500 - ۲۸/۳/۱۳۹۰ ۱۰:۴۷ عصر

سلام دوستان: من یه میکسر بهرینگر 1622 usb گرفتم با یه کارت صدای اکسترنال alesis io2 با یه میکروفون اما بعلت مشکل مالی نتونستم باند اکتیو (مانیتوری) بگیرم بنابراین فکر میکنم باید اگر بشه از اسپیکر کامپیوتر استفاده کنم یا یک اسپیکر حرفه ای تر ولی ارزون تر از باند مانیتوری بگیرم که آمپیلی داشته باشه. البته من کار آهنگسازی یا میکس و مسترینگ و ... نمیکنم لطفا بگین چه جوری باید اینا رو به هم متصل کنم.لطفا دوستان باتجربه راهنمایی کنید ممنون میشم.البته خودم حدس میزنم باید میکروفون به میکسر و ارگ هم به میکسر وصل کنم و از میکسر به کارت صدا و از اون به کامپیوتر و یا مستقیم به اسپیکر اوصل کنم.در ضمن نمیدونم دقیقا باید سیم ها رو چه چوری وصل کنم
میکسرhttp://www.behringer.com/EN/images/lightboxphotos/1622FX_P0557_Rear_XL.jpg

میکسرhttp://www.behringer.com/EN/images/lightboxphotos/1622FX_P0557_TopFront_XL.jpg

اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
صدا

RE: گفتگو درباره Mixer - T-bak - ۲۹/۳/۱۳۹۰ ۱۲:۳۳ صبح

.[تصویر: 7h5904ow7iim0d3ri0y7.jpg]
[تصویر: 9zzi4a2nyax0u566rbpq.jpg]

با کمک دو عکس بالا فکر می کنم بتونید از این میکسر استفاده کنید

RE: گفتگو درباره Mixer - korgpa800elite - ۲۹/۳/۱۳۹۰ ۱۲:۵۰ عصر

در مورد ديناكورد كسي چيزي ميدونه كدوم مدلشو بگيريم خوبه يه مدل هست نميدونم 600 يا 1000 كدومشون بهتره

RE: گفتگو درباره Mixer - T-bak - ۳۰/۳/۱۳۹۰ ۱۲:۵۶ صبح

من خودم دایناکورد 1000 دارم . یادمه یجا یه دوستی در مورد دایناکورد یه مطلبی نوشته بود که این میکسر رو با باندهای w17 منتاربو ست کرده و به قولش خودش حالش بهم خورده از صدای خروجی .
ولی باید عرض کنم که جدای از قدرت یک پاور میکسر باید تنظیمات مربوط به اون و همچنین بایدبه این نکته توجه بشه که چه میزان خروجی می تونیم از این سیستم بگیریم .من باندهای TX1152 اکلترو ویس رو با این میکسر ست کردم و بهترین صدا رو ازش تو مجالس می گیرم . خروجی های میکسر دایناکورد 1000 دو باند 700 وات 8 اهم رو ساپورت می کنه که با استفاده از باند های اکتیو میشه از خروجی بیشتری بهره برد . اگر کاره مجلس می کنید مطمئنا دایناکورد 1000 بهترین گزینه است چرا که کم آوردن در مجلس با توجه به خروجی درج شده برای این میکسر بی معناست . من چند ساله از این میکسر استفاده می کنم و جوابگوی کارم در همه محیط های بسته و باز و ... بوده . از ضعف هاش هم میشه به افکت های اون اشاره کرد که نصب به میکسر هایی مثل بهرینگر تنوع کمتری داره . فرق دو مدل 600 و 1000 در قسمت لاین ها و قدرت پاور است که مسلما 1000 برتری داره .

RE: گفتگو درباره Mixer - panjetala - ۳۰/۳/۱۳۹۰ ۰۱:۲۲ صبح

ببنید دوستان بهترین ستس که میشه برای مجلس بست این ست هست که میشه گفت استاندارد هم هست.
2تا باند پسیو یک چاور که دو باند رو ساپورت کنه.. یک میکسر.. فرق نمیکنه پی باشه چون سر راهش یک پاور هست.. و یک ساب
به نظر من میشه گفت بهترین ستی که میشه بست: 2عدد باند 152FBT Verve.. یک ساب مونتاربو.. یک اکولایزر.. یک پاور و یک میکسر یا دایناکورد یا ساندکرافت.. ولی کلا اینا رو داشته باشین صدای وحشتناکی میده بیرون.. به قول یکی از دوستان ما مجلسی ها تمام جونمون رو میکنیم که یک صدایی بیاد بیرون پس باید بهترین صدا رو داشته باشیم. ما که خودمون 2 تا JBL EON میبریم و دایناکورد 1000

RE: گفتگو درباره Mixer - T-bak - ۳۰/۳/۱۳۹۰ ۰۱:۴۷ صبح

(۲۷/۳/۱۳۹۰ ۱۱:۰۶ صبح)snowboy نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
سلام دوستان یک سوال داشتم اینکه :من یه میکسر دایناکورد 1000 دارم با 3 تا هم باند fbt max 5 و تا الان حدود 3 ساله که داره کار میکنه ولی تازگیا که با میکسر دایناکورد استفاده کردم یکی از باندا سایش سوخت ( 2تا از باندا با هم سری بودن و 1 تک بود متاسفانه اونی که تک بود سوخت )میخواستم راهنمایی کنین که چه جوری میتونم ازشون بهترین استفاده و کیفیت رو داشته باشم و از کدوم خروجی میکسر بهتره که استفاده کنم متشکرم.
چراغ های رنگی موجود بروی میکسر ها نشان دهنده وضعیت میکسر است که همانطور می دونید وقتی صدای میکروفون و یا ... از حد مجازش بیشتر باشه چراغ PICK به نشانه ی هشدار روشن میشه در این وضعیت سیستم هوشمند Limit در میکسر فعال میشه و تا حدودی از فشار آمدن به میکسر جلوگیری می کنه اما در بعضی مواقع میکسر مستقیم به برق با آمپر ضعیف متصل شده که اولین تاثیرش رو در راندمان کار و صدای خروجی نشون میده و بعد از اون یا میکسر از نظر فنی آسیب می بینه یا باند ها دوچار سوختگی میشن . پس اول باید به فکر تامین میزان برق مصرفی میکسر قدرتمندی چون دایناکورد 1000 بود . من پیشنهاد می کنم از ترانس 2500 سارا استفاده کند . خروجی دایناکورد 1000 دو باند 700 وات 8 اهم رو ساپورت می کنه و فرقی هم با هم ندارند فقط باید به میزان باری که بروی میکسر هست توجه بشه بیشتر از حد نباشه و این رو از چراغ های رنگی ولوم های مستر می تونید بفهمید . ولم های مستر رو همیشه تا آخر باز کنید و از لاین ها ولم رو کم و زیاد کنید .در لاین میکرفون ولوم HI را بروی 2 منفی و ولوم MID را بروی 9 منفی قرار بدید طوری که این دو ولوم با هم در یک راستا قرار بگیرن . این کار باعث میشه که صدای بسیار شفاف تری از میکروفون بشنوید. در آینده نزدیک سعی می کنم یک نمونه تنظیمات از این میکسر براتون بزارم

RE: گفتگو درباره Mixer - شعیب - ۳۰/۳/۱۳۹۰ ۰۴:۵۶ صبح

باسلام خدمت همه دوستان و با احترامی که برای همه نظر ها و پیشنهاد های مفید شما دارم که باعث میشه به هم فکری برسیم تا بتونیم از یک سیستم خوب در مجالس استفاده کنیم من خودم میکسر fbt14e دارم به همراه 4 عدد باند اکتیو haimaxx60a وساب haimaxx100sa که میخوام ساب رو عوض کنم و ساب mitus fbt بگیرم که قدرتش 1200 وات و 21 اینچ هم هست و همچین حجم صدایی رو تو هیچ سیستمی تاحالا نشنیدم (چون در کرمانشاه همه جور میکسر و باند هست دایناکورد سانت کرافت بهرینگر مونتاربو مکی یاماها و.....به خاطر رقابت و فضابی رو باز بودن باغ ها و محیط بزرگ مجالس) و به جرات میتونم بگم که میکسر fbt تنها میکسری هست که صدا رو دیستور نمیکنه یعنی هرچی ولوم بدی چراغ pick روشن نمیشه هر چند هزینه ای که من کردم خیلی بالاس حدود10 میلیون(با کابل و ترانس محافظ و میکروفن) اما بهترین صدا وکیفیت رو به شنونده انتقال میدم پیشنهاد میکنم اگه نمیخواین زیاد هزینه کنید یه میکسر fbt با دوعدد باند اکتیو himaxx60 یا pro maxx که شرکت fbt جدید زده و پاور باند دجیتالیه و یه ساب تا حدود 4 سال میتونین خودتونو بیمه کنید چون من الان دوسال هست که دارم استفاده میکنم وهنوز هیچ مشکلی نداشتم نه تیوتر سوزوندم نه وفر هر هفته هم مجلس میرم

RE: گفتگو درباره Mixer - mohammad.63 - ۳۰/۳/۱۳۹۰ ۰۴:۱۵ عصر

با تشكر از دوستان كه اين بحث قشنگ و راه انداختند.واقعيت امر اين سوالها سوال هاي خود من هم بود .متاسفانه من تو زمينه ميكسر اطلاعاتي ندارم و ميخوام از اول قبل از اينكه سراغ برند خاصي بريم .اول در مورد خود دستگاه ميكسر يه توضيحاتي بشنوم از جمله نوع ميكسر ها از لحاظ ديجيتال يا انالوگ بودن -تفاوت ميكسرها براي استفاده هاي مختلف در مكانهاي مختلف -قدرت خروجي - تعداد لاينهاو خلاصه هرچيزي كه بين ميكسرها تفاوت ميندازه . در مورد پاور ميكسر هم توضيحي بديد ممنون ميشم. درمورد انواع باندها هم توضيحاتي بديد (پسيو و اكتيو بودنشون) و استفاده هر كدوم درجاي خودش و...
با تشكر
شرمنده خواسته هام زياده.سوالهاي بدون جواب زيادي دارم تو اين زمينه

RE: گفتگو درباره Mixer - حمزه ایرانمنش - ۴/۴/۱۳۹۰ ۱۱:۵۰ عصر

سلام
این دو مدل میکسر بهرینگر Eurorack UB1222FX-Pro و Xenyx 1222FX چه فرقی با هم دارند و کدومشون بهتر است؟
لطفا من را راهنمایی کنید.

اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.

RE: گفتگو درباره Mixer - شعیب - ۵/۴/۱۳۹۰ ۰۲:۴۷ صبح

سلام دوست عزیز تا اونجایی که من اطلاع دارم میکسر نقره ای رنگ اصلی و مشکی رنگ چینی میباشد و از لحاظ افکت باهم زمین تا اسمون فرق دارند کلا نسبت به قیمتشون به صرفه هست اما میکسری نیست که بخوای روش حساب کنی منظورم هردوتاشونه (یو اس بی رو هم گذاشته واسه اینکه به فروش بره وروش مانور کنه )شما با اون پول میتونی یه پاور میکسر FBT_ 8A دسته دوم (حدود 200 تا 350 بستگی به تمیز بودنش) تهیه کنی که خیلی خیلی عالیه هم از لحاظ افکت هم از لحاظ کیفیت باور کنید وقتی میخوای به ریتم یا صدای خواننده بیس یا تریبل بدی با یه ذره ولوم دادن بیس یا تریبل مشخص میکنه که صدا و ریتم بیس یا تریبل شده اما این بهرینگرها رو باید تا اخر باز کنی تا بشنوی که بیس شده یا تریبل البته این نظر شخصیه من هستش و فقط قصد هم فکری بود که اگه میخوای تهیه کنی صدای میکسر های FBT رو هم بشنوی بعد تصمیم بگیری

RE: گفتگو درباره Mixer - korgpa800elite - ۵/۴/۱۳۹۰ ۰۸:۰۱ صبح

چيني هاش كه مفت نميارزن هنگ ميكنه نويز داره مصافت زياد رو ساپورت نميكنن وكلا ضعيفتر وسنگين تر از اصليشه چرا چون به جاي اصولي كار كردن وكاهش دما به روش اصلي اومد تا تونستن آهن پاره والمينيوم شيكسته توش پر كردن تا دما بياد پايين بعد به جاي استفاده از ترانزيستورهاي كه تو اصليش هست اومدن از ترانزيستورهاي قابلمه اي استفاده كردن اونم نه يكي دوتا يهويي 30 تا 24 تا شايد كمتر شايد يكمي بيشتر رويهم رفته هر چيزي اصلش بهتره چينيش مفت نميارزه حداقل تو ايران كه اينطوريه

RE: گفتگو درباره Mixer - hadi5432 - ۸/۴/۱۳۹۰ ۱۱:۴۸ صبح

بچه ها من همه پستها رو خوندم
چند روز دیگه میخام بیام تهران یه میکسر و میکرفون بخرم (واسه مجلس)
مثل اینکه برند دایناکور و fbt خوب جواب دادن
از دوستانی که از این برندها استفاده میکنن یااطلاعاتی دارند خاهش میکنم
یه مدل خوبشو معرفی کنن (باقیمت)
بودجه700000

RE: گفتگو درباره Mixer - علی محمدی - ۸/۴/۱۳۹۰ ۱۱:۲۵ عصر

سلام به دوستان عزیز
بنده در صدد خرید یک دستگاه voice recorder هستم ، البته نه از این معمولی ها
میکسر هایی هستند که هارد داخلی دارند و بعضی از انها نیز usb میخورد و افکته ا و امکانات خوبی هم دارند. نمونه کرگ را دیده ام
اگر کسی نمونه دیگر با قیمت مناسب تر سراغ دارد لطفا اطلاعات کامل را قرار دهد
هم مطالعه میکنیم و هم استفاده.

RE: گفتگو درباره Mixer - hadi5432 - ۹/۴/۱۳۹۰ ۱۰:۴۶ عصر

الووووووو....

مثل اینکه کسی اینجا نیست

RE: گفتگو درباره Mixer - T-bak - ۱۰/۴/۱۳۹۰ ۱۲:۴۵ صبح

(۹/۴/۱۳۹۰ ۱۰:۴۶ عصر)hadi5432 نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
الووووووو....

مثل اینکه کسی اینجا نیست
شما طوری حرف می زنید که انگار 6 ماه از تاریخ پستتون میگذره !!!Confused. با این بودجه ، باید سراغ برندهای ارزان تر مثل بهرینگر برید . چون دایناکورد و اف تی بی ، تو رنج قیمتی بالای 1.5 میلیون هستند . من به شما پیشنهاد می کنم در خرید میکسر عجله نکنید و سیستمی رو تهیه کنید که ناچار نباشید دو ماه بعد از خریدش تعویضش کنید چون مطمئنا به قیمت خیلی پایین تر ازتون میخرند .

RE: گفتگو درباره Mixer - hadi5432 - ۱۰/۴/۱۳۹۰ ۰۵:۱۸ صبح

ببخشید اخه خیلی عجله دارم
میشه چند تا میکسر با همین قیمت معرفی کنید
ممنون میشم

RE: گفتگو درباره Mixer - T-bak - ۱۰/۴/۱۳۹۰ ۰۱:۳۴ عصر

به سایت های فروش لوازم صوتی مراجعه کنید . که مدل ها و قیمته بروزشون موجوده .

RE: گفتگو درباره Mixer - panjetala - ۱۱/۴/۱۳۹۰ ۱۱:۴۵ عصر

من یکی از دوستانم سیستمی که میبره مجلس این هستش>>> 2 عدد باند FBT VERVE فکر کنم 152 باشه..میکسر سانت کرافت...پاور LAX ...اکولایزر Roland... ویک ساب Montarbo که واقعا سابش خیلی محشره...این سیستمی که دوستم میبره مجلس واقعا هم صداشون محشرن..یعنی خدایی صداشون خیلی حجم داره. نمیدونم حالا از ساب هست از باند هست یا از تنظیمات اکولایزر.. چون اکولایزر هم خیلی تاثیر داره.. دوستان کسی میدونه Fade back چی هست؟؟؟؟
آیا دایناکورد 1000 این آپشن رو داره؟؟؟

RE: گفتگو درباره Mixer - mohammad.63 - ۲/۵/۱۳۹۰ ۰۱:۳۸ صبح

با سلام
خدمت اساتيد
دوستان تو اين برندهاي ميكسر از لحاظ كيفيت صدا -تنوع افكت و هر چيزي كه يه ميكسر حرفه اي براي اجراي زنده هم در محيط باز و هم در سالن هاي كنسرت بايد داشته باشه شما چي و پيشنهاد ميكنيد.
YAMAHA-ROLAND-DAYNACORD-FBT- SOUND CRAFT-MONTARBO
در ضمن براي اجرا در اين محيط ها ميكسر ديجيتال باشه بهتره يا آنالوگ؟ پاور ميكسر باشه بهتره يا ميكسر ؟
در مورد باندها :باندهاي اكتيو بهتره يا پستيو ؟ خرابي كدوم كمتره و كيفيت كدوم بهتره؟
با تشكر از دوستان

RE: گفتگو درباره Mixer - korgpa800elite - ۲/۵/۱۳۹۰ ۰۷:۳۷ صبح

برند ديناكورد خوب جواب داده با باندهاي اكتيو وپاور 1200 خوب جواب داده الان يكسال و نيمه رفيقم داره خرابي توش نديدم

RE: گفتگو درباره Mixer - mohammad.63 - ۲/۵/۱۳۹۰ ۱۰:۵۵ صبح

مرسي مهدي جان ولي ميگن دايناكورد پول ماركش و ميگيره و چون پاور هست كمي نويز داره . كلا ميگن پاور ميكسر ها نويز دارن .اين حرف و تاييد ميكني؟
در مورد باند: خروجي اكتيو با پستيو چه فرقي داره؟ چرا اكثرا اكتيو و پيشنهاد ميكنند؟ خرابي اكتيو كه بيشتره.

RE: گفتگو درباره Mixer - mohammad.63 - ۴/۵/۱۳۹۰ ۱۲:۱۶ صبح

دوستان كجاييد؟
تو اين برندهاي ميكسر از لحاظ كيفيت صدا -تنوع افكت و هر چيزي كه يه ميكسر حرفه اي براي اجراي زنده هم در محيط باز و هم در سالن هاي كنسرت بايد داشته باشه شما چي و پيشنهاد ميكنيد.
YAMAHA-ROLAND-DYNACORD-FBT- SOUND CRAFT-MONTARBO
در ضمن براي اجرا در اين محيط ها (سالنهاي كنسرت و فضاي باز)ميكسر ديجيتال باشه بهتره يا آنالوگ؟ پاور ميكسر باشه بهتره يا ميكسر ؟
در مورد باندها :باندهاي اكتيو بهتره يا پستيو ؟ خرابي كدوم كمتره و كيفيت كدوم بهتره؟
با تشكر

RE: گفتگو درباره Mixer - mohammad.63 - ۷/۵/۱۳۹۰ ۰۲:۴۱ عصر

با سلام
میکسر های دیجیتال

عصر حاضر عصر دیجیتال است . مزایای تولید موسیقی و ادیت در فضای دیجیتال کاملا شناخته شده است.تراک های مجازی ، ادیت غیر مخرب و افکتور دیجیتال داخلی، ایستگاههای کاری استودیو دیجیتال را بسیار کار آمد کرده است.اما درباره میکس چطور؟ میکس دیجیتال چیست؟ آیا میکس دیجیتال هم مزایای ضبط و ادیت دیجیتال را در مقایسه با آنالوگ دارد؟ یک میکسر دیجیتال چگونه کار میکند؟ میکس کردن آیا صرفا بالا و پایین کردن چند فیدر است؟ آیا میسکر دیجیتال از میکسر آنالوگ بهتر است؟ به بررسی همه این سوالات در این مطلب میپردازیم . کدام مزایای میکسر های دیجیتال است که ان را جهت استفاده در کاربری های مختلف از جمله ضبط موزیک ، صدا گذاری و پخش ارجیت داده است؟ در طول این نوشته بعضی از امکانات و توانمندیهای میکسر ها را بیان خواهیم کرد تا نشان دهیم چطورانعطاف پذیری و قدرت میکسر های دیجیتال انقلابی در میکسر ها بوده است.

نمای کلی میکسر دیجیتال در مقایسه با میکسر آنالوگ:

در ابتدا در نگاهی کلی به میکسر ها تعدادی از مزایای میکسر های دیجیتال در مقایسه با میکسر های آنالوگ را بیان میکنیم.

١ـ انعطاف پذیری در پیکر بندی در مقابل مسیرهای ثابت و غیر قابل تغییر

تمام جک های ورودی و خروجی و ورودی ها و خروجی ها در میکسر آنالوگ مسیر بدی شده و ثابت میباشند و این یعنی یک بار مسیر طراحی شده و پس از اتمام مونتاژ دیگر هیچ چیز قابل تغییر نیست. اما در میکسر های دیجیتال صدا وقتی وارد میکسر میشود میتواند آزادانه به هر قسمت از میکسر حرکت کرده و در صورت نیاز افکت به آن اضافه شود و مسیر آن متناسب با نیاز و کاریری شما برنامه ریزی شود . به عنوان مثال هر ورودی میتواند به هر کدام از کانال ها و تمام انها هدایت شود در یک میکسر دیجیتال سیر های مختلف برای حرکت یک سیگنال قابل تعریف بوده همانگونه که در خروجی های متفاوت میتوان سیگنال را مسیر دهی و ارسال کرد.

ابعاد و قیمت :

از آنجا که برنامه ریزی و پیکربندی و کنترل یک میکسر دیجیتال خیلی حالت پذیر میباشد این میکسر ها میتوانند به صورت خیلی کوچک و جمع و جور متناسب با ابعاد و شکل استودیو طراحی شوند.به عنوان مثال یک میکسر آنالوگ 96 کانال صدا خیلی عریض و بزرگ خواهد بود و پهنای میکسر در حدود ٤ متر یا بیشتر فضا اشغال میکند و گاهی تا هزاران کیلو وزن خواهد داشت. ولی از انجا که در میکسر های دیجیتال امکانات کنترلی انعطاف پذیر هستند شما میتوانید کنترل ٩٦ کانال را در ابعاد بسیار کوچک تر میکسر انجام دهید حتی به گونه ای میکسر قابل حمل باشد.انعطاف پذیری در طراحی میکسر های دیجیتال باعث شده تا اغلب با هزینه بسیار پایین تری ساخته شده و در تعداد مساوی کانال قیمت تمام شده بسیار پایین تر خواهد بود.

٢ـ افکتور های دیجیتال داخلی

از انجا که صدا در میکسر های دیجیتال وارد فضای دیجیتال میشود اضافه کردن یک افکتور دیجیتال داخلی با قیمت مناسب و کیفیت بالا داخل میکسر آسان خواهد بود و از آنجا که این پردازش درون خود میکسر انجام میشود شما دیگر نگران افت صدا در مسیر کابل های طولانی،پچ کردن های خارجی و تبدیل فرمت صدا از آنالوگ به دیجیتال و بالعکس در میکسر های آنالوگ نخواهید بود.

٣ـ امکان فراخوانی تمام تنظیمات

یکی از بزرگترین مزایای میکسر های دیجیتال این است که تمام تنظیمات میکسر حتی افکت ها قابل ذخیره و نگهداری در یک حافظه داخلی میباشد تا هر زمان که نیاز کاربر باشد آن را فراخوانی کند.این امکان اجازه میدهد شما در هنگام کار با یک پروژه بتوانید تمام تنظیمات را مطابق زمانی که میکسر را ترک کردید فراخوانی کرده و کار را ادامه دهید.
حافظه میکسر مزایای زیادی دارد.به عنوان مثال،شما میتوانید تنظیمات دامنه و اکولایزر یک گوینده را مطابق برداشت های قبلی فراخوانی کنید تا یکنواختی در ظبط های مختلف یک گوینده رعایت شود.سرعت فراخوانی اجازه خواهد داد تا شما پس از اتمام یک میکس آن را ذخیره کرده و با تنظیماتی کاملا متفاوت میکس را تکرار کرده و تفاوت آن ها را به سرعت با یکدیگر مقایسه کنید.این امکان مطمئنا کیفیت ضبط شما را بهتر خواهد کرد.

٤ ـ اتصال مستقیم دیجیتال ضبط صوتهای دیجیتال یا DATS

دردنیای امروز ضبط موسیقی،اکثر تجهیزات ضبط مولتی تراک و استریو دیجیتال میباشند و لذا وقتی شما در یک میکسر دیجیتال،سیگنال ضبط شده موسیقی را پردازش و ترکیب میکنید نیاز دارید با دستگاه مولتی تراک دیجیتال و همچنین ضبط صوت استریوی دیجیتال جهت ضبط میکس نهایی ارتباط دیجیتال داشته باشید.این امکان در میز های آنالوگ وجود ندارد ( ورودی و خروجی دیجیتال ) شما را از نویز ذاتی مبدل های آنالوگ به دیجیتال دور میکند. لذا کیفیت سیگنال موسیقی باز هم بهتر خواهد شد.

معرفی یک میکسر و باس های آن

قیل از اینکه بحث را ادامه بدهیم لازم است تا یک میکسر و اصلی ترین قسمتها و عملکرد های آن را معرفی کنیم. در واقع میکسر صدا یک دستگاه ساده است.چندین صدا را از وزودی های مختلف گرفته،آنها را به خروجی های متفاوت ارسال میکند.در طول این فرایند،میکسر میتواند سیگنال های صدا را با هم ترکیب کرده،دامنه آنها را تغییر داده و گاهی اوقات حتی با استفاده از پردازش گرها صدا را تغییر دهد.
اساسی ترین تنظیمات هر خط صدا،کانال نامیده میشودیک کانال شامل تنظیمات کنترلی صدا جهت ارسال یک خط به مسیرهای متفاوت و تغییرات دامنه و پردازش صدا میباشد.مسیرهای صدایی را که در داخل میکسر هدایت شده را باس مینامند.یک باس مسیری است که از طریق بیشتر از یک خط صدا به آن دسترسی وجود داشته باشد و میتواند به یک یا چندین مقصد هدایت شود. گاهی اوقات ٢ باس ترکیب شده و به عنوان یک باس استریو به ٢ خروجی برای مصارف استریو ارسال میشود.

انواع باس ها و مصارف آن

همانطور که بیان شد در میکسر های آنالوگ هر مسیر در میکسر میبایست سیم کشی شده و با سیم منتقل شود.راه های گوناگون متفاوتی جهت سیم بندی این باس ها وجود دارد.

باس اصلی استریو

این باس جهت خروجی اصل میکس استفاده میشود و اغلب به یک ضبط صوت ٢ تراک یا ورودی های آنالوگ یک DAT متصل میشود.فیدر اصلی میکسر برای تنظیم دامنه ارسال به این باس اصلی (Master Bus) استفاده میشود.

باس های مونیتور کردن صدا

این باس ها که میتواند استریو باشد جهت گوشی صدا بردار یا مجری استفاده شده و یا به بلندگوها و گوشی ها در اتاق فرمان متصل میشود.

باس های گروه یا ضبط

این باس ها به روش سنتی برای اتصال به ضبط صوت ها استفاده میشود.لذا معمولا به صورت ٢ تایی ( استریو ) استفاده شده و در روی میکسر با کلید های روشن و خاموش در دسترس کاربر میباشند. معمولا برای این باس ها کنترل یا ولوم دامنه وجود ندارد و دامنه آنها همان دامنه باس اصلی است.تنظیم بالانس صدای ارسالی به هر زوج با ولوم تنظیم PAN انجام میشود.از آنجایی که تنظیم مشخصی برای کنترل دامنه این باس ها وجود ندارد کاربری آنها محدود است.

باس های خروجی اضافه یا AUX

باس های AUX که معمولا مونو یا استریو میباشند با استفاده از یک ولوم کوچک کنترل دامنه در دسترس میباشند.باس های AUX برای یک خروجی مشخص ارسال شده و برای مونیتور کردن صدا با هدفون یا بلندگو یا ارسال سیگنال صدا به افکتور های خارجی استفاده میشود.

باس های AUX انعطاف پذیرتر از باس های ضبط هستند چرا که کنترل تنظیم دامنه دارند.همچنین گاهی اوقات سوئیچی دارند کمه دامننه آنها را به دامنه خروجی خط وابسته میکند.این سوئیچ صدای خط را یا قبل از فیدر به باس AUX ارسال میکند یابعداز فیدر که در حالت PRE سیگنال مستقل از دامنه اصلی خط میباشد.

با استفاده از حالت PRE یا قبل از فیدر ترکیب خروجی باس AUX میتواند برای هدفون یا ارسال مونیتورینگ استفاده شود چرا که دامنه خروجی برای هر خط مستقل از دامنه خروجی اصلی بوده که برای هر خط توسط فیدر آن مشخص و تنظیم شده است. در حالت POST ( یا بعد از فیدر ) دامنه ارسالی به باس AUX از دامنه خروجی خط پیروی میکند که اغلب برای ارسال صدا به افکتور خارجی استفاده میشود.

٥ ـ انعطاف پذیری باس های میکسر های دیجیتال

تمام باس ها و کانال ها در یک میکسر آنالوگ ثابت بوده و مسیر های سیم بندی شده دارند. به این منظور بعضی میکسر های آنالوگ جهت کاربری تولید و میکس و بعضی هم جهت پخش زنده طراحی شده اند.اکثر تفاوت های این میکسرها به نحوه طراحی باس ها و استفاده از آنها بستگی دارد.بعضی از میکسر های دیجیتال دارای باس های با انعطاف پذیری بسیار خوبی در مقابل باس های میکسر های آنالوگ هستند.در عمل گاهی اوقات این باس های منعطف ( Flex Busses ) نامیده میشوند.این باس های انعطاف پذیر تمام امکانات باس های آنالوگ را دارا میباشند.آنها امکاناتی از قبیل ولوم تنظیم دامنه ارسالی و کلیدهای PRE و POST ) حتی در جاهای مختلف میکسر ) را دارا میباشند. همچنین خروجی این باس ها به مقاصد مختلف میتوانند ارسال شوند.
به این منظور یک میکسر با باس های انعطاف پذیر میتواند جهت کاربری که در نظر است پیکر بندی شده و استفاده شود.آنها میتوانند جهت ارسال صدا به افکتور های داخلی و خارجی ، ضبط های آنالوگ یا دیجیتال ، تقویت کننده های هدفون ، بلندگو های استودیو یا اتاق فرمان استفاده شوند و همچنین به باس های دیگر ارسال شده و به عنوان یک ماتریس باس ها جهت یک کار زنده استفاده شوند.این نوع ساختمان باس های انعطاف پذیر یکی از بهترین مثال هایی است که نشان میدهد میکسر های دیجیتال میتوانند بسیار قوی تر و مناسب تر از میکسر های آنالوگ باشند.

یک میسکر ، صداهایی را که از ورودی ها دریافت میکند مخلوط کرده و به خروجی ها ارسال میکند. در این بخش به انواع ورودی ها و خروجی هایی که روی اغلب میکسر ها در دسترس است نگاهی می اندازیم...

ورودی ها و منابع آن

منابع با خروجی دامنه کم (Low Level) نیاز به ورودی های دامنه کم یا میکروفن دارند. ورودی های دامنه کم (Lowlevel) معمولا عبارتند از :

میکروفون ها دارای استاندارد خاص در استودیو میباشند. اغلب آنها جک های بالانس XLR داشته و به ورودی های میکروفن نیاز دارند. بعضی نیز به تغذیه فانتوم نیاز دارند که مستقیمآ میکسر از طریق کابل میکروفن تامین میکند.

گیتار ها نیز به ورودی های Low Level نیاز دارند. منابع با خروجی Line یا High Level به ورودی های میکسر با امکان دامنه پذیرش بالا نیاز دارند از قبیل :

تجهیزات الکترونیکی و سینتی سایزر ها

ماشین های ضبط صدای ریل

خروجی افکت پروسسورها

در دنیای امروز اکثر استودیو ها از تعداد زیادی از هر دوی ورودی میکروفن ها و Line نیاز دارند. برای مصارف Line یا زنده به تعداد بیشتری ورودی میکروفن نیاز است.

خروجی ها و مقصد آنها

صدای خارج شده از میکسر میتواند بسته به نوع کاربری به مقاصد مختلف ارسال شود اغلب همیشه این خروجی ها با دامنه خط یا Line Level میباشند . نوعآ مقاصد خروجی عبارتند از :

دستگاه ضبط صوت ریل از طریق خروجی اصلی

دستگاه ضبط صوت مولتی تراک از طریق خروجی های ضیط

دستگاه افکتور خارجی از طریق خروجی AUX

آمپلی فایر های صدای Surround یا کدر های مربوطه از طریق انواع خروجی

تقویت کننده های هدفون از طریق خروجی AUX

بلندگو های صحنه یا Stage

بلندگو های استودیو

انواع بلند گو و آمپلی فایرهای آنها

این خروجی ها معمولا RCA ، جک های گوشی 4/1 اینچ یا جک های XLR میباشند.

ورودی و خروجی ها :

تفاوت های دیجیتال

در میکسر آنالوگ تمام مسیر ها از ورودی ها و خروجی های کانال ها سیم بندی شده و قابل تغییر نیستند باس AUX فقط به خروجی Send AUX میرود. اما اگر نیاز به خروجی های هدفون ‍Pre Fader اضافه داشته باشید و یا بخواهید میکس سوراند انجام دهید و یا خروجی های بیشتری به ضیط مولتی تراک متصل کنید چگونه این کار قابل انجام است ؟

در اغلب میسکر های دیجیتال ، مسیر دهی سیگنال بسیار انعطاف پذیر است این انعطاف پذیری شامل ورودی ها به کانال ها و از کانال ها به باس ها و باس ها به خروجی ها میشود.به عنوان مثال ، در بعضی میکسر های دیجیتال هر کدام از ورودی های فیزیکی میکسر میتواند به هر کدام از تراک ها یا کانال ها نسبت داده شود .این امکان اجازه میدهد یک صدا به یک کانال بدون اکولایزر یا فشرده ساز جهت پردازش ارسال میشود و همزمان به کانال دیگری با اکولایزر ، فشرده ساز و تاخیر فرستاده شود تا بتوان همزمان هر ٢ خروجی را ضبط کرده و با هم مقایسه کرد.

در میکسر های دیجیتال دارای ساختمان باس های انعطاف پذیر ، شما میتوانید صدا را بسته به نوع نیاز در زمان مشخص به هر کدام از باس ها ارسال کنید. خروجی های اکثر میکسر های دیجیتال نیز تمامآ انعطاف پذیر میباشند . به عنوان مثال ، یک باس میتواند برای یک نوع کاربری به خروجی هدفون و یا به خروجی بلندگو ارسال شود و سپس به عنوان باس ضبط به خروجی های قابل برنامه ریزی جهت ارسال به یک ضبط مولتی ترک دیجیتال ( Modular Digital Multitrack MDM ) فرستاده شود. همچنین یک باس میتواند جهت اعمال افکت به دستگاه پروسسور خارجی و یا حتی برای میکس صدای سوراند ارسال شود. مسیر دهی در میکسر دیجیتال ثابت نیست و بسته به نوع نیاز و کاربری قابل تغییر است.

ارتباط با دنیای دیجیتال از طریق خروجی های دیجیتال

بدیهی است تمام ورودی ها و خروجی های یک میکسر آنالوگ با فرمت آنالوگ بوده و اتصال آن به تجهیزات ضبط دیجیتال از جمله افکتور های دیجیتال ، ضبط کننده های دیجیتال یا دک های ضبط میکس نهایی دیجیتال مانند DAT به راحتی انجام نمیشود.

میکسر های دیجیتال علاوه بر ورودی ها و خورجی های آنالوگ تعدادی ورودی و خروجی دیجیتال استریو جهت ارسال به پردازش گر های دیجیتال ، DAT و ... دارند.در استودیو های امروزی میکس های زیادی انجام شده و خروجی روی یک ضبط صوت دیجیتال مانند DAT ضبط میشود که این توسط یک میکسر دیجیتال با خروجی دیجیتال ٢٤ بیت قابل انجام است مسیر دهی دیجیتال به ضبط صوت های مولتی تراک MDM از طریق اکثر میز های دیجیتال قابل انجام است. این امکان به دلیل حذف کابل های طولانی پچ پنل ها و مبدل های آنالوگ به دیجیتال A/D و دیجیتال به آنالوگ D/A باعث ارتقاء کیفیت سیگنال و انعطاف پذیری خواهد شد.

مسیر دهی سیگنال به تجهیزات دیجیتال از میکسر های دیجیتال آسان بوده و کیفیت صدای شما را در بالاترین حد نگاه خواهد داشت.

افکتور دیجیتال داخلی :

بخش عمده ای از مخلوط کردن صدا برای هر کاربردی اضافه کردن افکت میباشد. در میسکر دیجیتال تمام این افکت ها میتواند دیجیتال بوده و داخل میکسر به صدا اضافه شود این کار باعث افزایش کیفیت صدا میشود چرا که استفاده از افکتور ها و پچ پنل های آنالوگ نخواهد شد.

قدرت پردازش داخلی یک میکسر دیجیتال ممکن است بر حسب مورد استفاده تغییر داده شود. به عنوان مثال برای یک کنسرت زنده ممکن است یک آنالیزور لحظه ای Real Time داشته باشید یا وقتی که برای اولین با صدا را داخل استودیو پخش میکنید. زمانی که در ضبط صدای گیتار میباشید ممکن است با استفاده از آمپلی فایر گیتار و بلند گو به آسانی صدای مورد نیاز خود را فراهم کنید بدون اینکه تاثیری روی میکروفن های دیگر گذاشته و نیازی به بلندگو های استودیویی باشد.برای مراسم پخش موسیقی زنده ممکن است نیاز باشد ٢٠ تا ٣٠ فشرده ساز در مسیر میکروفن ها قرار دهید تا دامنه سیگنال ها را کنترل کنید.زمانی که در حال میکس یک پروژه موسیقی هستید ممکن است از آرایش بلندگو ها جهت گوش کردن به میکس استفاده کنید پس ممکن است افکت های میکس را در وضعیت Mastering قرار دهید تا با استفاده از فشرده ساز و گسترده ساز های ( Expander ) چند باند میکس نهایی را روی CD یا DAT ضبط نهایی کنید. تمام این امکانات روی میکسر های دیجیتال قابل انجام است. راحتی و قدرت افکتور دیجیتال داخلی مشخص کننده کیفیت موسیقی خواهد بود.

اطلاعات به موقع و دسترسی سریع :

در میکسر های دیجیتال، صدا به صورت دیجیتال است. از این رو بسیار آسان است تا صدا به صورت های مختلف نمایش داده شود در صورتی که در میکسر های آنالوگ اینگونه نیست. به عنوان مثال، تاثیر تمام پارامتر های قابل تنظیم روی یک اکولایزر به صورت گرافیکی قابل نمایش است. این امکان به شما اجازه میدهد فیدبکی سریع از آنچه روی تنظیمات انجام میدهید، مشاهده کرده و در خصوص پردازش سیگنال تصمیم گیری کنید. همچنین قادر هستید در یک صفحه نمایش تمامی تنظیمات و دامنه ارسالی به باس های مختلف را مشاهده کنید و یا موقعیت فیدر ها تشخیص دهید این نوع نمایش بسیار سریع تر است از نگاه به مجموعه ای از کلید ها و ولوم ها و دقت کردن به اینکه تنظیمات در چه حالتی قرار دارد.

کنترل صدا روی میکسر های دیجیتال بسیار سریع تر است به عنوان مثال فرض کنید یک میکسر ٩٤ کانال آنالوگ دارید و میخواهید دامنه سیگنال ارسالی به یک باس مشخص از کانال ٢ را تغییر دهید برای انجام این کار عملا شما باید از روی صندلی خود بلند شده ( به یاد داشته باشید همچنین میکسری حدود ٤ متر طول دارد.) قدمی برداشته و ولوم مربوطه را جهت باس مورد نظر تغییر دهید. تمامی این مدت شما مکان مناسب جهت شنیدن درست سیگنال از بلندگو ها را ترک کردید و واقعا نمیتوانید در مکانی درست تغییرات اعمال شده را درست بشنوید.

در یک میکسر صدای دیجیتال، شما برای ارسال صدا به یک باس با فشار دادن کلید میتوانید این کار را انجام دهید. تمام پارامتر ها برای یک کانال یا باس دقیقا جلوی شما قرار داشته و به سرعت قابل دسترسی است و شما به راحتی میتوانید در جای خود و در موقعیتی درست جهت شنیدن تغییرات مورد نظر را انجام دهید.

میکسر های دیجیتال میکس کردن را آسان میکنند.

داشتن حافظه : نگهداری پارامتر ها، تنظیمات مسیر ها و دامنه ها

هر بیشتر در خصوص میکسر های دیجیتال بدانید خواهید دید چگونه آنها دارای قدرت و انعطاف پذیری زیادی هستند. بعضی از میکسر های دیجیتال امکاناتی دارند که مخصوصآ جهت کمک به تغییر برنامه ریزی متناسب با نوع استفاده و کاربری و یا بازگشت به آخرین تنظیمات میکسر برای یک پروژه خاص طراحی شده اند و کمک میکنند شما میکسر خود را مدیریت کنید . این امکانات و مزایا تمامآ مخصوص میکسر های دیجیتال بوده و در میکسر های آنالوگ قابل دسترسی نیستند.

آرشیو :

یک میکسر دیجیتال در هر کانال پردازشگر های متفاوتی از جمله اکو لایزر های دیجیتال چند باند یا پردازش گر های دامنه میتواند داشته باشد. برای افزایش سرعت انجام یک پروژه میکسر دیجیتال ممکن است مجموعه ای آرشیوی از انواع تنظیمات اکولایزر یا محدوده ی دامنه داشته باشد. این تنظیمات آرشیوی در هر پروژه ای قابل استفاده میباشد لذا میتوانید اکولایزر مورد نظر و مورد علاقه را ذخیره کنید و به طور مثال در ضبط یک Drum Set به فوریت استفاده نمایید. این تنظیمات از پیش تعیین شده میتوانند شما را در شروع پردازش صداهای مورد نظر کمک کنند.

حافظه نگهداری پارامتر ها :

این حافظه تصویری از تمام پارامتر های میکسر دیجیتال شما را تهیه و نگهداری میکند و از دامنه ها تا اکوالایزرها و تنظیمات افکتور و همچنین مسیر دهی باس ها و هر چیز دیگری در این حافظه نگهداری میشود این حافظه به شما این اجازه را میدهد که یک میکس را همانند زمانی که کار را ترک کردید مجدد باز سازی و ادامه دهید و لذا میتوانید با همان تنظیمات اکولایزر و دامنه صدا گذاری کرده و Overdub انجام دهید. مزیت حافظه نگهداری تنظیمات این امکان را به کاربر میدهد که ایده آل خود در خصوص میکس را نگهداری کند و با ایده ای دیگر نیز میکس را انجام داده و نتیجه را با هم قیاس نماید و محصول بهتر را بر گزیند. این حافظه همچنین اجازه میدهد تا در زمان بسیار کوتاه تنظیمات میکس را جهت یک پخش زنده تغییر داده و اگر نیازی به دامنه متفاوت یا تنظیمات میکروفن و افکتور برای صداهای مختلف نیاز است، انجام شود. نهایتآ حافظه نگهداری تنظیمات به شما کمک خواهد کرد نتیجه ای بهتر در انجام میکس ، ظبط مولتی تراک ، صدا گذاری و کنسرت های زنده حاصل شود.

تغییر ساختار میز :

بعضی میکسر های دیجیتال یک امکان خیلی خود و قوی دارند که امکان تغییر ساختار نیز نامیده میشوند. این تغییر کاربردی ٢ مورد استفاده متفاوت دارد. همانگونه که بیان شد حافظه های نگهدارنده پارامتر های میکسر تنظیمات یک پروژه را نگهداری میکنند ولی امکان تغییر ساختار یک توانمندی کامل تر است و توسط آن پیکر بندی کلی میکسر را در هر لحظه و برای هر پروژه که بخواهید میتوانید فراخوانی کنید.

برای مثال شما میتوانید یک فرایندی را جهت ضبط Drums تعریف و ذخیره کنید با تنظیم دقیق افکت ها ، اکو لایزر ها و باس ها. همچنین شما میتوانید با تعریف یک فرایند به سرعت ساختار میکسر را از حالت ضبط میکسر Mastering و یا یک میکسر صدای پخش زنده تبدیل کنید. تمام اینها با زدن یک کلید قابل انجام است.

این امکان تغییر ساختار توان تغییر پله به پله یا مرحله ای تمام تنظیمات متفاوت را که شما برای هر کاربردی نیاز است تا تنظیم کنید به کاربر میدهد.دراین حالت این ظرفیت وجود دارد که سیستم کمک و راهنمایی و کاربر نیز انجام شود. میکسر ها هیچ زمانی تا این اندازه آسان و انعطاف پذیر نبوده اند.و البته این توانمندی بازخوانی سریع پیکر بندی های متفاوت در میکسر های آنالوگ وجود ندارد.
منبع: سايت موسيقي

RE: گفتگو درباره Mixer - korgpa800elite - ۷/۵/۱۳۹۰ ۱۱:۰۱ عصر

خیلی خوب وتوضیح بسیار کاملی بود ممنون از این توضیحاتتون اگر همه توضیحات سایت اینطوری دقیق وکامل باشه چی میشه دیگه فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد

RE: گفتگو درباره Mixer - mohammad.63 - ۱۳/۵/۱۳۹۰ ۰۹:۳۱ عصر

معرفی پاورمیکسرهای دایناکورد

معرفــی پــاور میــکسر ســری پــاورمــیت PowerMate محصول شرکــت دایناکــورد
دایناکورد . یک شرکت آلمانی است. که از دهه 40 میلادی شروع به کار کرده این شرکت به همراه شرکت های Electro-Voice وMidas وKlark Teknik و Telex در زمینه تجهیزات صوتی از زیر مجموعه های شرکت بازرگانی بزرگ و معروف بوش bosch آلمان می باشد.
خبر فوری: از ابتدای سال 2011 کمپانی بهرینگر که حداقل در ایران بسیار شناخته شده است به عنوان شریک Midas وKlark Teknik در یک مثلث تجاری به نام به فعالیت خواهند پرداخت لازم بذکر است که بهرینگر از سال 1989 شروع به کار کرده در حالی که دو شرکت دیگر حداقل 2 برابر بیشتر سابقه کاری دارند.
در مورد کنسول سری پاورمیت PowerMate در ابتدا باید گفت که این سری از دهه 90 تاکنون در حال تولید است و PM1 اولین نسل این پاورمیکسرها بود در حال حاضر نسل سوم یعنی PM3 نیز به تازگی عرضه شده است که مشخصات فنی فوق العاده نوینی دارد . این پاورمیکسرها به مدل هایی با قدرت ها و امکانات مختلف تقسیم می شوند مدل هایی چون 2200, 1600, 1000, 600 باید گفت که این سیستم از انعطاف زیادی برخوردار است یعنی شما تقریبا برای گرفتن هر نوع خروجی و دادن ورودی دستتان باز است و از نظر میکسر میتوان گفت چیزی کم ندارد قسمت بعدی پاور دستگاه است که بی شک یکی از بهترین پاورهای دنیاست و این نکته را کسانی که این سیستم را دراجراهای زنده تست کرده باشند می دانند که از جهت قدرت خروجی صدا با مشکلی مواجه نخواهند بود.
نکته مهم: شرط مهم آنکه بلندگوهای مناسبی بر اساس محیط انتخاب شده باشند.
کلاً دایناکورد به پاور قدرتمندش مشهوره!
نکته دیگر: اینکه بخش اصلی هزینه ای که برای این پاور میکسر میدهید هزینه همین پاور قدرتمنده
پس برای اجرای زنده دایناکورد غول میکسرهای تو رنج قیمت متوسطه، بلندگوهایی که با دایناکورد هماهنگی مناسبی داره بلندگوهای Electro-Voice و W17Pمثلاً مدل Montarbo بوده!
نکته بسیار مهم: توی فضای بسته EV خیلی بهتر از Montarbo عمل می کنه چون حداکثر شفافیت صدا رو به گوش شما می رسونه! و اینکه توی فضای آزاد Montarbo میتونه قدرتشو به رخ بلندگوهای دیگه بکشه! در فضای آزاد مونتاربو پرتاب زیادی داره ولی شفافیت نداره که با این تفاصیر برای سخنرانی و مداحی فقط میتونه مناسبه و نه اجرای زنده موسیقی.
اما اگه بخواهیم مشکل و نقص اصلی این دستگاه را بیان کنیم چیزی نیست جز افکتور دستگاه !! افکتور دایناکورد در قسمت افکت delay و echo دارای نقص فنی میباشد.اگر شما افکت را در برنامه اکو تنظیم کنید و خوب به صدا گوش دهید متوجه میشوید که زمانی که شخص در گام بالا میخواند در ته صدا یعنی تکرارها یا ریپیت های آخر صدا کمی دیسورت می شود که البته این حالت ممکن است برای افراد عادی که شناختی از صدا ندارند مشخص نباشد. نکته ای که اینجا قابل ذکر هست این که صدابرداری مذهبی یعنی نیازها و انتظاراتی که ما از یک سیستم صوت خوب در هیئتها و برنامه های مذهبی داریم با نیازهایی که در کنسرتهای موسیقی میباشد کاملا متفاوت است و متاسفانه تمام سیستم هایی که در بازار موجود است از پایه برای کار موسیقی طراحی و تولید شده است و این نقصی که در افکتور بیان شد شاید از دیدگاه موسیقی دان ها ایراد جزئی باشد.
فروش دایناکورد!
برای خرید پاور میکسر دایناکورد به اولین چیزی که باید توجه کرد این است که آیا اصلاً امکانات این دستگاه را با وجود قیمت بالای این دستگاه احتیاج داریم یا نه!

RE: گفتگو درباره Mixer - korgpa800elite - ۱۹/۵/۱۳۹۰ ۰۹:۵۹ صبح

ماهنامه صنعت صدا و تصوير - Protools HD3 يكي از پيشرفته ترين سيستم هاي DAW در جهان ميباشد و در حال حاضر بنعنوان انتخاب اول حرفه اي ترين استوديو هاي ضبط و ميكس شناخته شده و از شاخه محصولات HD شركت Digidesign ميباشد.
كمپاني Digidesign با قدمتي ٢٠ ساله به عنوان يكي از پيشگامان صنعت صدا در جهان سيستم هاي DAW خود را در دو گروه LE – HD Protools ارايه مينمايد.
گروه Protools LE به خانواده محصولات Digi002 و خانواده محصولات Mbox2 و نرم افزار Protools M-Power اطلاق ميگردد.
گروه بعدي اين كپاني يعني Protools HD كه يك سيستم كاملا مدولار ميباشد به انواع HD1،HD2، HD3، تقسيم ميگرد.
اين شركت هم چنين با در اختيار داشتن كنسول هاي Icon وبا اشتراك گذاشتن آن با Protools HD 3 يكي از كامل ترين استاديو هاي صدا را به صدا پيشگان عرضه كرده است.
در اين سيستم انتخاب هاي مختلف، چه از نظر تعداد ورودي و خروجي و چه از نظرنوع آن ها وجود دارد.اساس كار سيستم HD بر استفاده از كارت Core بعنوان پردازشگر اصلي بهمراه كارتهاي Accel جهت تسريع پردازش ميباشد.
جهت ارتباط منابع صدا با كارت Core نياز به ورودي داريم كه در اين بخش با انتخاب هاي متعددي روبرو هستيم با توجه به كاربري سيستم ميتوان از ٩٦ I/Q كه داراي ورودي و خروجي انالوگ بهمراه ديجيتال ميباشد استفاده كرد يا اينكه از I/Q يا ١٩٢ Digital بهره برد.
مزيت سيستم Protools به ديگر سيستمها يك پارچه بودن نرم افزار با سخت افزا ر مخصوص آن ميباشد و اين يكپارچگي رمز موفقيت اين سيستم ميباشد.
براي كنترل نرم افزار Protools كمپاني Digidesign انتخاب هاي مختلفي را پيشنهاد ميكند كه در سطح ابتدايي ميتوان از Control 24 كه شامل ١٦ ورودي ميكروفن بهمراه ٢٤ فيدر اتوماتيك و نمايشگر ميترها براي ورودي و خروجي ها استفاده كرد كه اين كنترلر از طريق Lan به كامپوتر متصل ميگردد و قابليت مانيتورينگ فرمتهاي مختلف را دارد.
در سطح بالا تر ميتوان از كنسول هاي D-Command و Icon بهره برد كه اين كنسولها را ميتوان در حالتهاي مختلف تركيب كرد وجود تمامي كنترلهاي مورد نياز داخل نرم افزار روي اين كنسول پيشبيني شده است و ديگر هيچ نيازي به استفاده از چاك شاتل ، ماوس و صفحه كليدنيست.
قابليت هاي نرم افزار Protools در پشتيباني از امكانات متفاوت نظير Midi و اتوماسيون غير قابل بحث است همچنين وجود ميكسر داخلي 48 Bit معرف دقت اين نرم افزار در پردازش صداي وارد شده به سيستم ميباشد. داشتن دستگاهايي مانند Sync امكان استفاده از Protools را در كنار سيستم هاي ويديويي براحتي فراهم مينمايد.
اخيرا كمپاني Digidesign سيستم خود را در جهت پشتيباني از DSD مجهز كرده است كه ميتوان با سيستم SACD نيز توليد كرد كمپاني Digidesign نه تنها در زمينه محصولات استوديويي بلكه در زمينه ضبط و ميكس صداي زنده نيز فعاليت دارد كه كنسول Venue اصلي ترين بخش آن ميباشد.
از سال ١٩٩٥ كمپاني Avid با خريد Digidesign بدون حذف نام اين كمپاني، آن را به عنوان يكي از بخش هاي حرفه اي خود معرفي نمود.
شركت Avid كه خود يكي از پيش گامان اريه محصولات Broadcasting و سيستم هاي تدوين غير خطي پيشرفته فيلم و ويديو ميباشد، با در اختيار داشتن اين كمپاني و سپس خريد خريد كمپاني M-Audio در حال حاضر به عنوان بزگترين توليد كننده سيستم هاي ديجيتال صدا در جهان محسوب ميگردد

RE: گفتگو درباره Mixer - mohammad.63 - ۳/۶/۱۳۹۰ ۰۱:۳۴ صبح

با سلام ...دوستان كسي قيمت اين پاور ميكسرها رو داره؟
daynacord power mate 1000-2
// // // // // // // // // // 1600-2
// // // // // // // // // // 2200-2

dynacord power mate 1000-3
// // // // // // // // // // 1600-3
// // // // // // // // // // 2200-3

montarbo MB-R 16 FXP
// // // // 12 FXP

montarbo SX 18 P1 K5
// // // // 17 P1 K5

montarbo Ad 75
با تشكر

RE: گفتگو درباره Mixer - korgpa800elite - ۲۱/۶/۱۳۹۰ ۰۲:۳۰ عصر

(۸/۴/۱۳۹۰ ۱۱:۲۵ عصر)علی محمدی نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
سلام به دوستان عزیز
بنده در صدد خرید یک دستگاه voice recorder هستم ، البته نه از این معمولی ها
میکسر هایی هستند که هارد داخلی دارند و بعضی از انها نیز usb میخورد و افکته ا و امکانات خوبی هم دارند. نمونه کرگ را دیده ام
اگر کسی نمونه دیگر با قیمت مناسب تر سراغ دارد لطفا اطلاعات کامل را قرار دهد
هم مطالعه میکنیم و هم استفاده.

سلام علي جان اين پستتو الان ديدم يه مدل رولند هم زده عاليه هر نوع ورودي وخروجي هم بخواي تبديل داره و تا كيفيت 320 هم ركورد ميكنه يكبار باهاش ركورد گرفتم عالي بود نميدونم مدلشو چون جلد داشت ولي 700 وخورده اي خريده بود ميكروفونشم 360 درجه بود خيلي كيفيتش بالا بود

RE: گفتگو درباره Mixer - mohammad.63 - ۳/۷/۱۳۹۰ ۰۱:۱۱ صبح

سلام دوستان ...كسي ميدونه در صدا و سيماها براي صدابرداري و دوبلاژ و ضبط برنامه و.... از چه ميكسرهايي استفاده ميكنند؟
منظورم نوع ميكسر هستش (آنالوگ-ديجيتال و يا پاور ميكسر).
اگه كسي كاربرد اين سه مدل ميكسر رو درجاهاي مختلف ميدونه يه توضيحي بده ممنون ميشم. منظورم اينه از ميكسرهاي آنالوگ و ديجيتال و پاور در كجاها استفاده ميشه؟
با تشكر

RE: گفتگو درباره Mixer - korgpa800elite - ۶/۷/۱۳۹۰ ۱۲:۲۱ عصر

دوستان يه ست ميكسر وآمپليفاير در حد آك وبراي آشنا براي فروش هست هر كي خواست پيام بده شمارشو بدم
مشخصات

ميكسر دايناكورد 1000
يكعدد ساب اچ كا
يكجفت باند مورتاربو 15 اينچ
يكجفت باند رئال 15 اينچ
4عدد پايه باد به همراه سيم با متراژ بالا وپايين وبهمراه كيف براي كليه موارد بالا هر يك جدا

RE: گفتگو درباره Mixer - mohammadbasri - ۲۲/۷/۱۳۹۰ ۰۶:۱۰ صبح

سلام دوستان
کسی فایل pdf کاتالوگ آموزش پاورمیکسر دایناکورد power mate 1000 رو داره یا لینک دانلود بده
من سرچ کردم فقط مدل 3-1000 رو پیدا کردم، مدل 3-1000 یو اس پی هم داره، اما پاور من نداره، 4 سالی هست که خریداری شده
ممنون میشم

RE: گفتگو درباره Mixer - hadi5432 - ۲۷/۷/۱۳۹۰ ۰۱:۲۱ عصر

سلام
Smile
یه سیستم کامل میخام واسه مجلس
(باند-میکرفون-میکسر-کابل-رقص نور و......................)
میشه راهنمایی کنین؟

1-مارک(مدل)

2-قیمت

........:::::::::::بودجه(5 تا 5/5 میلیون)Big Grin:::::::::::::....................
HeartHeartHeart

RE: گفتگو درباره Mixer - korgpa800elite - ۲۷/۷/۱۳۹۰ ۰۱:۲۴ عصر

دوست عزيز تلفنتو بده تو پيام خصوصي يك سري موجود در حده آك هست قبلا آگهيشو زده بودم ميكثر باند ميكروفن ساب همه در حد آكبند هست

RE: گفتگو درباره Mixer - hadi5432 - ۲۸/۷/۱۳۹۰ ۰۲:۴۱ عصر

(۲۷/۷/۱۳۹۰ ۰۱:۲۱ عصر)hadi5432 نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
سلام
Smile
یه سیستم کامل میخام واسه مجلس
(باند-میکرفون-میکسر-کابل-رقص نور و......................)
میشه راهنمایی کنین؟

1-مارک(مدل)

2-قیمت

........:::::::::::بودجه(5 تا 5/5 میلیون)Big Grin:::::::::::::....................
HeartHeartHeart

Sad
بچه ها کجایین پس؟Sad

یعنی همه مثل ما اماتورن؟ گمون نکنمBig Grin

RE: گفتگو درباره Mixer - KORG PA50SD_SAEED - ۵/۸/۱۳۹۰ ۰۸:۴۶ عصر

سلام دوستان
من ميخوام يك ميكسر كوچك خونگي بيگرم ميكروفن بزنم بهش اگر كسي خواست باهم بخونيمو بزنيم نميخوام زياد خرج كنم

چه مدلي بگيرم ؟؟؟؟؟
زياد حرفه اي نباشه فقط در حدي باشه كه يه ميكروفن بزنم بهش......

RE: گفتگو درباره Mixer - نوژان - ۵/۸/۱۳۹۰ ۰۹:۲۲ عصر

سعید عزیز شما باید یک پاور میکسر بگیرید حدود 400 هزار تومان باید هزینه کنید . اکثراً چینی هستند نمایندگی شور دارد می توانی از آنجا سئوال کنی

دوست عزیز کمی صبر و تحمل داشته باشید . شما می توانید میکسر دایناکورد 1000 دیجیتالش را بگیرید . باند ev و یا FTB البته اصلی و نه چینی . میکروفون بستگی به بوجه شما دارد از 20 هزار تومان داریم به بالا .... تجهیزات نور را می توانید از شرکت نور و صدا در لاله زار تهیه فرمایید همه نوع امکانات نورپردازی دارد.

RE: گفتگو درباره Mixer - vahid.kh - ۲۰/۸/۱۳۹۰ ۰۵:۱۰ عصر

سلام به همه،دوستان لطف كنيد اموزش نصب و تنظيم كردن ارگ وميكروفن بيسيم وباسيم و باند به ميكسرو بذاريد نميدونم چه نوع ميكسري گيرم مياد چون بايد اجاره كنم من تا حالا خودم نصب نكردم تا حالا هم كه چندبار مجلس رفتم كارشناس باند باهام ميومد وهمه كارارو خودش انجام ميداد... احتمالا سه تا باند بزارم... من فقط out put ارگو ميدونمBig Grin

RE: گفتگو درباره Mixer - HEIDAR - ۳۰/۸/۱۳۹۰ ۰۹:۵۰ صبح

سلام به همگي دوستان.من نميدونم چرا كس
سلام به همگي دوستان.من نميدونم چرا كسي از شماها تا به حال اشاره اي به ميكسر و پاور ميكسر هاي شركت geel nava كه تو كشور خودمون توليد ميشكه نكرده؟؟؟؟؟؟؟؟من دو سال هست كه از پاور ميكسر geel nava cx900pهم در كارهاي صدا برداري وهم مجالس استفاده ميكنم ميكسر فوق العاده ايه.160نوع افكت داره(دو لاين افكت)قدرت و كيفيت پخشش خيلي عاليه(دو آمپلي فاير هر خروجي)500w+500w.تازه از افكت هاي معمولي بگير تا ليزري كردن صدا و حتي تغيير صدا رو هم داره.سه مدل پاور ميكسر توليد ميكنه اين شركت.md 60,cx800p,cx900p;كه حرفه اي ترينش همين ميكسري هست كه گ
فتم.قيممتش هم الان از 1650 تا1750 هست.ولوم هاي اصلي اين ميكسر از 1 تا 10 خيلي خيلي بالا بره 4 الي 5 شماره هست.باند هاي چيني و دي جي كه بهش وصل كني به ماه نرسيده تيوتر ميسوزونه.خلاصه خيلي راضي هستم.من با خيلي از ميكسر ها كار كردم از بهرينگر بگير تا دايناكورد و... .ولي اين يه چيز ديگس.من به اين ميكسر سه باند و يك ساب jbl و گيتار و كيبورد وپركاشن و ميكروفن در هر مراسم وصل ميكنم ولي ميكسر آخ نميگه.نا گفته نمونه كه قطعات اين ميكسر آلمانيه و فقط در ايران منتاژ ميشه.خلاصه كه بهترين انتخاب ميكسر هم از لحاظ قيمت و هم كيفيت همين ميكسره
* مشخصات اين پاور ميكسر به شرح زير ميباشد
قابل استفاده در تمامی کارکردهای صوتی
* دارای دو آمپلی فایر 500 وات به همراه مدار حفاظت در مقابل اتصال کوتاه.

* دارای دو نوع جک خروجی برای بالا بردن قابلیت استفاده در تمام اماکن.

* خروجی های چپ و راست و صوت سنج دیجیتال.
* Insert ورودی.

* به همراه جک ورودی عادی(XLR) هفت جک ورودی میکروفن.

* RETURN و SEND .

* سه باند اکو لایزر گرافیکی.
* نشاندهنده حداکثر پیک ورودی به وسیله صوت سنج دیجیتال.

* به همراه ولوم کنترل MAIN و AUX خروجی.

* ورودی میکروفن های یقه ای.
* AUX خروجی.
* ورودی لاین استریو با کنترل جداگانه.
* ورودی وخروجی ضبط استریو به همراه ولوم کنترل.
* جک خروجی هدفن با ولوم کنترل.
* افکت دیجیتال استریوبه وسیله پروسسوربا 160 نوع افکت شامل موارد زیر.

Halo, Echo, Echo + Reverb, Voice Reverb, Percussion Reverb Stereo Gen
Ping Pong, Bounce, Early Reflection, Stereo Flanger, Stereo Chorus Halo + Reverb
Dual Pitch, Singel Pitch, Revers Reverb, Pitch + Reverb,Detune
تمامی افکتها در هر دو لاین به وسیله ولوم های کنترل جدا گانه قابل استفاده می باشد

* سطح سنج دیجیتال برای کاربری آسان تر سیستم افکت.

* ابعاد 134 485 520 میلی متر.
* وزن 900 / 15 کیلوگرم

RE: گفتگو درباره Mixer - شعیب - ۳۰/۸/۱۳۹۰ ۱۱:۱۸ صبح

سلام دقیقا من سال 1377 یه مدلش رو داشتم تازه از طرف شرکتش برام فیلم هم فرستادن که هنوز اون فیلم رو هم دارم و سیستمهاشون رو با تمام گروهای موسیقی از جمله اصیل و پاپ تست کرده بودن
حتی یه نوازنده بود که با رولند 96 تک نوازی میکرد که خدایی حال کردم البته اینایی رو که میگم برمیگرده به همون سال 1377 شرکتشم تو شماله فکر کنم گیلان باشه فقط اسم مدیرش رو یادم نمونده باید فیلم رو که رو نوار ویدئو بود رو دوباره نگاه کنم چون خودشم تو اون فیلم هست البته پسرشون صدا برداری میکنه

من که اون زمان نسبت به اون مدل راضی بودم الان ماشالله که پیشرفت هم کردن
براشون ارزوی موفقیت میکنم

RE: گفتگو درباره Mixer - alirasouli - ۱۶/۱۰/۱۳۹۰ ۱۱:۰۲ صبح

با سلام
دوستان کسی میتونه بصورت حرفه ای کار با پاور میکسر دایناکور 3-1000 رو به من یاد بده؟
این مدل سری جدیده و کارایی خیلی زیادی داره که من هنوز سر در نیاوردمTongue
پیشاپیش ممنون از پاسخ هایتان...

RE: گفتگو درباره Mixer - DJ H@MZAD - ۳/۱۱/۱۳۹۰ ۱۱:۴۷ عصر

سلام

کسی قیمت tascam m-164uf/fx رو میدونه؟؟؟؟؟؟ کجا این مدلها رو میشه تهیه کرد؟؟؟؟

اینجا عکسش هست

RE: گفتگو درباره Mixer - protools - ۲۸/۱۱/۱۳۹۰ ۰۷:۴۸ عصر

سلام دوستان
به نظر من انقدر خرید ودوباره 1 سال بعد فروختن ها بدرد نمیخوره
یکبار پوله درست حسابی بدین و10 سال کار کنید باهاش
من خودم یه پاور میکسر دایناکورد 1000 ورژن3 رو 8 ماه پیش گرفتم 2440000تومان البته الان شده 3 ملیون و300 هزار تومان +یک باند 15 اینچ پستیو JBL حدود 1 ملیون تومان برای قسمت زنونه+ یه باندEV مدل ZX5 والبته 15 اینچ وپستیو 1 ملیون و500+ یه باند اکتیو 15 اینچ RCF که صدایی معادل 750 وات واقعی داره وبه قول خوانندم سونامی صداست رو خریدم 1ملیون و800 که الان تک همون 2ملیون 100 شدهبرای قسمت مردونه وتا 10 سال دیگه نیاز به تعویض ندارم.
درسته که پاور میکسر دایناکورد 1000 ورژن 3 الان 3 ملیون و300 هست ولی میرزه
نمیدونید این پاور میکسر چه قدرت وکیفیتی داره
وحشتناکه
اینم عکس از سیستمم

RE: گفتگو درباره Mixer - protools - ۳۰/۱۱/۱۳۹۰ ۰۴:۳۴ صبح

البته شنیدم باند ومیکسر روز به روز گرون تر میشهUndecided

RE: گفتگو درباره Mixer - mohammad.63 - ۳۰/۱۱/۱۳۹۰ ۰۷:۴۹ عصر

مبارك باشه protools عزيز سيستم حرفه ايي جمع كردي ...... منم براي مجالس با برند دايناكورد موافقم پاور ميكسرهاي پرقدرت و به قول خودمون وحشي اي داره اونم ورژن 3 كه دوتا 1000 وات خروجي داره البته تو 4 اهم.اگه درست گفته باشم.
با اون نظرتم كاملا موافقم.... آدم يه دفعه پول ميده يه چيز درست و حسابي ميگيره تا چند سال خيالش راحته و احتياج به تعويض هم نداره. و از لحاظ هزينه و خيلي موارد ديگه هم به صرفه تره واسش....نه تو خريد ميكسر بلكه تو همه موارد به نظر من بايد اين طور باشه.
منم تا دو ماه پيش قيمت پاور ميكسر دايناكورد 3-1000 رو 2440000 تومن قيمت داشتم و 3-1600 رو 2860000 تومن و 3-2200 رو 3430000 تومن. كه الان با 3300000 تومن بايد 3-1000 بخري ...هم قيمت 3-2200 دو ماه پيش شده واقعا كه......

با تفاوت قيمتي كه 3-1000 با 3-1600 داشت ...3-1600 ميگرفتي بهتر نبود؟احيانا تو اجراهاي زنده سالني هم كه تعداد سازها زياد ميشد كانال كم نمياوردي...
به هر حال حالشو ببري..

RE: گفتگو درباره Mixer - protools - ۳۰/۱۱/۱۳۹۰ ۰۸:۰۴ عصر

حق با تو هست محمد جان ولی عیب نداره همینم 4 تا لاین داره واسه کیبورد بسه Tongue
بابت اطلاعات دقیق وکاملت ممنونWink

RE: گفتگو درباره Mixer - T-bak - ۱/۱۲/۱۳۹۰ ۰۶:۳۳ صبح

من هم دایناکورد 1000 دارم که با باندهای EV XT1152 ست کردم . آقا دیناکورد یعنی قدرت به شرطه اینکه برق پاوره قدرتمندش تامین بشه . به نظرم کسی که میاد اینقد واسه این سیستم هزینه میکنه باید حداقل 300 هزار تومن پول برای تقویت و تنظیم کننده برق یا همون UPS بده که بالاترین کیفیت رو از این میکسر قدرتمند داشته باشه . انتخاب کابل ها و فیش ها هم خیلی مهمه . یجا دیدم یکی از کابل های 0.75 برای دایناکورد 1000 استفاده کرده بود که بیچاره میکسر ناله میکرد زیره فشار !!
یه نگاه به چراغ های مستر ولومش کردم میکسر داشت می ترکید یه لبخندی مهیبی هم به نشانه رضایت از صدا روی صورت جناب نوازنده که صدابردار هم بودند بسته بود . گفتم مرد مومن دو تا دیگه بخوای اینطوری برنامه بری که هم باند میسوزه هم میکسرت .
کسانی که از این میکسر استفاده می کنند همیشه به چراغ زرد رنگ LIMIT کنار دکمه ی استندبای توجه کنید که وقتی این چراغ در حالت چشمک زدن باشه نشانه ی این هست که بار اضافی روی سیستم هست و باید سریعا ولوم ها پایین بیاد یا بار اضافی برداشته بشه . چون من برای دوستانم چند بار از این موارد پیش اومده . در لاینی که میکرفون رو وصل می کنید دو ولوم MID رو بروی عدد 9 برای بالابردن شفافیت صدا تنظیم کنید البته شما همتون استاتید .

RE: گفتگو درباره Mixer - protools - ۳/۱۲/۱۳۹۰ ۰۱:۱۶ صبح

(۱/۱۲/۱۳۹۰ ۰۶:۳۳ صبح)T-bak نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
من هم دایناکورد 1000 دارم که با باندهای EV XT1152 ست کردم . آقا دیناکورد یعنی قدرت به شرطه اینکه برق پاوره قدرتمندش تامین بشه . به نظرم کسی که میاد اینقد واسه این سیستم هزینه میکنه باید حداقل 300 هزار تومن پول برای تقویت و تنظیم کننده برق یا همون UPS بده که بالاترین کیفیت رو از این میکسر قدرتمند داشته باشه . انتخاب کابل ها و فیش ها هم خیلی مهمه . یجا دیدم یکی از کابل های 0.75 برای دایناکورد 1000 استفاده کرده بود که بیچاره میکسر ناله میکرد زیره فشار !!
یه نگاه به چراغ های مستر ولومش کردم میکسر داشت می ترکید یه لبخندی مهیبی هم به نشانه رضایت از صدا روی صورت جناب نوازنده که صدابردار هم بودند بسته بود . گفتم مرد مومن دو تا دیگه بخوای اینطوری برنامه بری که هم باند میسوزه هم میکسرت .
کسانی که از این میکسر استفاده می کنند همیشه به چراغ زرد رنگ LIMIT کنار دکمه ی استندبای توجه کنید که وقتی این چراغ در حالت چشمک زدن باشه نشانه ی این هست که بار اضافی روی سیستم هست و باید سریعا ولوم ها پایین بیاد یا بار اضافی برداشته بشه . چون من برای دوستانم چند بار از این موارد پیش اومده . در لاینی که میکرفون رو وصل می کنید دو ولوم MID رو بروی عدد 9 برای بالابردن شفافیت صدا تنظیم کنید البته شما همتون استاتید .

فکر کنم طرف پیش خودش گفته چه صدایی میگیرم من از 1000Big Grin
به هر حال اطلاعات مفیدی بود رضا جان ممنون
(۳/۱۲/۱۳۹۰ ۰۱:۱۶ صبح)protools نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
(۱/۱۲/۱۳۹۰ ۰۶:۳۳ صبح)T-bak نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.

فکر کنم طرف پیش خودش گفته چه صدایی میگیرم من از 1000Big Grin
به هر حال اطلاعات مفیدی بود رضا جان ممنون

رضا جان اگه میشه یه عکس از میکسرت ( ولوم های تنظیم شده اش واسم اپ کن میخوام ببینم تنظیمت چه جوری هست
مرسی

RE: گفتگو درباره Mixer - T-bak - ۳/۱۲/۱۳۹۰ ۰۲:۱۹ صبح

بیا اینم عکس البته تنظیم ولوم لاین میکروفون به صدای خواننده بستگی داره که خودتون می دونید اما شفافیت صدا به تحت تاثیر ولوم های میدرنج MID هست .
دانلود عکس تنظیمات من

RE: گفتگو درباره Mixer - protools - ۳/۱۲/۱۳۹۰ ۰۲:۳۰ صبح

رضا جان این اکولایزر ت راک چیده بودی؟
وولوم تریبل ( HI) کمی زیاد نیست/ احتمالا سوت میکشه میکروفون
البته مال من دایناکورد 1000 ورژن3 هست

RE: گفتگو درباره Mixer - T-bak - ۳/۱۲/۱۳۹۰ ۰۲:۵۱ صبح

اکولایزرو از اول بر حسب عادت همینطور چیدمان می کنم ولی خب خروجی خوبی هم میده .
شاید به نظر زیاد بیاد ولی سوت نمی کشه اگه سوت بکشه مگه دیونم اونجا تنظیمش کنم
ورژن 3 الان خیلی گرون شده قدرشو بدون
شما هم اگه تمایل داری یه تنظیم بزار ما استفاده کنیم .

RE: گفتگو درباره Mixer - protools - ۳/۱۲/۱۳۹۰ ۰۳:۰۰ صبح

اینم چیدمان منه البته عکس باندهارو هم گذاشتم یه جی بی ال پستیو هست برای زنونه+یه ار سی اف 725 اکتیو +یه ای وی ZX5 پستیو برای مردونه
چطوره؟

RE: گفتگو درباره Mixer - protools - ۳/۱۲/۱۳۹۰ ۰۴:۰۹ صبح

اقا رضا چی شد قرار شد نظر بدیHuh

RE: گفتگو درباره Mixer - T-bak - ۳/۱۲/۱۳۹۰ ۰۴:۲۲ صبح

تنظیمت لاین میکروفون اون ولوم های mid رو روی عدد 9 بزار
ولوم های مستر رو هم تا اخر باز کن از لاین ها ولوم بده بزا میکسر نفس بکشه
اکولایزرت هم که صفر هست اونا رو می تونی با توجه به جایی که برنامه دhری تغییرش بدی
باندهات هم اگه اون یکی هم که برای مردونه هست اکتیو بود بهترین خروجی رو از سیستم می گرفتی ولی خب الان هم خوبه
بانده های الکتروویس همین مدلی که داری شوت صدای بالایی دارن اصن خلاصه بگم الکترویس هیچ نقصی نداره عالیه عالیه
عکس از کابل هات هم میذاشتی بد نبود .
با ار سی اف کار نکردم اما شنیدم باندهای پر قدرتی هستن مخصوصا اکتیوش . جی بی ال هم خب جواب داده .

RE: گفتگو درباره Mixer - protools - ۳/۱۲/۱۳۹۰ ۰۴:۴۴ صبح

(۳/۱۲/۱۳۹۰ ۰۴:۲۲ صبح)T-bak نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
تنظیمت لاین میکروفون اون ولوم های mid رو روی عدد 9 بزار
ولوم های مستر رو هم تا اخر باز کن از لاین ها ولوم بده بزا میکسر نفس بکشه
اکولایزرت هم که صفر هست اونا رو می تونی با توجه به جایی که برنامه درای تغییرش بدی
باندهات هم اگه اون یکی هم که برای مردونه هست اکتیو بود بهترین خروجی رو از سیستم می گرفتی ولی خب الان هم خوبه
بانده های الکتروویس همین مدلی که داری شوت صدای بالایی دارن اصن خلاصه بگم الکترویس هیچ نقصی نداره عالیه عالیه
عکس از کابل هات هم میذاشتی بد نبود .
با ار سی اف کار نکردم اما شنیدم باندهای پر قدرتی هستن مخصوصا اکتیوش . جی بی ال هم خب جواب داده .

گفتی کابل هاHuh
رفتم از کلش فیلم گرفتمBig Grin
+ میک وکابل وپایه و....
اینم 4 مگ فیلم

ببخشید فیلمش یکم شبیه راز بقا شدهBig Grin
منتظر نظرم هااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااAngry
شوخیBig Grin

RE: گفتگو درباره Mixer - protools - ۳/۱۲/۱۳۹۰ ۰۶:۰۴ صبح

بازم که رفتی پایینConfused
ببخشید فکر کردم چت رومهBig Grin
گفتی کابل ها
رفتم از کلش فیلم گرفتم
+ میک وکابل وپایه و....
اینم 4 مگ فیلم

--------------------------------------------------------------------------------
ببخشید فیلمش یکم شبیه راز بقا شدهBig Grin

RE: گفتگو درباره Mixer - mohammad.63 - ۳/۱۲/۱۳۹۰ ۰۸:۱۶ صبح

دوست عزيز علت اين كه از پسيو و اكتيو تو مردونه و زنونه استفاده كردي چيه؟ چرا همه رو پسيو و يا اكتيو نكردي؟ اگه از باندهاي پسيو به جاي اكتيو استفاده ميكردي بهتر نبود؟چون اكتيو ها خرابي داره و تيوتر ميسوزونند اين طور نيست؟
راستي چرا سه تا باند؟ يكي مردونه و يكي زنونه كفايت ميكرد.

RE: گفتگو درباره Mixer - protools - ۳/۱۲/۱۳۹۰ ۰۸:۵۸ صبح

(۳/۱۲/۱۳۹۰ ۰۸:۱۶ صبح)mohammad.63 نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
دوست عزيز علت اين كه از پسيو و اكتيو تو مردونه و زنونه استفاده كردي چيه؟ چرا همه رو پسيو و يا اكتيو نكردي؟ اگه از باندهاي پسيو به جاي اكتيو استفاده ميكردي بهتر نبود؟چون اكتيو ها خرابي داره و تيوتر ميسوزونند اين طور نيست؟
راستي چرا سه تا باند؟ يكي مردونه و يكي زنونه كفايت ميكرد.

نه دوست عزیز اکتیو اگه اکتیو باشه نمیسوزه
من یدونه اکتیوم رو خریدم 2ملیون تومن الان گرون ترم شده چون 750 وات واقعی میده
دهنه تیوتر 2 اینچه نه 1.44
جنس تیوتر تیتانیومه وهمین باعث خود به خود خنک شدنش هست
دارای سیستم limit project هست که خودش با اضافه رو میگیره
پس میشه گفت این نسل پنجم باند اکتیو نیمه هوشمند هست
مثل این دی جی های قدیمی هم نیست که نهایت 300 واتrmsمیدن
ما تو مردونه که مهم تره 2 تا باند میزاریم
یعنی من نه همه خالتور های قمBig Grin
ترکیبی از اکتیو وپستیو بهتره چون اگه وسط برنامه پاورت سوخت با یه اکتیو کارت رو بشه را انداخت این رو از روی 12 سال سابقه نوازندگی وخالتوریم میگمCool
البته این سیستمی که من 1 سال هست جمع کردم حدود 7 ملیون تومن شد الان با9 ملیون هم نمیشه خریدSmile
موفق باشید

RE: گفتگو درباره Mixer - hadi5432 - ۳/۱۲/۱۳۹۰ ۰۷:۳۴ عصر

با 1 باند؟!؟!؟!؟!؟!
مگه میشه؟!؟!؟!؟!؟!
با 2 باند هم خوب نمیشه!!!
ما اینجا حداقل 3 تا باند تو مردونه میزاریم!!!!!!
تازه بعضی وقتا 4 یا 5 تاااااااااااااااااا!!!

RE: گفتگو درباره Mixer - protools - ۴/۱۲/۱۳۹۰ ۰۴:۲۷ صبح

حق با هادی هست
بالاخره اگه قرار باشه تو فضای باز بزنیم باید حداقل 5 باند باشه که حدا قل 3 تاش اکتیو باشه
بازم بستگی به جاش داره
ما که تو مردونه 1 اکتیو و 1پستیو میزاریم چون صدای جاز ووی درام وپرکاشن وارگ به اندازه کافی شنیده بشهSleepy
ولی زنزنه یه باندم زیادییه به قول خواننده گروهمون : این زنا یه جو گیری ای دارن با یه باند که مردا با 10 تاشم ندارنBig Grin
رضا جان اینم ادامه اون چیزی که خواسته بودی

من دارم میرم برنامه اگه سوالی داشتی فردا جواب میدم بایUndecided

RE: گفتگو درباره Mixer - djamirali1990 - ۳۰/۱/۱۳۹۱ ۱۱:۰۳ عصر

کسی می دونه آیا پاور میکسر دیجیتالم داریم یا نه؟
اگه داریم قیمتش چنده یا برندش چیه؟

RE: گفتگو درباره Mixer - Sam Madoo - ۳۱/۱/۱۳۹۱ ۱۰:۰۷ صبح

(۳۰/۱/۱۳۹۱ ۱۱:۰۳ عصر)djamirali1990 نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
کسی می دونه آیا پاور میکسر دیجیتالم داریم یا نه؟

سلام،

همه کمپانی های که Mixer درست میکنن، هم powered و هم unpowered دارند. (هم Digital و هم analog )

RE: گفتگو درباره Mixer - mehran7music - ۱/۲/۱۳۹۱ ۰۲:۳۲ صبح

پاور میکسر دایناکورد 1000 3(تری) سه میلیون هشتصد هزار تومان

RE: گفتگو درباره Mixer - kingnight - ۱۹/۲/۱۳۹۱ ۰۴:۴۱ عصر

سلام به همه اساتید . داداشه من از خودش شعر می گه و برا خودمون هم می خونه . منم با کیبردم براش یه سر و صداهایی می کنم . ولی یه مشکل بعد از ظبط داریم اونم یه نویز توی اهنگه . کارت صدای حرفه ایی هم نداریم از همون کارت صدای کامپوتر استفاده می کنیم . یه بار با میکسر امتحان کردیم دیگه اون نویزه تو اهنگ نبود . حالا می خواستم بپرسم این میکسر Behringer Xenyx 502 همون کارو می کنه یعنی بدون نویز باشه یا نه . راهنمایی کنید لطفا . اگه از دوستان کسی نظره دیگه ایی هم داره لطفا بگه.

RE: گفتگو درباره Mixer - protools - ۷/۳/۱۳۹۱ ۰۳:۲۸ صبح

(۱۹/۲/۱۳۹۱ ۰۴:۴۱ عصر)kingnight نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
سلام به همه اساتید . داداشه من از خودش شعر می گه و برا خودمون هم می خونه . منم با کیبردم براش یه سر و صداهایی می کنم . ولی یه مشکل بعد از ظبط داریم اونم یه نویز توی اهنگه . کارت صدای حرفه ایی هم نداریم از همون کارت صدای کامپوتر استفاده می کنیم . یه بار با میکسر امتحان کردیم دیگه اون نویزه تو اهنگ نبود . حالا می خواستم بپرسم این میکسر Behringer Xenyx 502 همون کارو می کنه یعنی بدون نویز باشه یا نه . راهنمایی کنید لطفا . اگه از دوستان کسی نظره دیگه ایی هم داره لطفا بگه.

سلام
اگه قبلا امتحان کردید و نویز نداشته پس الانم نداره دیگه
البته نویز میتونسته از کابل یا فیشتون هم باشه چون من این کاره شما رو انجام دادم ونویزی نبوده مگر وقتی که کابل یا اتصالات دیگم قطعی داشتند

RE: گفتگو درباره Mixer - protools - ۱۰/۳/۱۳۹۱ ۰۷:۱۹ عصر

یکی از قدرتمند ترین وبهترین پاورمیکسرهای روز دنیا وایران( البته برای اجرای زنده)

دایناکورد 1000 3

قیمت الان ( 91/03/10 )

3900000 تومان

واما یکی دیگر از پرطرفدارترین پاورمیکسر ها برای اجرای زنده

بهرینگر 5000 هست

این پاورمیکسر در دو رنگ نقره ای و مشکی ساخته شده ( هردو ساخت چین)
البته لازم به ذکر است بهرینگر حدود 23 مدل میکسر وپاور میکسر ساخته مثل 1000 یا 6000 یا.......

قیمت الان 91/03/10 ( پاور میکسر 5000)

نقره ای اکش فعلا کمه ومشکی هم 870 هزار تومان

از دلایل استقبال از این پاور میکسر قیمت مناسب ان ونیز صدای لطیفی که در تنظیم دارد میباشد

مدل مشکی 2 تا خروجی 600 وات ونقره ای 2 خروجی 400 وات دارد که البته هیچکدام واقعی نیست!!!!!!!!!!!!!!!( منظورم اینه که این out put , واقعی نیست

RE: گفتگو درباره Mixer - mehran7music - ۱۱/۳/۱۳۹۱ ۰۸:۱۰ صبح

سلام

فقط دایناکورد اون هم 1000 به بالا چون زمانی که با 600 کار میکردم کم میاورد و صدای موزیک افت میکرد ولی الان 1000 3 دارم و خیلی راضی هستم.

RE: گفتگو درباره Mixer - protools - ۱۱/۳/۱۳۹۱ ۰۴:۱۶ عصر

سلام
دلیل این مشکل در دایناکورد 600 اینه که این پاور میکسر 2 تا خروجی 300 وات داره ولی احتمالا باند های شما 500 بوده که این افت صدا به مرور بعد از 1 ساعت گذشتن از شروع مجلس شروع میشه ودر اصطلاح میکسر میخوابه
با تشکر

RE: گفتگو درباره Mixer - protools - ۱۱/۳/۱۳۹۱ ۰۵:۴۶ عصر

اینم دایناکورد600 که اکش خیی خیلی کمه واگر باشه 1 ملیون و600 هست والبته چینی اون تو بازار 1250000 موجود هست
2 تا خروجی 300 وات داره که تنها مشکلش هم همینه چون بعد از یک ساعت کار در برنامه صدا افت میکنه ودر اصطلاح پاور میخوابه

RE: گفتگو درباره Mixer - protools - ۱۱/۳/۱۳۹۱ ۰۷:۵۴ عصر

واینم یکی از معروفترین وپر مصرف ترین های مجالس
دایناکورد 1000 سری2

قیمت اک: اک اصل المان دیگه پیدا نمیشه و خیلی کمه وکارکرده تمیزش 2 ملیون میرزه

چینیش هم 1ملیون و600 اکش هست
فرق اصل وچینی دایناکورد ها:
3 تا راه داره که معروفترین راهش دیدن نمایشگرش هست
در سری اصلی نمایشگر زرد مایل به نارنجی هست و در مدل چینی قرمز رنگ است
( منظورم شماره افکت هاست )

RE: گفتگو درباره Mixer - mehran7music - ۱۲/۳/۱۳۹۱ ۰۸:۱۵ صبح

[quote='protools' pid='27417' dateline='1338468392']
سلام
دلیل این مشکل در دایناکورد 600 اینه که این پاور میکسر 2 تا خروجی 300 وات داره ولی احتمالا باند های شما 500 بوده که این افت صدا به مرور بعد از 1 ساعت گذشتن از شروع مجلس شروع میشه ودر اصطلاح میکسر میخوابه
با تشکر
[/quot

با سلام باندهایی که اون زمان داشتم یه جفت EV پستیو SX 300 بود ولی موقع اجرا افکت تقریبا قطع میشد که باید ولوم افکت حیلی باز میشد ولی با 1000 اصلا این مشکل هارو ندارم و عالیه

RE: گفتگو درباره Mixer - protools - ۱۲/۳/۱۳۹۱ ۰۹:۱۳ صبح

(۱۲/۳/۱۳۹۱ ۰۸:۱۵ صبح)mehran7music نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
[quote='protools' pid='27417' dateline='1338468392']
سلام
با تشکر
[/quot

با سلام باندهایی که اون زمان داشتم یه جفت EV پستیو SX 300 بود ولی موقع اجرا افکت تقریبا قطع میشد که باید ولوم افکت حیلی باز میشد ولی با 1000 اصلا این مشکل هارو ندارم و عالیه

SX300 بیشتر از 300 واتRMS پاور میکشه
(۱۱/۳/۱۳۹۱ ۰۸:۱۰ صبح)mehran7music نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
سلام

فقط دایناکورد اون هم 1000 به بالا چون زمانی که با 600 کار میکردم کم میاورد و صدای موزیک افت میکرد ولی الان 1000 3 دارم و خیلی راضی هستم.

بله متشکرم البته منم 1000 تری دارم وازش راضیم و باید اعتراف کرد یکی از قویترین پاور میکسر های بازار هست

RE: گفتگو درباره Mixer - poorya - ۱۵/۸/۱۳۹۱ ۱۱:۰۳ عصر

سلام...
دوستان کسی در مورد پاور میکسر behringer 5000 چیزی میدونه؟؟ منظورم اینه که چه باندی (باند پسیو) بهتر روش جواب میده و در مورد تنظیماتش ،تنظیم افکت و اکولایزر تنظیمی که تو فضای بسته و یا فضای باز مرسوم هست و.... کلا کار کردن باهاش تو مجالس و موزیک..... اگر کسی تجربه ای داشته و باهاش و کارکرده ممنون میشم راهنمایی کنه مخصوصا آقای موغاری که تو این تاپیک از این میکسر تعریف کردند

RE: گفتگو درباره Mixer - musical_navid - ۱۷/۸/۱۳۹۱ ۱۱:۳۸ صبح

دوست عزیز معمولا از پاورها برای باندهای پسیو و میکسر برای باندهای اکتیو استفاده میکنند البته لاین اکتیو در همه پاور میکسرها موجود هست هر برند و هر مدلی از هر برند برای خودش ویژگیهایی رو دارند که با مقایسه امکانات خاص مانند افکتور و انواع ورودی و قدرت و لاینهای خروجی و نوع استفاده میتونید مدل و برند مناسب خودتون رو انتخاب کنید . نوع تنظیم در فضاهای مختلف فرق داره و معمولا دستی تنظیم میشه بنده تنظیم از پیش آماده شده ای که برای فضاهای مختلف تعریف شده باشه رو روی میکسرها و پاورهای معمولی ندیدم ...
Dynachord از لحاظ تنوع افکت و کیفیت و قدرت خروجی
Behringer از لحاظ تنوع افکتها و شفافیت صدا
P.V افکتهای معمولی و فقط از لحاظ قدرت خروجی صدا
برندهای Montarbo و Yamaha و Roland که دیگه حرف ندارند مخصوصا Montarbo برای کارای لایو
برندهای دیگری هم هستن مثل Zix , Cowboy و غیره که در ایران موجود هستند و کیفیت چندان مطلوبی ندارند و با قیمتهای ارزانتر؛ در کل باید باهاشون کار کنی تا نقاط ضعف و قوتشون رو خودت بشناسی بعضی ها دنبال کیفیت هستن بعضی ها دنبال قدرت خروجی بعضیها هر دو ...
حالا نظر بنده هست
به نظر بنده با ترکیب چند برند میتونید همه مزایا رو کنارهم جمع کنید با Insert کردن میکسر و پاور و افکتور مجزا که برای مجلس رفتن زیاده رویه کمتر کسی برای مجالس استفاده میکنه مگر هنرمندانی به کارشون بیش از حد بها میدین و کارشون هم فوق العاده حرفه ای هست ...دوست عزیز اگر برای اولین بار میخواهید میکسر تهیه کنید باید بیشتر تحقیق کنید مدلهای مختلف رو باهمدیگه مقایسه کنید و نظرات همکاران و دوستان رو بخواهید و تصمیم نهایی رو خودتون بگیرید امیدوارم بتونید برند مدنظرتون رو پیدا کنید ...
و یادآور بشم بهترین گزینه برای میکسرها باندهای اکتیو هست چون میکسرها و حالا پاور میکسرها در کل جای آمپلی رو نمیدهند چون پاور در معنای واقعی نخواهد توانست کار اصلی آمپلی فایر یا همون تقویت کننده رو انجام بده منظور از پاور همون آمپلی هست ... در ضمن باندهای اکتیو برای فضاهای باز به خاطر قدرت پرتاب بالا بسیار مناسب هستند برای فضاهای بسته هم همینطور باندهای پسیو هم قدرت بالایی دارند ولی در فضاهای باز کارایی چندانی ندارند بهترین برندهای باندهای پسیو FBT , Dynachord , Montarbo هستند ولی بهتره در کنار باندهای اکتیو به عنوان مونیتورینگ استفاده بشه...
و یادآور بشم بهترین گزینه برای میکسرها باندهای اکتیو هست چون میکسرها و حالا پاور میکسرها در کل جای آمپلی رو نمیدهند چون پاور در معنای واقعی نخواهد توانست کار اصلی آمپلی فایر یا همون تقویت کننده رو انجام بده منظور از پاور همون آمپلی هست ... در ضمن باندهای اکتیو برای فضاهای باز به خاطر قدرت پرتاب بالا بسیار مناسب هستند برای فضاهای بسته هم همینطور باندهای پسیو هم قدرت بالایی دارند ولی در فضاهای باز کارایی چندانی ندارند بهترین برندهای باندهای پسیو FBT , Dynachord , Montarbo هستند ولی بهتره در کنار باندهای اکتیو به عنوان مونیتورینگ استفاده بشه...

RE: گفتگو درباره Mixer - SONYha - ۲۳/۱۱/۱۳۹۱ ۰۴:۱۳ عصر

سلام دوستان
میشه یکی منو راهنامی بکنه که میکسر به چه دردی میخوره
ممنون

RE: گفتگو درباره Mixer - protools - ۲۳/۱۱/۱۳۹۱ ۰۵:۳۹ عصر

(۲۳/۱۱/۱۳۹۱ ۰۴:۱۳ عصر)SONYha نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
سلام دوستان
میشه یکی منو راهنامی بکنه که میکسر به چه دردی میخوره
ممنون

چندین کار انجام میده که اصلی هاش اینان:

از اسمش معلومه ( یک نوع مخلوط کننده هست)

که البته صداها رو مخلوط میکنه و ادیت میکنه یعنی زیر و بم صدارو تغیر میده و حجم صدا رو زیاد تر میکنه و.....

تو مراسم ها میکروفون یا ارگ یا ....... رو وصل میکنند به میکسر ( همون دستگاهی که صدا رو زیر وبم میکنه و کم و زیاد میکنه ) بعد از میکسر وصل میکنند به باند ها و ساب ها

پس میکسر صداهایی که بهش وارد میشه رو میکس میکنه و میفرسته به باند یا اسپیکر یا ساب برای پخش شدن

RE: گفتگو درباره Mixer - SONYha - ۲۴/۱۱/۱۳۹۱ ۰۲:۲۶ عصر

سلام دوباره
من یک میکسر کوچک دیدم 100هزار تومن بخرم خوبه برای کار های سبک اندازه ش هم کوچکه.
امپ هم هست یا نه
ممنون

RE: گفتگو درباره Mixer - protools - ۲۴/۱۱/۱۳۹۱ ۰۴:۰۴ عصر

(۲۴/۱۱/۱۳۹۱ ۰۲:۲۶ عصر)SONYha نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
سلام دوباره
من یک میکسر کوچک دیدم 100هزار تومن بخرم خوبه برای کار های سبک اندازه ش هم کوچکه.
امپ هم هست یا نه
ممنون

فکر نمیکنم میکسر 100 تومانی پاور داشته باشه و احتمالا 2 یا 3 لاین هست برای رکورد در استودیو استفاده بشه

RE: گفتگو درباره Mixer - keyboarder - ۲۴/۱۱/۱۳۹۱ ۱۱:۳۸ عصر

(۲۴/۱۱/۱۳۹۱ ۰۲:۲۶ عصر)SONYha نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
سلام دوباره
امپ هم هست یا نه
ممنون
با سلام خدمت شما
اگه بتونی یه عکس یا مشخصاتشو بگی بهتر دوستان میتونن راهنماییت کنن
فکر میکنم مدل بهرینگر باشه که اگه سالم باشه آره. خوبه

RE: گفتگو درباره Mixer - SONYha - ۲۵/۱۱/۱۳۹۱ ۰۷:۳۹ عصر

سلام
دوستان ممنون که ستید راهنمایی میکنید
من خودم شک داشتم که این چیه بعد از خوده فروشنده پرسیدم این چیه گفت که میکسره
میخواستم ببینم برای مجالس کوچک (برای مراسم فا میلی خوبه)
این هم یک عکس البته این نبود ولی شباهت زیادی با این داره با این تفوت که یک خروجی برای هدست و یک ورودی برای میکروفون هم داشت.

بخرم یانه
بسیار متشکر که هستید و من و امثال من رو راهنمایی میکنید
خدا قوت
راستی این هم هست تا حدود ظاهرش شبیه این هم بود

میخوستم ببین اون سوکت mmc in putکه بالا سمت چپه به چه دردی میخوری

بازم ممنون

RE: گفتگو درباره Mixer - amir - paradise - ۲۶/۱۱/۱۳۹۱ ۰۱:۳۴ صبح

این میکسر چند کانالست؟قیمت چنده؟چیز جالبی به نظر نمیاد.Huh

RE: گفتگو درباره Mixer - جلال نصیری - ۲۷/۱۱/۱۳۹۱ ۰۹:۴۲ عصر

سلام به دوستای خوبم من با دایناکورد 1000 کار میکنم با 3تا باند j.b.l پسیو با ساب j.b.l تو پارکینگ و جاهای بسته واقعا مشکل داشتم تو تنظیم اما مشکلمو حل کردم با تنظیم دقیق پیشنهاد میکنم بهتون تست کنید لاین کیبرد و پرکاشن و وی درام به نصف نمیرسه صداش واقعا محشره خدا اونی که این دایناکوردو اختراع کرده نگه داره

RE: گفتگو درباره Mixer - SONYha - ۳۰/۱۱/۱۳۹۱ ۰۳:۳۱ عصر

دوستان کسی نمیخواد در مورد ایم میکسر راهنمایی کنه

RE: گفتگو درباره Mixer - pulsegame - ۳۰/۱۱/۱۳۹۱ ۰۸:۰۱ عصر

سلام اقا جلال.میشه مشخصات کامل سابتون را بگید؟
تنظیم دقیقش هم میشه تو جاهای باز وبسته یه کم بیشتر توضیح بدید؟
یا اگه میتونید یه عکس از تنظیماتون بگیرید وبزارید توی سایت.
خیلی ممنون...

RE: گفتگو درباره Mixer - box 250 - ۵/۲/۱۳۹۲ ۰۱:۴۶ صبح

سلام. ب همه ي دوستان هنرمند. مي خواستم بدونم كسي راجب alto 160 اطلاعاتي داره. اگه كسي حدود قيمتشو بگه ممنون ميشم.

RE: گفتگو درباره Mixer - babak2009 - ۵/۲/۱۳۹۲ ۱۱:۱۱ عصر

(۲۷/۱۱/۱۳۹۱ ۰۹:۴۲ عصر)جلال نصیری نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
سلام به دوستای خوبم من با دایناکورد 1000 کار میکنم با 3تا باند j.b.l پسیو با ساب j.b.l تو پارکینگ و جاهای بسته واقعا مشکل داشتم تو تنظیم اما مشکلمو حل کردم با تنظیم دقیق پیشنهاد میکنم بهتون تست کنید لاین کیبرد و پرکاشن و وی درام به نصف نمیرسه صداش واقعا محشره خدا اونی که این دایناکوردو اختراع کرده نگه داره

سلام آقا جلال میشه بیشتر توضیح بدین آخه من هم همچین مشکلی و دارم

RE: گفتگو درباره Mixer - جلال نصیری - ۶/۲/۱۳۹۲ ۰۵:۴۷ عصر

سلام بابک عزیز من میکسرم دایناکورد اگه شما هم با این دستگاه کار میکنید باید فرکانسهای بالارو از رو اکولایزر کم کنید میشه 3تا اول از سمت چپ اگر ساب داری از روی خط کیبرد باس باندارو کم کن بعد بده روی سابت باندتونم ارتفاشو بیار پایین حتما خوب میشه

RE: گفتگو درباره Mixer - babak2009 - ۶/۲/۱۳۹۲ ۱۰:۱۹ عصر

(۶/۲/۱۳۹۲ ۰۵:۴۷ عصر)جلال نصیری نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
سلام بابک عزیز من میکسرم دایناکورد اگه شما هم با این دستگاه کار میکنید باید فرکانسهای بالارو از رو اکولایزر کم کنید میشه 3تا اول از سمت چپ اگر ساب داری از روی خط کیبرد باس باندارو کم کن بعد بده روی سابت باندتونم ارتفاشو بیار پایین حتما خوب میشه

ممنون داداش .من باور میکسر FBT 143 استفاده میکنم و ساب وباند RCF دارم و بعضی جاها واقعا صدای محشری داره ولی بعضی مواقع بخاطر محیط صدا کلا عوض میشه و ضد حال میزنه. بازم ممنون از راهنماییتSmile

RE: گفتگو درباره Mixer - mehran7music - ۷/۲/۱۳۹۲ ۰۱:۴۷ عصر

(۲۷/۱۱/۱۳۹۱ ۰۹:۴۲ عصر)جلال نصیری نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.

سلام امکانش هست از تنظیماتت عکس بزاری و توضیح بدی که به کدوم لاین چه ساز یا میکروفنی وصل میکنی خیلی ممنون میشم مرسی

RE: گفتگو درباره Mixer - جلال نصیری - ۷/۲/۱۳۹۲ ۰۳:۰۵ عصر

سلام مهران جان لاین اول از سمت راست به ترتیب واسه کیبرد .پرکاشن.وی درام. لاین اول از سمت چپ برای میکروفن فقط از روی اکولایزر فرکانسهای بالا بیاد پایین بعدم اگه ساب داشتی بیس بانداتم بیار پایین خوب میشه

RE: گفتگو درباره Mixer - BABAKSHAYAN - ۲۲/۷/۱۳۹۲ ۰۸:۲۱ عصر

با سلام خدمت دوستان.
فایل پیوست مطلبی است در رابطه با میکسرهای صدا که امیدوارم مفید واقع گردد.
بابک شایان.

RE: گفتگو درباره Mixer - atash - ۲/۴/۱۳۹۳ ۱۱:۲۴ صبح

دوستان من میخام این میکسر را بخرم ...نظرتون چی هست ....در ضمن کار لایو میشه باهاش کرد...

[تصویر: 2_Studio_Korg3200_2_.jpg]