انجمن‌هاي كرگ ايران
گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - نسخه قابل چاپ

+- انجمن‌هاي كرگ ايران (http://www.korgiranco.com/forum)
+-- انجمن: مباحث ديگر (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: انجمن تجهیزات و گفتگوهای سخت‌افزاری (/forumdisplay.php?fid=29)
+--- موضوع: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا (/showthread.php?tid=191)

گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - Abedi - ۲۰/۵/۱۳۸۹ ۱۰:۴۵ صبح

این تاپیک برای بحث و گفتگو درباره باند، Speaker و Monitor صدا ایجاد شده است

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - barbod - ۲۱/۵/۱۳۸۹ ۰۱:۰۶ عصر

با سلام خدمت دوستان

چند وقته دوست داشتم برای کارهام که برنامه اجرا می کنم یه سیستم از خود داشته باشم ولی تو این مدل ها قیمت های مختلف و نزدیک به هم موندم

من یه 2 میلیون تا 3 میلیون نمی خوام فعلا خرج کنم
میخوام باند و میکسر و نمی دونم هر چی دیگه نیاز داره داشته باشم ولی برندهای رو می خوام انخاب کنم واقعا ارزش داشته باشه و کار بده

یکی از دوستان تهرانی یه سیستم رو پیشنهاد دادن و خودم هم گوش دادم
گفتن شما یک میکسر 1222 بهرینگر (310000 تومان)دو عدد باند (kam (1200000 و یک پاور p.v با خروجی 6 باند و قدرت مناسب (700000) فعلا برای شما کافیه
می خواستم بدونم این مدل های که دوست خوبم پیشنهاد داده تو فضای باز هم جواب می ده ؟

چون تو مغازه که روشن کردن واقعا بیس نرم و تویتر عالی داشت قدرتش هم خوب بود

یکی از بچه ها میگه فعلا یه میکسر بردار با دوتا باند اکتیو راک یا آر اس دی یا دلتا فعلا کافیه بعد اینار و بفروش برو اف بی تی بیگیر واقعا نمی دونم چی بخرم که به نفع من باشه که بتونم اگر هم یک وقت خواستم ارتقاع بدم از همی دستگاه ها هم استفاده کنم
اقا اصلا من چرا از این مدل ها باید استفاده کنم چه مزیعتی داره چه عیبی من اینا رو نمی دونم دوست دارم اینجا بچه ها بهم کمک کنن تا بهترین تصمیم رو بگیرمBig GrinHeartHeartHeartHeartHeart

واقعا باید چه چیز های رو در مورد خرید یک سیستم در نظر بگیرم برای کسی می خواد همه جا برنامه اجرا کنه چه تو سالن چه تو فضای باز ؟

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - نوژان - ۲۲/۵/۱۳۸۹ ۰۶:۱۹ عصر

ببخشيد كه ميكروفون جزو ادوات صدا نيست
من فكر مي كنم اين تاپيك ها صرفا بجهت تبليغات شركت كرگ ايران راه اندازي شده است و نه ارتقا اعضاي انجمن

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - Abedi - ۲۳/۵/۱۳۸۹ ۰۹:۲۳ صبح

(۲۲/۵/۱۳۸۹ ۰۶:۱۹ عصر)نوژان نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
ببخشيد كه ميكروفون جزو ادوات صدا نيست
من فكر مي كنم اين تاپيك ها صرفا بجهت تبليغات شركت كرگ ايران راه اندازي شده است و نه ارتقا اعضاي انجمن
فکر شما محترم است، اما کرگ ایران در حال حاضر هیچ خدماتی در زمینه میکروفون، اسپیکر و مانیتور صدا ارائه نمی‌دهد که نیازی به تبلیغ داشته باشد، لطفا با ذهن دوستانه‌تر در محفل ما حضور یابید

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - barbod - ۲۴/۵/۱۳۸۹ ۰۴:۰۰ صبح

نمی دونم چرا دوستان به جای پاسخ دادن به ما میان فکر های دیگه می کنن

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - matin - ۲۵/۵/۱۳۸۹ ۱۲:۴۰ عصر

************************سلام به دوستان هنرمند**************
عزیزان من میخواهم یه پرکاشن****باند***میکسر ***بگیرم نظر شماچیست؟؟؟
تا دو تومان راه داره ****اگر عزیزی با این دستگاه ها کار میکنه یه راهنمایی بکنه ما را*****
با سلام دوستان میخواهم یه میکسر و باند با کلیه تجهیزات بگیرم برای برنامه در حد معمولی باشه یه راهنمایی کنید

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - matin - ۲/۶/۱۳۸۹ ۰۲:۵۵ صبح

با سلامی دوباره ... دوستان یه میکسر بهرینگر 1260به همراه 2 باند اکتیو 15dgبا کاور و سیم های رابط و یک تک باند معمولی البته کار کرده قیمت دادند 1700000 به نظر شما می ارزد....سالم و تست شده است البته با پایه های میکسر و باندها..یه نظر بدهید+++++++

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - Abedi - ۲/۶/۱۳۸۹ ۰۸:۵۲ صبح

یک میلیون و هفتصد هزار تومان یا ریال
مارک دستگاه‌ها چیست؟

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - matin - ۲/۶/۱۳۸۹ ۱۱:۳۸ صبح

دو عدد باند اکتيو 15 مارک dj مدل x-over A 500...و یک باند معمولی
میکسر بهرینگر 1260همراه پایه ها ...سیم های رابط....کاور باند هاو کاورمیکسر
یک میلیون و هفتصد هزار تومان .باتشکر

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - Abedi - ۲/۶/۱۳۸۹ ۰۲:۳۵ عصر

من باشم همچین پولی برای این مجموعه نمی‌دهم.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - matin - ۳/۶/۱۳۸۹ ۱۱:۵۵ صبح

اقای عابدی نظر شما روی چه پایه قیمت است...جایی در تهران هست که نام و تلفنی ازش بدهید یه قیمت اکبند بپرسم البته نظر شما مهم است..با تشکر از شما

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - Abedi - ۳/۶/۱۳۸۹ ۰۲:۵۰ عصر

راستش من قیمتی ندارم اما با مشخصاتی که شما گفتید حول و حوش 700 باید باشد.
پایه و کاور و این طور موارد را که اصلا حساب نکنید چون قیمت‌های خیلی جزیی دارند، میکسری هم که گفتید تعریفی ندارد، باندها حالا اگر سالم باشند حدودا 60 درصد قیمت نو ارزش دارند، بنابراین برای چه یک میلیون و هفتصد؟
البته این نظر شخصی من است باز هم سوال کنید که خدای نکرده ضرر نکرده باشید.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - matin - ۳/۶/۱۳۸۹ ۰۳:۱۰ عصر

با سلام اقای عابدی عزیزاز اینکه مرا راهنمایی کردید ممنون و سپاسگزارم لطفا یه مدل ..میکسر و باند معرفی کنید که باهم همخوانی داشته باشند من مانده ام چیکار کنم از یک میلیون پانصدتا دو ملیون راه داره سراغ هرکی هم میرم از سیستم خودش تعریف میکنه نمیدونم والا.............. البته با میکسر بهرینگر کار کردم ولی نویز داره...با تشکر

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - hrm - ۱۴/۶/۱۳۸۹ ۰۶:۴۰ عصر

منظورتون چیه که میکسر و باند با هم همخونی داشته باشن؟
میکسر چند کاناله میخواید
آیا نیاز به فانتوم پاور دارید؟میکسر دارای ساب گروپ باشه یا نه؟چقدر میخواید هزینه کنید؟
اگه این سوال هارو جواب بدید بهتر میشه کمک کرد
در ضمن بهرینگر زیاد پیشنهاد نمیشه

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - matin - ۱۴/۶/۱۳۸۹ ۰۷:۴۴ عصر

سلام یه میکسر و 4 باند و یه میکروفن برای مجلس میخواهم مدل هاش را بگید ...متشکرم

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - Abedi - ۱۵/۶/۱۳۸۹ ۱۰:۱۱ صبح

کاربر گرامی، اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
چرا به قوانین توجه نمی‌فرمایید، مکررا یادآوری شده که دسته‌بندی‌ها را رعایت و هر مطلب را در جای خودش عنوان نمایید.
اگر در مورد میکسر سوال دارید این موضوع تاپیک مستقلی دارد و جواب شما هم در آن داده شده
اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.

اگر در مورد باند مشکل دارید اینجا فقط در مورد باند سوال کنید، این مباحث هر کدام حوزه‌های گسترده‌ای دارند و باید به صورت تخصصی مورد گفتگو قرار گیرند، نمی‌شود کاربران در یک تاپیک در مورد تمام وسایل مورد نیازشان از کیبورد و باند و میکسر و صندلی و ... سوال کنند و انتظار پاسخ‌های دقیق هم داشته باشند
اینجا به کلیه کاربران محترم مجددا یادآوری می کنم در صورت ایجاد پست غیر مرتبط، مطلب‌شان بدون اطلاع حذف خواهد شد.
با تشکر - مدیریت انجمن‌های کرگ ایران

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - mrpmmm - ۲۵/۷/۱۳۸۹ ۱۱:۰۱ عصر

میبخشی که این تاپیک زیر خاکی رو بالا میکشم .
آقا متین نمیدونم باند تهیه کردی یا نه .
ولی به نظر من پولت رو با این باندهای الکی حیف نکن .
اگه میتونی بیشتر هزینه کنی جهت کیفیت بالاتر fbt و جهت قدرت بالاتر montarbo پیشنهاد میشه . البته هر کدوم از اینا رو که بگیری هیچوقت پشیمون نمیشی .
اگر هم نمیتونی بیشتر هزینه کنی برو سراغ yamaha - msr 400 . اینم بادی هست که پشیمونت نمیکنه . البته تو رنج قیمتی که شما میخوای .

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - behzad_b2004 - ۲۹/۷/۱۳۸۹ ۱۱:۱۳ عصر

سلام آقا من به سازم باند وصل کردم ولی صداش خیلی خیلی خیلی کمه چرا؟؟؟

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - mrpmmm - ۳۰/۷/۱۳۸۹ ۱۰:۲۹ صبح

(۲۹/۷/۱۳۸۹ ۱۱:۱۳ عصر)behzad_b2004 نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
سلام آقا من به سازم باند وصل کردم ولی صداش خیلی خیلی خیلی کمه چرا؟؟؟

سلام
دوست عزیز باند رو نباید مستقیم به ساز وصل کنی . باید سر راهش آمپلی فایر بزاری یا از باندهای اکتیو ویا مانند آنها (اسپیکر کامپیوتر ، سینماهای خانوادگی و ...) استفاده کنی که توی خودشون آمپلی فایر دارند .
در ضمن وصل کردن بلند گو و باند مستقیم به ساز لطمه وارد میکند .

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - behzad_b2004 - ۳۰/۷/۱۳۸۹ ۰۲:۳۳ عصر

من از باند ضبط استفاده کردم بازم آمپلی میخواهد؟

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - علی محمدی - ۳۰/۷/۱۳۸۹ ۰۵:۴۳ عصر

خروجی کیبوردت را به ورودی ضبط متصل کن که دستگاه ضبط نقش آمپلی فایر را داشته باشد.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - Abedi - ۱/۸/۱۳۸۹ ۰۹:۱۵ صبح

بله، همانطور که mrpmmm عزیز گفتند فقط وقتی می‌توانید از باند به تنهایی استفاده کنید، که باند شما اکتیو باشد، یعنی درون خودش آمپلی‌فایر داشته باشد.
آمپلی فایر دستگاهی است که صداهای با حجم پایین را تقویت و آماده برای راه‌اندازی بلندگو می‌کند.
الگوی یک تقویت کننده صوتی به طور کلی به صورت زیر است:

مولد صدا در حجم میکرو (مانند میکروفون یا Tone Generatore کیبورد >> پری‌آمپلی‌فایر >> ولوم حجم صدا >> آمپلی‌فایر >> بلندگو یا اسپیکر

بنابراین شما در قاعدتا نباید خروجی کیبورد را به باند ضبط وصل کنید، بلکه باید خروجی کیبورد را به خود ضبط وصل کنید، اکثر ضبط ورودی Line in و یا AUX دارند که برای اینکار در نظر گرفته شده.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - matin - ۱/۸/۱۳۸۹ ۱۱:۵۲ صبح

با سلام خدمت دوستان عزیز ....من 3عدد باند اکتیو برقی گرفتم و یک میکسر ساند کرافت البته میکسرم پاور نداره ولی بسیار قوی و جالب میباشد تا الان که خیلی راضی هستم....تو مجلس هم بسیار عالی بوده و امتحانش را برای من پس داده است تشکر میکنم از زحمتکشان کرگ ایران...

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - barbod - ۱/۸/۱۳۸۹ ۰۲:۱۱ عصر

دوست عزیز یک صدای قوی به نظر من باید خیلی خصوصیات داشته باشه که اگه بخوام همش رو بگم شاید یه کتاب بشه و هر کدومش هم مبحث خاص خودشون رو دارن
فکر نمی کنم همه به یک صورت بشنون یک (‌نظرات متفاوت هستش ) صدایی قوی هستش که هیچ کس روش نتونه ایرادی بزاره ممکنه شما با یه سیستم خیلی پیشرفته طوری صدا برداری کنی که دیگران خوششون نیاد یا می تونی با دو تا باند چوبی قدیمی که بهشون تندر 300 (فکر کنم خیلی قدیمی گفتم) که تو اون موقع ها هنوز خیلی از ارگ های امروزی نبودن و یک صدا برداری می کردن که همه راضی بودن

پس نتیجه می گیرم که شما باید اول اصول صدا برداری بلد باشی و بدونی چی می خوای چرا خیلی ها فکر می کنند باند اکتیو خیلی بهتر از پسیو هستش؟
چون اختلاف سلیقه هستش ولی وقتی یه صدای زلال و شفاف و پر قدرت داشه باشی کسی نمی تونه ایرادی بگیره

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - mrpmmm - ۱/۸/۱۳۸۹ ۰۳:۳۹ عصر

(۱/۸/۱۳۸۹ ۱۱:۵۲ صبح)matin نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
با سلام خدمت دوستان عزیز ....من 3عدد باند اکتیو برقی گرفتم و یک میکسر ساند کرافت البته میکسرم پاور نداره ولی بسیار قوی و جالب میباشد تا الان که خیلی راضی هستم....تو مجلس هم بسیار عالی بوده و امتحانش را برای من پس داده است تشکر میکنم از زحمتکشان کرگ ایران...

سلام
دوست گرامی میکسر قدرت رو افزایش نمیده . با میکسر روی کیفیت میتونی مانور بدی . قدرت مال آمپلی فایر هست که در سیستم شما در باندها قرار گرفته .
آمپلی فایر در کل به دستگاه های افزایش قدرت گفته میشود . اینجا ما درباره آمپلی فایر هایی صحبت میکنیم که صدا را افزایش میدهند و لی در کارهای دیگر هم آمپلی فایر وجود دارد . مثلا در جاهایی که میخواهند ولتاژ برق را تا حد خیلی زیادی افزایش دهند مانند اتوموبیلهایی که برای مسابقه تقویت میشوند .
در کل کار بیشتر آمپلی فایر ها به یک صورت میباشد و اکثرا ولتاژ را تقویت میکنند . (البته به طرایق مختلف)

آقا باربد هم نوشتن :
چرا خیلی ها فکر می کنند باند اکتیو خیلی بهتر از پسیو هستش؟
به نظر من به این دلیل هست که در باندهای اکتیو آمپلیفایر مخصوص همان باندها طراحی میشود . (خود بنده تاحالا چندین باند را با یک مارک و یک قدرت هم به صورت اکتیو و هم به صورت پسیو تست کردم . همیشه اکتیوها کارایی بهتری داشتند)

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - barbod - ۲/۸/۱۳۸۹ ۰۵:۵۰ عصر

(۱/۸/۱۳۸۹ ۰۳:۳۹ عصر)mrpmmm نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
آقا باربد هم نوشتن :
چرا خیلی ها فکر می کنند باند اکتیو خیلی بهتر از پسیو هستش؟
به نظر من به این دلیل هست که در باندهای اکتیو آمپلیفایر مخصوص همان باندها طراحی میشود .خود بنده تاحالا چندین باند را با یک مارک و یک قدرت هم به صورت اکتیو و هم به صورت پسیو تست کردم . همیشه اکتیوها کارایی بهتری داشتند

دوست عزیز شما می تونی با باند پسیو یک آمپلی بزاری که قدرت بیشتری داره
شما تو ماشینتون اگه بخواهین سیستم ببندیدن باندی می‌خرید که خودش آمپلی داشته باشه یا یه آمپلی پرقدرت می‌خرید که چند تا باند رو ساپورت می کنه؟

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - علی محمدی - ۲/۸/۱۳۸۹ ۰۷:۰۴ عصر

به نظر من هم آمپلی فایر جدا باشد بهتر است زیرا اگر باند ما امپلی فایر داشته باشد برای خودش استفاده میشود و ما نمیتوانیم باندهای دیگری نیز به آن اضافه کنیم.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - mrpmmm - ۳/۸/۱۳۸۹ ۰۲:۴۴ عصر

(۲/۸/۱۳۸۹ ۰۵:۵۰ عصر)barbod نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
دوست عزیز شما می تونی با باند پسیو یک آمپلی بزاری که قدرت بیشتری داره، شما تو ماشینتون اگه بخواهین سیستم ببندیدن میرین باندی بخرین که خودش آمپلی داشته باشه یا می رین یه آمپلی پرقدرت می خرین که چند تا باند رو ساپورت می کنه؟
سلام
حرف شما درسته دوست عزیز اما مشکل کار اینجاست :
یه دوستی داشتم میگفت میرم یه داینا کورد میخرم با چند تا باند راک .
بهش گفتم این کار رو نکن بجای این همه هزینه 2 تا مکس 4 اکتیو بگیر .
گوش نکرد . خیلی از بانداش راضی بود و تعریف میکرد تا یه روز بامن یکی از کار ها رو اومد . (توی اون کار 2 تا مکس4 بردم) . تا آخر همون هفته دیدم تمام سیستمشو فروخته و 2 تا مکس4 اکتیو گرفته .
به نظر شما چرا ؟ (دایناکورد از مکس4 قدرتش بیشتره و تعداد باند هاشم بیشتر بود)
دوست گرامی توی یک وضعیت مشابه شما هیچوقت نمیتونی از باندهای پسیو قدرت و کیفیت اکتیو رو بگیری . شما با گزاشتن یه پاور قویتر فقط میتونی تعداد باند رو ببری بالا . نمیتونی به باند صدای بیشتری بدی چون صدات از هم میپاشه . از لحاظ کیفیت هم نمیتونی ببریش بالا چون فقط پاور رو ارتقا دادی نه میکسر رو و اصولا همونطور که قبلا گفتم میکسر ها و پاورهای اکتیو برای باندهاشون طراحی میشن و این باعث میشه که کیفیت بالا تری داشته باشن .
در رابطه با ماشین هم باید بگم که ما در رابطه با صدا برداری حرفه ای داریم صحبت میکنیم نه تو اتاق ماشین که البته برای اتاق ماشین هم من سابهای اکتیو جی بی ال رو دیدم نصب میکنن که قدرت و کیفیتش توی رنج قدرتی خودش حدود 3 برابر سابهایی بود که با باندهای جدا وصل میشن ولی بخاطر جا گیری زیادشون زیاد استفاده نمیشن .

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - barbod - ۳/۸/۱۳۸۹ ۰۴:۰۰ عصر

(۳/۸/۱۳۸۹ ۰۲:۴۴ عصر)mrpmmm نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
به نظر شما چرا ؟ (دایناکورد از مکس4 قدرتش بیشتره و تعداد باند هاشم بیشتر بود)
دوست گرامی توی یک وضعیت مشابه شما هیچوقت نمیتونی از باندهای پسیو قدرت و کیفیت اکتیو رو بگیری . شما با گزاشتن یه پاور قویتر فقط میتونی تعداد باند رو ببری بالا . نمیتونی به باند صدای بیشتری بدی چون صدات از هم میپاشه . از لحاظ کیفیت هم نمیتونی ببریش بالا چون فقط پاور رو ارتقا دادی نه میکسر رو

شما می گید پاور
به نظر شما پاور یعنی چی؟ یعنی تعداد؟
پاور یعنی قدرت . شاید منظور من رو از پاور درست متوجه نشدید
من کاری به میکسر و پاور میکسر و ندارم من حرفم رو بانده و با پاورش من حرف اینه اگه قدرت پاور مکس 4 مثلا 1 باشه شما می تونید تا 0.75 ازش قدرت بگیری چون اون فقط برای پاور خودش ساخته شده و شما به هیچ وجح نمی تونید یه پاور بهش اضافه کنید
ولی باندتون پسیو باشه قدرت 1 داشته باشه شما می تونید همون 1 رو با پاور خوب ازش دریافت کنی شاید بشه هم چیزی فراتر ازش استفاده کنی (این کار نیاز به تخصص صدا برداری دارد)
چون اون باند ساخته شده برای همین تا مانور بیشتری روش داده بشه نه این که با قدرت مشخص ازش خارج بشه . من تو بیشتر باند های اکتیو دیدم که پاوراشون خیلی داغ میشن که حتی بعضی وقتا خنک کنندش قرمز میشه .ولی اگر شما یه پاور داشته باشید می تونید خیلی جالبتر صدا برداری کنید بازم اینا نظر منه

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - matin - ۳/۸/۱۳۸۹ ۰۷:۳۶ عصر

با سلام پیرو جوابی که دوستمون داده بود که میکسر برای قدرت صدا نیست درست است من به اشتباه ذکر کرده بودم شرمنده ولی به هر حال از باند های اکتیو بسیار راضی هستم..Wink

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - mrpmmm - ۳/۸/۱۳۸۹ ۱۱:۴۷ عصر

(۳/۸/۱۳۸۹ ۰۴:۰۰ عصر)barbod نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
من کاری به میکسر و پاور میکسر و ندارم من حرفم رو بانده و با پاورش من حرف اینه اگه قدرت پاور مکس 4 مثلا 1 باشه شما می تونید تا 0.75 ازش قدرت بگیری چون اون فقط برای پاور خودش ساخته شده و شما به هیچ وجح نمی تونید یه پاور بهش اضافه کنید . . .

دوست عزیز شما دوباره صحبتهای قبل رو تکرار کردین .
البته با 2 تا مشکل .
1 . وقتی قدرت یک باند 1 هست چطوری میشه فراتر از اون ازش کار کشید ؟ (مثلا یه باند که توانش 400 وات هست رو شما میخوای ازش 450 وات کار بکشی ؟)
2 . شما گفتید که اگه پاور مکس4 -- 1 باشه میشه 0.75 رو استفاده کرد . میشه منبع این موضوع رو بگین ؟
تا جایی که من اطلاع دارم باید قبل از استفاده کردن از یک باند کاتالوگ و یا مشخصاتش که روی خودش درج شده رو خوند .
هر باند یه قدرت پیک داره و یک قدرت برای کانتنیو . خوب طبیعتا قدرت پیک همیشه بیشتر از کانتنیو هست . ولی هیچکس اختلاف این دو رو نمیتونه به طور کلی مشخص کنه چون برندهای مختلف اختلافهاشون فرق میکنه . در ضمن محض اطلاع شما در باندهای کلاس آ ووفرهای اکتیو قویتر و از تکنولوژی بالاتری نسبت به پسیو همان مدل هستند . (چون به طور کلی قصدشون اینه که قدرت و کیفیت رو در باندهای اکتیو بالاتر از پسیو داشته باشند) .
شما هم در صورت داشتن یه پاور قوی فقط میتونین باند بیشتر بهش وصل کنین . نمیتونین ولوم بالاتر به باندها بدین یا انتظار کیفیت بالاتر از باندها داشته باشین .
راحت ترین راه برای دریافت این موضوع اینه که شما 2 تا باند یکی اکتیو و یکی پسیو رو کنار هم بزاری و تست کنی . (همون کاری که من رو چندین باند تو رده های مختلف انجام دادم تا به این نتیجه رسیدم)

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - barbod - ۴/۸/۱۳۸۹ ۰۲:۰۸ عصر

به موضوع خوبي اشاره كردي مقدم جان ،حتما انجام مي دم
ولي بازم پاور يعني قدرت نه؟

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - mrpmmm - ۸/۸/۱۳۸۹ ۱۱:۳۹ صبح

(۴/۸/۱۳۸۹ ۰۲:۰۸ عصر)barbod نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
ولي بازم پاور يعني قدرت نه؟
سلام، آره دوست عزیز . توی پستهای قبلی هم گفتم که پاور یعنی قدرت ولی به این معنی نیست که شما اگر پاورت رو قویتر گذاشتی بتونی صدای بیشتری از بلندگو بگیری . (مثلا اگه شما یه باند 200 وات داشته باشی با یه پاور 200 وات خوب به اندازه 200 وات میتونی ازش صدا بگیری . حالا پاور رو ارتقا میدیم به یه 400 وات . خوب حالا نمیشه از باند 250 وات قدرت گرفت که . اگه روش فشار بیاریم میسوزه . پس باید یه باند 200 وات دیگه بزاریم براش برای گرفتن صدای بیشتر) در نتیجه وقتی پاور تقویت میشه باید تعداد باندها رو زیاد تر کرد .

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - panjetala - ۴/۱۲/۱۳۸۹ ۰۲:۱۷ عصر

سلام دوستان..
میخواستم بدونم کسی در مورد سیستم H.K اطلاعاتی داره؟؟؟؟
میگن در حد دایناکورد هستش .. این صحت داره؟؟
راهنماییم کنید .مرســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــیSmile

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - panjetala - ۴/۱۲/۱۳۸۹ ۰۸:۵۹ عصر

کسی نبود جواب ما رو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟​؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - mrpmmm - ۴/۱۲/۱۳۸۹ ۱۱:۲۳ عصر

سلام
دوست عزیز من با این دستگاهی که شما میگی کار نکردم ولی با دایناکورد کار کردم و اصلا از این دستگاه راضی نبودم .
(نظر شخصی Smile دایناکورد یه دستگاه بسیار قوی ولی بی کیفیت هست .

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - panjetala - ۲۳/۱/۱۳۹۰ ۰۶:۵۹ عصر

با سلام خدمت دوستان..
ما چند روزیه که یه ست برای گروه خریدیم... میکسر 1000 دایناکورد و 2 تا باند اکتیو JBL EON ولی بااندها اون حجمی که باید بده رو نمیده... بچه هاا گفتن یاید یه ساب بزارید زیرش که فضا رو پر کنه..شماا چه مدل سابی رو پیشنهاد میکنید؟؟؟؟
و اینکه من به شخصا دوست دارم باند پسیو بزاریم رو دستگاه همراه با یک پاور. شماا اگه بودید چه باندی اانتخاب میکردید؟؟؟؟
با تشکر

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - panjetala - ۲۵/۱/۱۳۹۰ ۱۲:۴۲ صبح

کسی نبود جوااب ماا رو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - behrad_hami - ۲۵/۱/۱۳۹۰ ۰۲:۴۵ صبح

باند ورب اف بی تی 2 عدد . و یک ساب دی بی . صدای خوبی به شما میده . البته با میکسر پاور دییناکورد
باند پستیو منظورم هست (fbt)

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - siyo500 - ۳۱/۱/۱۳۹۰ ۰۱:۳۶ عصر

سلام به همه دوستان عزیز:
میخواستم بدونم من میتونم از سینمای خانواده و بلندگوهاش برای ارگم استفاده کنم. ایا به هیچکدوم صدمه نمیرسه؟در ضمن من یه کارت صدا alesis io2 و یک میکسر بهرینگر1622 و یه میکروفن استدیوئی jts دارم.( هنوز باند مونیتوری یا اکتیو نگرفتم).البته اصلا انتظار کارائی باند رو از باند سینمای خانواده نسبت به باندهای اکتیو ندارم ولی خودم حدس می زنم از اسپیکرهای کامپیوتر و خود ارگ بهتر باشه.اینطور نیست؟ لطفا نظر بدید.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - شعیب - ۳۱/۱/۱۳۹۰ ۰۵:۱۴ عصر

سلام دوستان من میکسر fbt 14e و 4تا باند اکتیو himaxx 60a (fbt و ساب himaxx 100sa (fbt دارم واز سال 76 مجلس میرم تا حالا همچین حجم صدایی رو تو هیچ سیستمی نشنیدم البته چون رقابت سیستم تو کرمانشاه زیاده مجبوریم با تکنولوژی روز پیش بریم و شرکت fbt الان باند های جدید به اسم promaxx روانه بازار کرده که پاورش دجیتالیه و اخرشه از دوستان میخوام اگه پول دارند با خریدن باند های fbt خودشونو بیمه کنند من الان دوساله که این سیستم رو دارم ومیخوام واسه مونیتور از poromaxx 10a استفاده کنم به نظر من با این سیستم از اجرای خودتون همیشه راضی هستین و صدارو به بهترین نوع ممکن به شنونده منتقل میکنید موفق باشد زنده باد fbt

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - siyo500 - ۳/۲/۱۳۹۰ ۰۹:۰۳ صبح

سلام از دوستان فعال یا کاربران حرفه ای یا ..... کسی نبود جواب مارو بده؟

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - matin - ۳/۲/۱۳۹۰ ۱۲:۳۳ عصر

(۳۱/۱/۱۳۹۰ ۰۱:۳۶ عصر)siyo500 نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
سلام به همه دوستان عزیز:
میخواستم بدونم من میتونم از سینمای خانواده و بلندگوهاش برای ارگم استفاده کنم. ایا به هیچکدوم صدمه نمیرسه؟در ضمن من یه کارت صدا alesis io2 و یک میکسر بهرینگر1622 و یه میکروفن استدیوئی jts دارم.( هنوز باند مونیتوری یا اکتیو نگرفتم).البته اصلا انتظار کارائی باند رو از باند سینمای خانواده نسبت به باندهای اکتیو ندارم ولی خودم حدس می زنم از اسپیکرهای کامپیوتر و خود ارگ بهتر باشه.اینطور نیست؟ لطفا نظر بدید.

سلام ..بله از سینمای خانگی میتوانی صدا بگیری باید فیش های تبدیل تهیه کنی برای ارگ از ان طرف فیشها را به AUX دستگاه پخش کننده سینمای خانگی و صل کن و صدا را ازش بگیر...

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - panjetala - ۳/۲/۱۳۹۰ ۰۵:۴۳ عصر

به نظر من باند باید پسیو باشه و حتما سر راش یک پاور قرار بگیره.. تا صدا تقویت بشه و بهترین کیفیت رو بده بیرون.ما الان باند JBL EON همراه باا میکسر دایاناکورد میبریم و وااقعاا راضی هستیم ولی من خودم به بچه ها پیشنهااد کردم دو تا باند FBT VERVE و یک پاور و سااب به جای JBL ها قرار بدیم بیشتر حال کنیم.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - matin - ۴/۲/۱۳۹۰ ۰۹:۴۹ صبح

سلام دوستان ...بنده هم 3عددباند اکتیوPSL دارم واقعا قوی است میکسرم هم ساند کرافت EFX12 است دوتایی با هم خوب مچ هستند تا حالا راضی بودمBig Grin

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - korgpa800elite - ۲۸/۴/۱۳۹۰ ۰۳:۵۲ عصر

اجزای بلندگو

عملا در تمام کارهای جدید مربوط به آکوستیک ، نوسانهای فشار صوتی بوسیله نوعی دستگاه گیرنده الکتروآکوستیکی به نام تراگذار گرفته می‌شود، مثلا میکروفونی که این نوسانها را به نوسانهای کوچکتر از نوع جریان یا ولتاژ تبدیل می‌کند. نوسانهای اخیر یا به طریق الکتریکی برای تبدیل فوری به مکالمه به شکل انرژی صوتی تقویت می‌کردند، یا ممکن است آنها را به نوعی ذخیره کرد؛ نظیر آنجه روی نوار مغناطیسی ضبط می‌کنند که برای تجزیه بعدی یا برای برگرداندن صدا معمول است. نوسانها پس از تقویت ممکن است بوسیله نوعی فرستنده تراگذار الکتروآکوستیکی به نام بلندگو به ارتعاشهای صوتی تبدیل شوند.

بلندگوی خوب کدام است؟
تا قبل از سال 1970 راه مشخصی برای تشخیص خوب بودن یا مقایسه بلندگوها وجود نداشت، چرا که استانداردی در این زمینه تهیه نشده بود و سازندگان هریک استاندارد خود را رعایت می‌کردند. اما پس از آن بتدریج از طرف AES انجمن مهندسین صوتی (Audio Engineering Society) استانداردهایی در این زمینه تدوین شد که طی آن پارامترهایی برای ارزیابی بلندگوها در آن معرفی شده است. این پارامترها امروزه بنام Thiele - Small معروف است و توسط دو مهندس به نامهای Thiele و Small تدوین شدند.

T.N. Thiele سر مهندس طراح یکی از شبکه‌های مخابراتی استرالیا بود که مسئولیت آزمایشگاه مهندسی فدرال را نیز به عهده داشت. وظیفه او اغلب تهیه و یا آزمایش قطعات و لوازم مورد نیاز برای امور مربوط به فعالیتهای صوتی و تصویری شبکه‌های رادیو - تلویزیون استرالیا بود. همچنین Richard H. Small هموطن او دانشجوی فارغ التحصیلی بود که در حال انجام تحقیقات مهندسی برق در دانشگاه سیدنی بود. پارامترهایی که این دو در باره بلندگو تعریف کردند بیشتر پارامترهایی فیزیکی بود تا کیفی ، اما با کمی تجربه و مقایسه اعداد بسادگی می‌توان از روی این پارامترها به کیفیت نسبی بلندگو دست پیدا کرد.

Fs , Free air resonant frequensy
همانطور که از نام این مشخصه پیدا است، به فرکانس رزونانس بلندگو باز می‌گردد. هر جسمی قسمتهایی دارد که در حالتهای خاص بر اثر برخورد با انرژی صوتی که فرکانس خاصی داشته باشد به ارتعاش در می‌آید. اگر در منزل با صدای بلند ساز بزنید یا به موسیقی گوش کنید حتمآ متوجه خواهید شد که صداهای بلند (و پر انرژی) ریز اشیای ریز را به حرکت در می‌آورند و صداهای بلند بم اشیای بزرگ را مرتعش می‌کنند. هر بلندگو نیز برای خود دارای یک فرکانس تشدید یا ارتعاش آزاد است. بدیهی است هرچه این فرکانس بالاتر از انتظار پاسخ فرکانسی بلندگو باشد، بلندگو از کیفیت صدای خروجی بهتری برخوردار خواهد بود.

بدیهی است بلندگوهای ووفر (Woofer) دارای Fs پایینتری نسبت به بلندگوهای توئیتر (Tweeter) هستند. اما در میان دو بلندگویی که پاسخ فرکانسی یکسانی از آنها انتظار می‌رود طبیعی است که آنکه Fs بالاتری داشته باشد می‌تواند بیشتر مورد توجه قرار گیرد. در اینجا سعی می‌کنیم به مهمترین این پارامترها اشاره ای داشته باشیم.

قسمتهای مختلف یک بلندگو Re , Resistance
این پارامتر مقاومت DC یک بلندگو را به اهم (Ohm) مشخص می‌کند که گاهی اوقات آنرا با DCR هم نمایش می‌دهند. مقاومت DC از مقاومت نامی بلندگو به هنگام کار کمتر است، این موضوع نباید شما را دچار شک و تردید کند که آیا از این بلندگو استفاده بکنیم یا خیر. اغلب مردم با یک اهم متر مقاومت DC بلندگو را اندازه گیری می‌کنند و آنرا کمتر از آنچه که آمپلی فایر نیاز دارد می‌بینند و احتمال می‌دهند که آمپلی فایر آنها با اتصال این بلندگو دچار اشکال شود. اما اینگونه نیست، چرا که بلندگو به هنگام کار از خود امپدانس واقعی را نشان خواهد داد.

این پارامتر تأثیر چندانی در خروجی صدا ندارد، اما اگر اشتباه انتخاب شود می‌تواند روی آمپلی فایر اثر بگذارد و احیانا آمپلی فایر در تقویت صدا وفاداری (Fidelity) لازم را از خود نشان ندهد. در مواردی که انتخاب مقاومت DC خیلی اشتباه انجام گیرد حتی ممکن است طبقه‌های تقویت آخر آمپلی فایر شما دچار اشکال شود.

Le , Coile inductance
این پارامتر اندوکتانس سیم پیچ بلندگو را نشان می‌دهد. این پارامتر معمولا با واحد میلی هانری (mH) اندازگیری می‌شود. استاندارد صنعتی برای اغلب بلندگوها در فرکانس یک کیلو هرتز اندازه گیری می‌شود. یعنی سیم پیچ یک بلندگو باید به گونه‌ای طراحی شود که در فرکانس یک کیلوهرتز مقاومتی را که لازم است (8 ، 16 و ...) را از خود نمایش دهد. مقاومت القایی سیم پیچ بلندگو با بالاتر رفتن فرکانس بیشتر می‌شود و طبیعتا" ماکزیمم آن در Fs رخ می‌دهد، با افزایش مقاومت توانایی گرفتن خروجی بهتر از بلندگو کمتر می‌شود. بنابراین مشخص است که برای تولید صداهای ریز بلند به آمپلی فایرهای قویتری نسبت به تولید صداهای بم قوی احتیاج داریم.

Q Parameters
مجموعه پارامترهای Q میزان لرزش صفحه دیافراگم بلندگو را بخصوص در فرکانس رزونانس Fs مشخص می کنند. لرزش صفحه دیافراگم بلندگو نباید به گونه‌ای باشد که دیافراگم حرکت عرضی داشت باشد، حرکت عرضی می‌تواند باعث آسیب رساندن به صفحه دیافراگم بلندگو و یا کویل شود. Qms پارامتری است که کیفیت وظیفه سیستم مکانیکی بلندگو در کنترل ارتعاش صفحه دیافراگم را مشخص می‌کند. Qes پارامتری است که کیفیت وظیفه سیستم الکتریکی در کنترل لرزش صفحه دیافراگم بلندگو را مشخص می‌کند و بالاخره Qts پارامتری است که از ترکیب دو پارامتر اول بدست می‌آید و در مجموع مشخص کننده کیفیت سیستم تبدیل جریان الکتریکی به انرژی صوتی را مشخص می‌کند. Qts از تقسیم حاصلضرب Qes و Qms بر مجموع آنها بدست می‌آید.

به عنوان یک قانون ابتدایی برای مقادیر Qts معادل 0.4 یا کمتر می‌توان گفت که مبدل جریان الکتریکی به انرژی صوتی می‌تواند در محیط کوچک یک جعبه بخوبی ایفای نقش کند. بین 0.4 و 0.7 این مبدل می‌تواند درون جعبه اما با تماس فضای بیرونی انجام وظیفه کند و برای Qts بزرگتر از 0.7 معمولا بلندگو باید در فضای باز بکار گرفته شود. البته این مقادیر تقریبی است و تحت شرایط خاص فرد متخصص با تغییراتی که در نحوه اتصال بلندگو به بدنه جعبه اختیار می‌کند، می‌تواند از بلندگوهای با Qts بیشتر در درون جعبه هم استفاده کند.

Vas/Cms , Equivalent volume of compliance
مشخص کننده میزان حجم هوایی است که بلندگو توانایی جابجایی و به حرکت در آوردن آنرا با توجه به آکوستیک خود دارد. Vas حجم هوایی است (به متر مکعب) که صفحه بلندگو می‌تواند آنرا جابجا کند و Cm میزان جابجایی بر اثر اعمال نیرویی است که صفحه دیافراگم مرتعش برای جابجایی آن حجم هوا اعمال کرده است، Cm با متر بر نیوتن سنجیده می‌شود. Cm به نوعی می‌تواند مشخص کننده میزان سفتی یا نرمی حرکت و ارتعاش صفحه دیافراگم را مشخص کند.

پارامتر Vas/Cms در کنار پارامترهای Q از مهمترین پارامترهای آکوستیکی در یک بلندگو است، به عنوان مثال بلندگویی که برای یک اتومبیل ساخته می‌شود و قرار است در حرکت و دست اندازهای زیاد کار کند باید دارای مقادیر مناسب Qts و Vas/Cm باشد تا سیستم تولید انرژی صوتی از جریان الکتریکی بتواند بدون آنکه تأثیری از حرکت اتومبیل بگیرد بتواند اصوات مورد نظر را تولید کند

[split] گفتگو درباره Mixer - korgpa800elite - ۲/۵/۱۳۹۰ ۱۱:۰۳ صبح

در مورد ديناكورد هم بله يكسريشون نويز داره اين 1200 ها توشون نديدم البته با يكمورد برخورد داشتم كه رفيقم داره خوب جواب ميده وداغ هم نميكنه تابحال هم هنگ نكرده دوتا باند ويه يك ساب رو تو مردونه ويك باند تو زنونه رو خوب جواب داده تابحال سابش كه بدجور بيس ميده

فرق بين اكتيو وپسيو
باند اکتیو یا پسیو؟بهتر است قبل از هرچیز بدانیم باند پسیو با اکتیو چه تفاوت هایی دارند.

باندها از یک و یا چند بلندگوی بزرگ و کوچک تشکیل شده اند. این بلندگوها برای تولید صدای بلند نیاز به سیگنال قوی و تقویت شده دارند. سیگنال جذب شده توسط میکروفون در یکی از سه نقطه‌ی زیر باید توسط دستگاه تقویت کننده تقویت شود تا برای پخش از بلندگوها آماده شود.

1- در دستگاه اکو و یا پاور میکسر.

2- در یک دستگاه پاور که در مسیر اتصال میسکر و بلندگوها قرار میگیرد.

3- داخل خود باند. (باند اکتیو)

دستگاه تقویت کننده فقط در یکی از این سه نقطه باشد کافی است.

باندهای پسیو، باندهایی هستند که صدا قبل از ورود به آنها باید تقویت شده باشد. اما باندهای اکتیو خود وظیفه‌ی تقویت صدا را به عهده میگیرند.

مزایا و معایب باندهای پسیو:

- نیازی به منبع تغذیه خارجی مانند برق شهر ندارند.

- هنگام استفاده از آنها باید حتما یک دستگاه تقویت کننده (اکو، پاور میکسر و یا پاور آمپیلی فایر) نیز داشته باشید.

- هنگام اتصال آنها به دستگاه پاور، مراقب آمپدانس (اهم) و توان دستگاه تقویت کننده باشید. اگر با یکدیگر همخوانی نداشته باشند ممکن است باندها ویا دستگاه پاور آسیب ببینند.

- نسبت به باندهای اکتیو ارزانتر هستند.

- نصب و راه اندازی آنها ساده و سریع است.

مزایا و معایب باندهای اکتیو:

- برای به کار گیری باند باند علاوه بر سیگنال صدا، به یک منبع تغذیه هم نیازدارید. مانند برق شهر.

- باندهای اکتیو معمولا خود دارای یک ولوم کم وزیاد کردن صدا هستند. یعنی می‌توانید بدون تغییر صدای باندهای دیگر، صدای آن باند را کم و زیاد کنید.

- نیازی به تقویت کننده ندارند و شما می‌توانید مستقیم به دستگاه میکسر متصلشان کنید.

- قیمت آنها از باندهای پسیو گرانتر است.

- نیازی نیست نگران توان باندها و آمبیانس آنها باشید. فقط مراقب چراغ peak روی باندها باشید. روشن شدن آنها یعنی صدای تولید شده بیش از حد توان تحمل باند است و ممکن است باند آسیب ببیند.

- تفکیک بهتر صدا بین ووفر و تیوتر بعلت دقت بالاتر کراس اوور اکتیو و استفاده از سیستم biamp

- افزایش محدوده پاسخ فرکانسی، افزایش ماکزیمم spl ،

همواری بهتر منحنی پاسخ فرکانسی ، اصلاح پاسخ فاز بلندگو ،

- اصلاح تاخیر احتمالی در اثر عقب تر قرار گرفتن تیوتر

به طور کلی نمی‌توان گفت که باند پسیو بهتر است و یا باند اکتیو. هر کدام ماموریت و خاصیت‌های خودشان را دارند. این بستگی به نیازهای شما دارد.

استوديو مانيتور ها از تامين قدرت به دو قسمت تقسيم ميشن. Active و Passive. استوديو مانيتور هاي اکتيو امپ داخلي دارند. يعني کافيه اونها رو به برق وصل کنيد و ازشون استفاده کنيد. اما استوديو مانيتور هاي Passive تنها شامل باند و CrossOver (مداري که صدا رو به بخش هاي مختلف تقسيم ميکنه و هر بخش رو به بلندگوي مربوط به خودش ميفرسته.) ميشن و براي استفاده از اونها بايد از يک آمپلي فاير جداگانه استفاده کنيد. اکثر استوديو مانيتور هاي موجود بصورت Active هستند. پيشنهاد من هم اينه که از استوديو مانيتور هاي Active استفاده کنيد. چون آمپلي فاير استفاده شده در اين استوديو مانيتور ها از لحاظ کيفيت و نبود ديستورشن تقريبا تضمين شده هستند. در حالي که اگه يک استوديو مانيتور Passive خريداري کنيد, دغدغه ي خريد يک آمپلي فاير که با استوديو مانيتور شما سازگار باشه رو خواهيد داشت. اما مزيت استفاده از استوديو مانيتور هاي Passive اينه که اگه شما قصد خريد چند استوديو مانيتور داشته باشيد, ميتونيد چند استوديو مانيتور Passive و يک آمپلي فاير خريداري کنيد و براي تمام استوديو مانيتورها از يک آمپلي فاير استفاده کنيد که در اين صورت چون استوديو مانيتور هاي Passive ارزانتر هستند هزينه ي خريد تا حد زيادي کاهش پيدا ميکنه. زيرا آمپلي فاير هاي استفاده شده در استوديو مانيتورهاي Active تاثير زيادي در قيمت دارند.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - korgpa800elite - ۵/۵/۱۳۹۰ ۱۱:۳۹ صبح

قبل از شروع بحث سیستمهای مانیتورینگ بهتر است از یك مثال ساده شروع كنیم.
خیلی از اوقات دوستان و همكاران مبتدی كه دستی در آهنگسازی و تنظیم دارند این مسئله را عنوان میكنند كه آهنگ خودشونو به نحو احسن تنظیم كردند و هیچ عیب یا مشكلی از لحاظ دامنه صدا یا جنس صدا در كارشان نبوده ..یعنی به عبارتی درام و بیس و آكورد و ملودی همه و همه در بهترین حالت بر آهنگ سوار هستند اما به محض اینكه این آهنگ را پس از اكسپارت كردن به استودیو میبرند از بهم ریختگی آهنگ از لحاظ صدا و جنس صدا متعجب میشوند ..یا به فرض اینكه كار را در یك استودیوی خانگی ركورد كرده اند بعد از اتمام كار آهنگ در پخش اتومبیل یا منزل دوستشان چندان تنظیم مطلوبی ندارد.

براحتی میتوان فهمید كه دلیل این امر این است كه این دوستان در زمان تنظیم آهنگ صداها را واقعی (فلت)نشنیده اند و تنظیم ها را بر اساس اون سیستم اسپیكر یا باندهای معمولی خودشان اعمال كرده اند..به عبارت دیگر جنس و دامنه صدا ها را آنچه كه در اصل بوده نشنیده اند و اسپیكرهای آماتوری صدا را ویرایش كرده و به عبارتی فریب صداهای خوب را خورده اند.

امروزه اكثر سیستمهای صدا و اسپیكرهای موجود در بازار بر اساس سلیقه مشتریان و با توجه به نیاز بازار به صداهای بم و یا زیر ساخته میشود..پس هیچگاه نباید از یك سیستم خانگی انتظار داشت كه جنس صدا را همانگونه كه هست برای شما پخش كند..این سیستمها صدا را با زرق و برق اضافی تحویل گوش شما میدهد..تگنول‍ی سیستمهای صدای خانگی و اسپیكرهای امروزی بدین صورت است كه سازندگان این سیستمها تنها به نرم بودن و خوشایند بودن آن توجه میكنند.به طور مثال :اكثر اسپیكرهای خانگی رایانه ها بیشتر قدرت خروجیشان بر روی های فركانسها و لو فركانسهاست یعنی صدای بم و صدای زیر را با لول بالاتری پخش میكنند و تنظیم كننده مبتدی هم به همین بسنده میكند..و از صدای بم و زیبای بیس راضی است اما همان كار در یك سیستم پخش صدای حرفه ای دارای بیس زیر و ضعیفی است.چون اسپیكر یا سیستم ضعیف بمی یا بیس كار را بیش از اندازه اصلی نشان میدهد.

را حل ساده برای شنیدن یك صدای لت چیست؟

1-در صورتی كه امكان خرید یك سیستم مانیتورینگ را دارید بهترین گزینه برای شنیدن یك صدای صاف با پرتاب بالاست.در سیستمهای معمولی به هر میزان ولوم خروجی را افزایش دهید فقط فركانسهای بالا و پایین افزایش یافته و صدا نامفهوم شده و در كلام عامیانه جر میزند.
2-در صورت عدم امكان تهیه سیستم مانیتورینگ استفاده از هدفون مانیتورینگ یا هدفون معمولی...به دلیل اینكه در هدفونهای ساده چون سیستمی برای پردازش صدا وجود ندارد بنابراین خروجی صدایی كاملا شفاف و فلت میباشد..هدفونهای ارزان قیمت و كوچك نیز بر همین منوال است .البته در صورتی كه دارای كپسولهای تقریبا استاندارد باشد.مینی هدفونهای تو گوشی نیز در صورت اجبار بد نیست.

اساس ساخت مانیتورینگها

الگوی سیستم مانیتورینگ صدا بدین صورت میباشد كه اصولا متشكل از یك جفت جعبه از جنس چوب یا جدیدا پلاستیك مخصوص..به ابعاد مطابق با سایز مانیتور..دارای روكش یا طرح مخصوص (غیر سلیقه ای).كه عمدتا دارای سه شكاف هوا 1.برای خروجی هوای اضافی ناشی از ارتعاش2.به منظور خنك كردن رادیاتور مدارهای الكترونیكی موجود3.ورودی و خروجی های فیشها و رابط ها.
یك مانیتور(بلندگو) باز بسته با ابعاد سیستم در سیستمهای تك وی به منظور پخش صداهای بالا متوسط و پایین..و در سیستمهای تو وی یا دو بلندگو یك وی برای پخش صداهای بالا و متوسط و یك وی یا همان تویتر برای پخش صداهای پایین.كه عموما بدون محافظ جلویی در مانیتورینگها تعبیه میشود.

مدار اصلی متشكل از یك منبع تغذیه از 9 الی 48 ولت دارای سه خروجی به منظور تغذیه ولتا‍‍‍ژ با سه خروجی با ولتاژهای متفاوت.مدار پردازش مركب از برد اصلی و تغذیه و تصفیه و برد كنترل(برای توضیحات تخصصی تر مراجعه شود با بخش عملكردهای الكترونیكی)
خروجی ها مركب از خروجی كانون .نورمال .سونی یا احتمالا اپتیكال .
سویچ پاور.ولومهای كنترل باس و تریبل و ولوم اصلی .

در ضمن كلیه مدارهای تغذیه و اصلی از هر لنگه از یك جفت جدا از دیگری بوده و هیچ ارتباطی میان این دو وجود ندارد.صدای ورودی به این سیستمها نیز از طریق دو كابل مجزا وارد سیستم مانیتورینگ میشود.

چیزی به نام مانیتورینگ تك باند وجود ندارد.كلیه مانیتورینگها همیشه جفت می باشند.

مرغوبترین انواع برندهای مانیتورینگ به ترتیب اعتبار: جنلك- مكی-رولند- ام آدیو- ادیرول-یاماها-بهرینگر-

قیمتها از 240 هزار تومان الی شش میلیون تومان

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - behzad_b2004 - ۳۰/۵/۱۳۹۰ ۰۷:۲۱ عصر

یه اسپیکر خوب برای کیبوردم میخواستم
صداش خیلی با کیفیت و بلند و فراگیر باشه برای مجلس نمیخوام برای تو خونه میخوام ولی صداش خیلی درجه 1 و بلند باشه .اسپیکر های Rock خوبه یا نه . ترجیحاً احتیاج به آمپ نداشته باشه.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - korgpa800elite - ۳۰/۵/۱۳۹۰ ۰۹:۱۹ عصر

اسپیکرهای پایونیر خوب جواب میده نمایندگیش تو جمهوری زیره پل حافظ هست یه دیدی بنداز ببین میپسندی

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - behzad_b2004 - ۱/۶/۱۳۹۰ ۰۱:۵۲ صبح

وقتی کیبوردم رو به سینمای خانگی وصل میکنم صدایی که از سینما خانگی میاد یکم تاخیر داره؟ مال چیه؟!

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - korgpa800elite - ۱/۶/۱۳۹۰ ۰۸:۲۷ صبح

از چه طريقي نصب ميكني از از خروجيهاي پشت ميزني بله اينطوري سينما نميكشه بايد از قسمت هدفون خروجي بگيري براي اينكار اگرم از هدفون ميگيري خروجي اين ارگ با سينما نميخونه احتمالا با هم برابر نيست

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - behzad_b2004 - ۱/۶/۱۳۹۰ ۱۱:۲۴ صبح

از OUT PUT LEFT / RIGHT میزنم
پس چی کار کنم؟!

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - korgpa800elite - ۱/۶/۱۳۹۰ ۱۲:۴۳ عصر

اون خروجي براي سينما خانوادگي زياده وباعث اختشاش در صداي خروجي ميشه نشونشم اينه كه از صداي سينما رو تا آخر بلند كني وبخواي صداي ارگ رو ببري بالا سينما كم مياره يا خر خر ميكنه بايد از قسمت هدفون كيبورد يه سيم بگيري واستريو بدي به ورودي سينما اينطوري خيلي خوب جواب ميده وخودم در حال حاضر دارم اينكارو ميكنم هر چقدر هم صدارو بلند كنم جواب ميده ومشكلي در كم شدن كيفيت نميزاره يه فيش سوزني استريو بزرگ دو رشته كابل مونو دوتا فيش مخصوص ورودي سينما هر كدوم باهم فرق ميكنه براي من سامسونگه فيشاي ورودي بزرگ هست بگير كابلشو درست كن نصب كن مشكلت حل ميشه

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - Hamid127 - ۳۰/۸/۱۳۹۰ ۰۸:۴۶ عصر

ضمن تشكر از توضيحات محمد و مسعود عزيز در باره اسپيكرهاي چند مخروطه، آيا در اين اسپيكر ها به اين صورت است كه دو يا چند مخروط در هم داخل شده اند و با هم فاصله دارند (مجاور هم)؟
همچنين قسمت هاي ميدباس و توييت دقيقا كجاهاي اسپيكر قرار دارند.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - generalmusic - ۳۰/۸/۱۳۹۰ ۰۹:۱۷ عصر

حمید جان در اسپیکرهای چند مخروطه مثلا 3 مخروطه،غیر از ووفر یا مید که بزرگترین مخروط هست،بقیه بصورت مخروط های جدا از هم و بر روی پایه ی جدا از ووفر که از مرکز ووفر خارج شده،قرار میگیرن معمولا

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - generalmusic - ۲/۹/۱۳۹۰ ۱۰:۲۳ عصر

این عکس چند مدل اسپیکر هست که برخی از اونها حتی میتونن جایگزین اسپیکر اصلی کیبوردهای مختلف بشن...!!!
دو مخروطه
[تصویر: jvc-csv516-2-way-speaker-13cm-525-inch-1...83_500.jpg]
[تصویر: jvc-csv626-2-way-speaker-16cm-65-inch-21...11_500.jpg]

سه مخروطه
[تصویر: Rockford_Fosgate_Prime_R1653_6_5_Inch_Fu...eakers.jpg]

چهار مخروطه
[تصویر: 0000389_300.jpeg]

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - korgpa800elite - ۲/۹/۱۳۹۰ ۱۰:۲۶ عصر

من خودم يكبار بلندگوهاي رولند 86 رو كه ديافراگمش پوسيده بود وريخته بود با يه مدل بلندگوي ام تي ايكس ماشين تعويض كردم خروجي خيلي نرم شد وكوبشهاي نرم بيرون ميداد

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - piano55 - ۳/۹/۱۳۹۰ ۰۴:۴۵ عصر

باسلام
دوستان من يه مشكل اساسي دارم لطفا اگه كسي در اين زمينه تجربه و تخصص داره راهنماي كنه
اينجانب در يك تالار پذيرايي نسبتاً بزرگ مسئوليت اجراي موزيك لايو و صدابرداري و نورپردازي رو بعهده دارم ولي واسه صدابرداري مشكل عمده‌اي دارم اولا بگم سيستم صوتي ما يكدستگاه پاور ميكسر دايناكورد 1000 و 4عدد اسپيكر EV SX500 پسيو با قدرت هركدام 400 وات كه دوتاش طبقه اول (يكي مانيتور ميشه يكي اسپيكر) دوتاي ديگش طبقه دوم قرار ميگيره
مشكل عمده ما آكوستيك نبودن سالنه متأسفانه نميتونيم از اسپيكرها صداي دلخواهمون رو دربياريم وقتي صدارو كم ميكنيم BASSباندهامون خوب راه نميوفته يعني اصلا هيجاني تو صداي موزيك نيست و وقتي صدارو بيشتر ميكنيم صداي BASS بعلت برگشت صدا گوش ملت رو آزار ميده و بدتر اينكه هرچقدر از اسپيكرها دورتر بشينن صداي بدتري ميشنون در يك جمله (يا بدون BASS يا BASSبد)
البته مشكل از اسپيكرها نيست چون در محيط اكوستيك تست كردم صداشون فوق‌العاده است فقط سوالم اينه كه واسه اينطور فضاهايي چه سيستمي جواب مارو ميده؟
ناگفته نمونه ما به قدرت زياد احتياج نداريم فقط بهترين كيفيت با صدايي شفاف و BASS و TERRIBLE خوب ميخوايم.
تصويري از شكل سالن و محل قرار گرفتنمون رو هم ميذارم تا دوستان راهنمايي كنن

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - نوژان - ۳/۹/۱۳۹۰ ۰۵:۱۱ عصر

با سلام به شما دوست عزیز بعلت آکوستیک نبودن فضا شما و اینکه نمی توانید کف و سقف تالار را تغییر در آنها ایجاد کنید بهتر است از باندهای با ابعاد کوچکتر و به تعداد بیشتر استفاده کنید یعنی به جایی 4 باند با خروجی 400 از 8 یا 10 باند با خروجی 100 استفاده کنید و این باندها را در کل محیط پراکنده کنید .

موفق باشید

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - piano55 - ۳/۹/۱۳۹۰ ۰۶:۰۱ عصر

نوژان عزيز ممنون از راهنماييت ولي ما فقط ميخوايم همون محيط رقص تحت پوشش صداي كامل باشه و بقيه سالن بدون هيچ احساس خستگي و گوشخراشي فقط صدارو بشنون بنظر شما باند اكتيو بهتر جوابمو نميده ؟؟؟؟؟

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - mehdishemirani - ۳/۹/۱۳۹۰ ۰۷:۰۴ عصر

سلام

من خودم قدیما با این مشکل روبرو بودم . پس از خرج و مخارج زیاد و آزمون خطای فراوان نتیجه این شد.

1- خرید میکسر 1600 دایناکورد( توجه کنید میکسر بدون پاور)
2- تهیه و خرید 2 عدد باند اکتیو دایناکورد که هر کدام دو تیکه هست . یعنی زیر آن پاور و ساب قرار داره و اسپیکر آن توسط یک پایه روی ساب قرار میگره واسه طرفین موزیک و استفاده از دو باند ev 500 واسه مقابل موزیک که طداش واقعا معرکه میشه و آدم اون حس خوبی که باید داشته باشه رو حس میکنه.

البته قبل از اون با دایناکورد 1000 و تو تا باند dass و تو باند اکتیو لم اصل کار میکردیم .

من تو این 20 سی سال تجربه ساز و موسیقی خودم هنوز صدا به کیفیت خروجی اکیتو لم نشنیدم .
اما یک مورد خیلی اساسی این باند اکتیو اینه که برق بسیار سالم میخواد و هر گونه تغییر در وات و آمپر برق مرخصش میکنه . واسه بچه های ما نتیجه این شد که ساختار سیستم مورد استفاده خودمونو تغییر بدیم و همین کارم هم انجام شد . و الان هم بسیار راضی هستم از صدا و کیفیتمون تو پخش تکفیکی صدا ها .

امام لم یه چیز دیگه س .

موفق باشید.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - meysampa3x76 - ۳/۹/۱۳۹۰ ۰۷:۱۵ عصر

سلام مهدی عزیز اگه دوست داری بعد 20 سی سال تجربه تو عرصه موسیقی یه صدای خیلی بهتر از لم بشنوی پیشنهاد میکنم یه جفت zx5اکتیو EV بخری.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - korgpa800elite - ۳/۹/۱۳۹۰ ۰۷:۲۵ عصر

بنده هم ايني كه ميثم ميگرو تاييد ميكنم يكي ازرفقام سيستمشو فروخت از همين مدلا گرفت الان خيلي بهتر جواب ميده آگهيشو تو خريد وفروش قبلا زدم

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - piano55 - ۳/۹/۱۳۹۰ ۰۷:۵۷ عصر

آقا مهدي و دوستان از راهنماييتون ممنونم
راستش روش آزمون خطا فقط هزينه رو دست آدم ميذاره خودم هم داشتم به اسپيكرهاي دايناكورد فكر ميكردم ولي نميدونم چه مدلش بهتره و همينطور اينكه پاورميكسر رو عوض كنم يا با همين دايناكورد 1000 صداي خوب ميتونم تو سالن بدم؟
و اينكه نميدونم تو سالن اكتيو بهتر جواب ميده يا پسيو يا تركيبي از هردوشون؟ لطفا بيشتر ياري بفرماييد نقشه سالن رو هم تو پيوست قرار دادم ببينيد واسه اون محيط دنس چه نوع باندي مناسبه با چه قدرتي كه بقيه حضار كه نشستن اذيت نشن
ممنون
بازم ميگم چون سالن آكوستيك نيست اصلا نميتونيم Bass بديم هميشه ولوم بيسمون يا بسته است يا نهايتا يكچهارم بازش ميكنيم وقتي زيادترش ميكنيم خراب ميشه صداي woow woow عين صداي نعره ديو تو سالن پخش ميشه خودم اگه صداي بيس نرم و لطيف و واضح نباشه اصلا حال نميكنم چه برسه به بقيه حضار

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - mehdishemirani - ۳/۹/۱۳۹۰ ۰۸:۰۶ عصر

سلام
بابا دم همتون گرم اینقدر سریع ...

ببینین دوستان من خودم قدرت صدا در ev های مختلف منجمله همین مدل ذکر شده رو تایید میکنم .

اما صحبت اینه که در کنار قدرت، ظرافت پخش آن هم به چشم بیاد .

اگه اسپیکرهای fbt رو در نظر بگیریم ظرافت صوت در اونا به طور حرفه ای مشهوده

اما قدرت در کنار ظرافت با هم همخوانی نداره .

در LEM ایتالیا این قدرت در کنار تفکیک بسیار هوشمندانه و حرفه ای آن به آدم حس قدرتمندی خاصی در اجرا میده که من بااحترام بسیار زیاد واسه نظر دوستای گلم این پردازش رو در سایر اسپیکرها در حد اون ندیدم .
طراحی سخت افزار آن بسیار حرفه ای و فوق العاده اس
اگه بتونین یه تست ردیف ازش بگیرین شک نکنید آدما با خودشون صادق هستن. بعد نظرتونو بگین .
اونوقت خواهید دید که چقدر ظریف میشه پرتاب صدا رو کنترل کرد و سازها ی مختلف چقدر پردازش شده پخش میشن .

در هر صورت این نظر کاملا شخصیه گوش هر کس باید صدارو پسند کنه .

ممنون و سپاسگذاری

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - generalmusic - ۳/۹/۱۳۹۰ ۰۹:۵۵ عصر

(۳/۹/۱۳۹۰ ۰۴:۴۵ عصر)piano55 نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
باسلام
دوستان من يه مشكل اساسي دارم لطفا اگه كسي در اين زمينه تجربه و تخصص داره راهنماي كنه
اينجانب در يك تالار پذيرايي نسبتاً بزرگ مسئوليت اجراي موزيك لايو و صدابرداري و نورپردازي رو بعهده دارم ولي واسه صدابرداري مشكل عمده‌اي دارم اولا بگم سيستم صوتي ما يكدستگاه پاور ميكسر دايناكورد 1000 و 4عدد اسپيكر EV SX500 پسيو با قدرت هركدام 400 وات كه دوتاش طبقه اول (يكي مانيتور ميشه يكي اسپيكر) دوتاي ديگش طبقه دوم قرار ميگيره
مشكل عمده ما آكوستيك نبودن سالنه متأسفانه نميتونيم از اسپيكرها صداي دلخواهمون رو دربياريم وقتي صدارو كم ميكنيم BASSباندهامون خوب راه نميوفته يعني اصلا هيجاني تو صداي موزيك نيست و وقتي صدارو بيشتر ميكنيم صداي BASS بعلت برگشت صدا گوش ملت رو آزار ميده و بدتر اينكه هرچقدر از اسپيكرها دورتر بشينن صداي بدتري ميشنون در يك جمله (يا بدون BASS يا BASSبد)
البته مشكل از اسپيكرها نيست چون در محيط اكوستيك تست كردم صداشون فوق‌العاده است فقط سوالم اينه كه واسه اينطور فضاهايي چه سيستمي جواب مارو ميده؟
ناگفته نمونه ما به قدرت زياد احتياج نداريم فقط بهترين كيفيت با صدايي شفاف و BASS و TERRIBLE خوب ميخوايم.
تصويري از شكل سالن و محل قرار گرفتنمون رو هم ميذارم تا دوستان راهنمايي كنن
حسین جان،اگه ابعاد فضا رو اعلام کنید خیلی خوب میشه کمکتون کرد
ضمن اینکه این فرم برای قرار دادن اسپیکر اون هم بصورت Mono خودش به تنهایی باعث افت کیفیت میشه
حالا اکوستیک نبودن و عدم توازن تعداد اسپیکرها در فضای موجود هم دخیل هستن
هیچ وقت اسپیکر ها رو نباید رو به درازترین بعد فضا قرار داد چون شکست صوتی در زاویه ها و ادغام صداها و فرکانس ها،ایجاد حالت ناخوشایندی میکنه!
زمانی که از یک عدد اسپیکر در فضای غیر آکوستیک و دارای سقف بلند و ابعاد بزرگ استفاده میکنید،فرکانس های پایین یا در فضای موجود و انبوه بازتاب های صوتی،محو میشن و یا اینکه عدم توازن فرکانس ها سبب بی کیفیتی میشه
اولین نکته اینکه: ایجاد صدای بم یا همون بیس در ارتفاع کم صورت میپذیره و ارتفاع زیاد پایه ی اسپیکر،به تنهایی میتونه سبب بی کیفیتی این فرکانس بشه
دوم اینکه همیشه در طراحی سیستم های صوتی در فضاها، از تعداد بیشتر در ابعاد کوچکتر استفاده میکنن به نحوی که صدا در تمام فضا به یک اندازه و تمامی فرکانس ها بخوبی شنیده بشن
در مورد مارک و مدل سیستم صوتی،عزیزان تجربه ی کافی دارن و بنده وارد این مقوله نمیشم
موفق باشید

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - piano55 - ۳/۹/۱۳۹۰ ۱۰:۰۶ عصر

محمد جان ممنون از توضيحاتت
ابعاد فضاي مورد نظر كه در واقع محل دنسه تقريبا 8*6يعني 48متر مربعه ابتدا اسپيكرهارو ضربدري و روبروي هم گذاشتيم ولي اون اسپيكري كه پشتش به حضار بود صداي بم بدي از پشت به شنونده ها ميداد مجبور شديم از يكطرف و فقط بسمت عمق زياد صدا بديم كه لااقل قابل شنيدن باشه منم موافقم بايد تعداد اسپيكرهارو زيادتر كنم با قدرت كمتر حالا نميدونم توي اين همه مارك دنبال چه برندي برم كه فقط كيفيت و شفافيتش از لحاظ تيوتر- باس - وميدي از همه عاليتر باشه
EV يا dynacord يا FBT يا ....... موندم
يكي از دوستام خيلي سال پيش يك جفت FBT مكعبي با بدنه نمد شده با ووفر 12 داشت مدلش يادم نيست خيلي كيفيتشون عالي بود قدرتش هم 100 وات بود ولي نميدونم جواب مارو ميده يا نه

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - behnam1263 - ۴/۹/۱۳۹۰ ۰۸:۴۳ صبح

سلام .من يه جفت باند اكتيو db مدل 605d خريدم با يه ميكسر بهرينگر 1832 .صدا واقعا فوق العادست.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - piano55 - ۴/۹/۱۳۹۰ ۰۳:۱۹ عصر

(۴/۹/۱۳۹۰ ۰۸:۴۳ صبح)behnam1263 نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
سلام .من يه جفت باند اكتيو db مدل 605d خريدم با يه ميكسر بهرينگر 1832 .صدا واقعا فوق العادست.

بهنام عزيز سيستم خودم( پاور ميكسر دايناكورد و باند ev sx500 ) در فضاي باز و فضاهاي آكوستيك حرف نداره مشكل من صدا دادن به سالن غير آكوستيكه كه نميدونم چه نوع سيستمي بايد استفاده كنم

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - misagh r - ۵/۹/۱۳۹۰ ۰۷:۴۳ صبح

با سلام
دلیل سوت زدن بلنگو ها چیست؟ ایا مدل هایی هست که سوت نزنن ؟ میکرفن و باید عوض کرد یا بلنگو؟البته زیرو بمی صدا تاثیر داره ولی میخوام بدونم که ایا سیتمی هست که اصلا سوت نزنه واصلا دلیل اصلیش چیه؟

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - generalmusic - ۵/۹/۱۳۹۰ ۰۸:۱۰ صبح

دوست عزیزم،دلیل سوت زدن اسپیکرها برمیگرده به میکروفن
زمانی که مانیتور باند ها و یا اسپیکرهای اصلی بسمت میکروفن باشن(بیشتر زمانی رخ میده که خواننده در بین دو اسپیکر چپ و راست قرار بگیره و هر دو رو به خواننده باشن) سبب بازتاب شدید صوت میشه و این عمل به قدری شدت میگیره که به فرکانس بالایی شبیه به سوت نزدیک میشه و هرچه شدت صوت بیشتر باشه،صدای اون سوت هم بیشتر میشه
علتش هم اینه که میکروفن صدای اطراف رو میگره و در صورتی که صدایی از اسپیکرها خارج بشه،اون رو دریافت میکنه و به خود اسپیکر منتقل میکنه و این چرخه به حدی تکرار میشه که سبب این اتفاق میشه(این توضیح عامیانه بود)
برای اجتناب از این اتفاق اولاً میزان افکت Echo و Delay نباید زیاد باشه
ثانیاً به هیچ وجه نباید رو به سمت اسپیکرها قرار بگیرید در زمان اجرا و در حد امکان از قرار دادن میکروفن بسمت اسپیکر خودداری کنید

تکنولوژی ساخت میکروفن ها و اسپیکرهای جدید به نحوی هست که مانع از این اتفاق میشه... البته بنده در مورد این تکنولوژی جدید سالها پیش مطالعه داشتم و اینکه الان در اکثر کنسرت ها ی حرفه ای از اون مدل اسپیکرها استفاده میشه
دلیل دقیق و علمی این قضیه رو اساتید و دوستان برای شما بیشتر توضیح میدن در صورت نیاز

یه نکته رو توجه داشته باشید:
بنده شاید تا الان بالغ بر 99% مراسم و اجراهایی رو که توی ایران چه توی مجالس و چه توی کنسرت ها دیدم، چیدمان و انتخاب ادوات صوتی مثل اسپیکرها به نحو ناشیانه ای صورت گرفته
چیدن اسپیکرها و باندها نیاز به دانش فیزیک صوت داره و این فقط با مطالعه و دقت میتونه انجام بشه و کار کسی هست بنام "مهندس صدا"
شاید تجربی بتونید این کار رو انجام بدین اما دانش یکی از لازمه های این امر هست
بحث در این مورد بسیار مفصل و طولانیه و از حوصله ی این تاپیک ،خارجه
موفق باشید

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - Sam Madoo - ۶/۹/۱۳۹۰ ۰۶:۰۷ صبح

Salam Misagh,
man faghat ye chizi ro ezafe bekonam ke shaiad be dardet bekhore. Kheili vaghtha pish miad ke music to jahaii baiad ejra beshe ke kheili moshkele acoustic dare va aslan baraie in kar sakhte nashode, ya inke emkane inke Speaker ha dorost nasb beshan nist. yeki az behtarin chiza ke be dard mikhore to in jaha "Stereo 31 band Graphic EQ" hast. Chon ba in EQ to mitoni 31 band Frequency ro jodagoone control bokoni, bedoen inke Tone sedaie mix avaz beshe. kheili rahat mitoni on Frequency haii ke daran "Feeback" mikonan peida koni, va volume ona ro biari paiin. mamoolan hamishe ye seri frequency ha hastan ke kheili bishtar az baghie moshkel dorost mikonan. In karo nemitoni ba Mixer haie portable bokoni, choon mamolan ona kheili baraie control kardan frequency mahdood hastan makhsoosan baraie jahaii ke moshkele Acoustic ziade.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - piano55 - ۶/۹/۱۳۹۰ ۰۶:۵۲ عصر

(۶/۹/۱۳۹۰ ۰۶:۰۷ صبح)Sam Madoo نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
Salam Misagh,
man faghat ye chizi ro ezafe bekonam ke shaiad be dardet bekhore. Kheili vaghtha pish miad ke music to jahaii baiad ejra beshe ke kheili moshkele acoustic dare va aslan baraie in kar sakhte nashode, ya inke emkane inke Speaker ha dorost nasb beshan nist. yeki az behtarin chiza ke be dard mikhore to in jaha "Stereo 31 band Graphic EQ" hast. Chon ba in EQ to mitoni 31 band Frequency ro jodagoone control bokoni, bedoen inke Tone sedaie mix avaz beshe. kheili rahat mitoni on Frequency haii ke daran "Feeback" mikonan peida koni, va volume ona ro biari paiin. mamoolan hamishe ye seri frequency ha hastan ke kheili bishtar az baghie moshkel dorost mikonan. In karo nemitoni ba Mixer haie portable bokoni, choon mamolan ona kheili baraie control kardan frequency mahdood hastan makhsoosan baraie jahaii ke moshkele Acoustic ziade.

دوست عزيز ممنون لطفا بيشتر توضيح بديد و اگه ممكنه فارسي تايپ كنيد
سپاس

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - Sam Madoo - ۷/۹/۱۳۹۰ ۰۹:۲۲ صبح

Salam Piano55,
motasefane man balad nistam be Farsi type konam.
Goosh haie ma faghat mitone sedahaie (Frequencies ) ke beine 20Hz-20 KHz ro beshnave. Oon EQ haii ro ke ro aksare Mixer ha mibini in "Frequency Range" ro mamoolan be 4 ghesmat taghsim mikonan:
High, High Mid,-Low Mid, Low

Graphic EQ , hamin 20Hz-20 KHz ro be ghesmathaie kheili bishtar taghsim mikone va baraie har ghesmat ye "Slider" dare ke mitoni ba oon volume on frequency ro bala ya paiin bebari, bedoone inke be baghie frequency ha dast bezani.
Masalan "DBX iEQ31 dual 31 band" behet 31 ta band frequency mide ke kheili be ghat kardane "Feedback ya hamoon soot keshidane "speaker ha komak mikone, choon masalan age speaker ha daran dorobare 1K soot mizanan, mitoni be rahati slider 1K ro biari paiin, va feedback ghat mishe. harchi donbale kalameie farsi gashtam peida nakardam, vali be Englisi migan "Frequency Fine tunning". ba bazi mixer ha ham mishe in karo ta hododi kard, vali badish ine ke ona mahdood hastan va har band (high, high mid, low mid va Low) faghat mizare ke be ye frequency dast bezani.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - babak2009 - ۷/۹/۱۳۹۰ ۱۱:۳۴ عصر

سلام دوستان هنرمند : لطفا در مورد چینش باندهاهم اگه میشه یه توضیحی بدین . من پاورمیکسر fbtو باند و ساب rcfمیبرم مراسم که بعضی مواقع واقعا صدای عالی میگیرم ولی بعضی اوقات اصلا صدای خوب نیست . البته میدونم به جاش هم بستگی داره . اگه دوستان لطف کنن منو راهنمایی کنن ممنون میشم . در ضمن همونطور که دوستان گفتند ما هم مشکل صوت کشیدن باندارو داریم

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - babak2009 - ۸/۹/۱۳۹۰ ۱۲:۳۵ صبح

سلام مجدد: دوستان لطفا در مورد مونیتور هم یکم توضیح بدین. با باندها(اسپیکر) چه فرقی داره؟ ممنون

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - آرش منفرد - ۸/۹/۱۳۹۰ ۱۲:۵۶ صبح

بین دوست عزیز....مانیتور نوع خاصی از اسپیکر هاست که فرکانس های صدا رو دقیق و مسطح پخش میکنه....در واقع تمام جزئیات صدا در این باند ها مشخصه....تمام فرکانس ها قابل شنیدن هست و بیش تر کاربرد استودیویی داره یا روی سن قرار میدن

در مورد صوت کشیدن هم جناب sam اطلاعات دقیق ارائه دادن مطالعه کنید...

ببینید وقتی باند ها صوت میکشن در واقع فرکانس هایی از صدا که از بلند گو ها پخش میشن از میکروفن شما دوباره دریاف میشن و دوباره از اسپیکر پخش میشن...این اتفاق اصطلاحا feedback نامیده میشه...
همون جوری که سام عزیز هم گفت شما میتونید با تهیه اکولایز های مخصوصی که تا 31 بازه فرکاسی رو پشتیبانی میکنن این مشکل رو روفع کنی....

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - Sina.d - ۸/۹/۱۳۹۰ ۰۱:۲۱ صبح

مانیتور صوتی در 2 کلاس متفاوت تقسیم بندی میشه. مانیتور استودیویی که ارش عزیز هم لطف کرد و توضیح داد که فرکانس های صوتی رو خیلی دقیق پخش میکنند.
اما در کار زنده به بلندگوهایی که رو به نوازنده و خواننده گذاشته میشه تا اونها صدای خودشون رو بدون تاخیر بشنوند هم مانیتور میگن که البته دوستانی که کارای خال و مجلسی انجام میدن به ندرت استفاده میکنند مگر کسانی که کارشون رو خوب بلد هستند یا تعداد اعضاشون زیاد هست و یواش یواش یاد گرفتند که باید حرفه ای کار کنند.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - آرش منفرد - ۸/۹/۱۳۹۰ ۰۱:۳۰ صبح

ممنون سینا جان....دقیقا همیجوری که شما فرمود هست...

مانیتورینگ در اجرای زنده برای کسایی که ساز میزنن یا می خونن همون باند های جلوشون هست.که میتونه باند های معمولی هم باشه...اما یکسری باند های مخصوصی هم وجود داره برای مانیتورینگ سن...

کلمه مانیتور به معنی دیده بانی کردن یا آگاهی دهنه هست به همیدن دلیل به این باندا مانیتور میگن...

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - babak2009 - ۸/۹/۱۳۹۰ ۰۱:۳۴ صبح

باتشکر از اساتید محترم .من کارای زنده انجام میدم میخواستم بدونم از باندهای اکتیو هم میتونم بجای مونیتور استفاده کنم ؟

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - آرش منفرد - ۸/۹/۱۳۹۰ ۰۱:۳۶ صبح

شما از هر نوع باندی بخوای می تونی برای مانیتورینگ صدا در اجراهای زنده استفاده کنی...
شما وقتی زنده داری اجرا میکنی اگر باند ها از شما دور باشهدرست صدای ساز یا خوانندگی خودت رو نمیشنوی و صدا با تاخیر به گوشت میرسه....

حالا میای یه باند میزاری پیش خودت که صدارو بدون تاخیر و واضح بشنوی اون باند بهش میگن مانیتور...حالا میتونه هر نوع باندی باشه

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - babak2009 - ۸/۹/۱۳۹۰ ۰۷:۱۷ صبح

AM1عزیز از راهنماییات خیلی ممنون

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - رضا اعتمادی - ۶/۱۰/۱۳۹۰ ۰۴:۰۵ صبح

ببخشید چندتا سوال دارم.میشه یه توضیحی درمورد فرکانس صدا khz-bit و منظور دقیق ازکیفیت صدا ومعیار سنجش اون بدین؟ آخه ازاولین پست من چیزی در مورد اینا ندیدم ضمن اینکه اگه کسی اطلاع داشته باشه وبگه میتونه خیلی مفید باشه.ممنون

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - آرش منفرد - ۶/۱۰/۱۳۹۰ ۰۷:۵۷ صبح

والا دوست عزیز همین بحث بیت ریت فایل های صوتی رو که می خوای بدونی خودش قدر یه کتاب توضیح داره

اگه بصورت پایه بخوای حساب کنی ما هر اهنگی رو بخوایم ضبط کنیم باید توسط یه دستگاهی ضبط کنیم

خوب حالا این دستگاه باید یک ورودی صدا داشته باشه که بتونه اهنگ مارو ضبط کنه...

خروجی اکثر دستگاهای صوتی انالوگ هست و برای این که ما بتونیم توی یک سیستک دیجیتال مثل کامپیوتر بشنویم این صداهارو باید بصورت دیجیتال دربیاد تا برای کامپیوتر قابل درک باشه...

حالا ما دو معقوله داریم...یکی فرکانس صدا هست یکی بیت ریت صدا

شما وقتی یه فیلم رو رکورد میکنی یه رزولوشن داری یه تعداد فریمی که در ثانیه فیلم برداری میشه داری

الان توی فایل های صوتی هم همینه....رزولوشن میشه همون فرکانس و تعداد فریم ها در ثانیه میشه bitrate

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - رضا اعتمادی - ۶/۱۰/۱۳۹۰ ۰۶:۳۷ عصر

یعنی رزولیشن یا فرکانس مربوط به جزییات و وفریم یا یبت ریت مربوط به همون تاخیر یا غیر یکنواخت بودن صوته البته درصورت پایین بودن درسته؟اگه ممکنه یه توضیح کوچیکی هم در مورد حجم و کیفیت صدا و معیار سنجششون.با عرض معذرت

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - رضا اعتمادی - ۸/۱۰/۱۳۹۰ ۰۵:۴۱ صبح

بابا مردیم خوب یه نفر جواب بده. البته لطفا

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - آرش منفرد - ۸/۱۰/۱۳۹۰ ۰۹:۴۷ صبح

حجم صدا مشخصا بر میگرده به بازه فرکانسی صدا...البته فرکانس واقعی صدا که از منبع صوتی خارج مشه ملاک هست نه اون چیزی که شما خودت خونه با کامپیوتر ضبط میکنیی...

مثلا اگه دقت کرده باشی Gem صدا های خیلی پر حجمی داره خوب این بر میگرده به فرکانس خروجی صوتیش که چجوری طراحی شده و چه بازه ای از فرکانس رو تولید میکنه...

توی هر سیستم صوتی همیشه ما یه گستره وسیعی از فرکانسارو داریم..یعنی اینجوری نیست که فقط یه فرکانس باعث تولید صدا بشه...

اگه دقت کرده باشی اکولایزرهای حرفه ای میاد یه بازه ای از صداهارو زیر میکنه...مثلا 2khz ...یا یه بازه ای صداهارو بم میکنه...این بمی یا زیر کردن صداها توی یه فرکانس مشخص انجام میشه و همه فرکانس رو دست نمیزنه...

جالبه که بدونید ما میتونیم یه طیفی از فرکانسارو توی صدا حذف کنیم بدون این که اون صدا کوچکتری تغییری از دید ما بکنه...چون همواره فرکانس هایی هستن که از شنوایی ما خارجن

حالا میریم سراغ کیفیت صدا..

چه صدایی کیفیت داره؟مثلا شما می خوای صدای یه قناری رو ضبط کنی..میشه این صدارو با دستگاهای مختلف ضبط کرد...خوب حالا صدای این قناری که دیجیتال نیست...یه صدا هست توی طبیعت..

شما وقتی این صدارو ضبط میکنی باید جوری ضبط کنی که تمام بازه های فرکانسی صدا ضبط بشه و صدا با جزئیات کامل قابل شنیدن باشه...
به همچین صدایی میگن صدای با کیفیت....یعنی تمام بازه فرکانسی صدای قناری رو بدون کم و کسر شما ضبط کرده باشید

سیستم های ضبط صدای ارزان قیمت معمولا کیفیت بالایی به شما نمی تونن بدن چون بازه کمی از فرکانس هارو میتونن ضبط کنن ...

حتی میکروفون های ارزان هم همین ایراد رو دارن...یعینی خیلی از طیف صدا براشون قابل تشخیص نیست

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - رضا اعتمادی - ۹/۱۰/۱۳۹۰ ۰۴:۳۲ صبح

آقای منفرد خیلی زحمت کشیدین که توضیح دادین ممنونم.ببخشید شما این اطلاعاتو از کجا کسب کردین؟من چطور میتونم اطلاعاتمو درباره اصطلاحات صدا واسپیکرها وابزار تولید صدا زیاد کنم آیا کتاب یا سی دی چیزی هست که بهم معرفی کنید؟ممنون میشم.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - رضا اعتمادی - ۱۱/۱۰/۱۳۹۰ ۰۹:۱۱ عصر

آقا آرش کجایی سوال آخرمه.جواب بده توکف هستم.ممنون

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - generalmusic - ۱۲/۱۰/۱۳۹۰ ۰۱:۱۲ صبح

دوست عزیزم،اگه آرش جان پاسخ ندادن،بنده بصورت خلاصه عرض کنم که کتاب و مقالات مختلفی وجود دارن در این مورد اما از اونجایی که مطالعه این مبحث بدون دانش صدابرداری و صوت شناسی و آمادگی قبلی،کمی خسته کننده هست،بزودی بنده تاپیک جدیدی برای آشنایی بیشتر نوازندگان با اصطلاحات صدابرداری،ایجاد میکنم و نکات و تعاریف رو بصورت مفید و قابل درک،بیان میکنم!
این کار رو همزمان با تاپیک جدیدی با نام آموزش نت نوازی به شیوه ی ساده،پیش میبرم اگه فرصت کنم و خدا یاری کنه

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - آرش منفرد - ۱۲/۱۰/۱۳۹۰ ۰۹:۲۱ صبح

ببخشید من ندیدم شما سوال پرسیدید...محمد جان زحمت کشیدن و بسیار عالی جواب دادن...ممنون

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - رضا اعتمادی - ۱۲/۱۰/۱۳۹۰ ۰۹:۲۷ عصر

خواهش میکنم آقا آرش .تا همین جاهم خیلی لطف کردی که پاسخ دادی.آقا محمد ازشماهم ممنونم تایپیکی که میگی به نظر من جز واجبات سایته نه مستحباتSmileمیتونه خیلی مفید باشه اگه این کارو بکنی که مهشره ومنم میشم اولین مشتریتSmileموفق باشی

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - رضا اعتمادی - ۱۸/۱۰/۱۳۹۰ ۰۴:۴۷ صبح

ببخشید یه سوالی دارم که خیلی ذهنمو مشغول کرده.حجم صدا با کیفیت وشفافیتش رابطه ای داره یعنی اگر حجم صدا بالاتر بشه کیفیت صدا کم میشه؟آخه یه جاخوندم که درکیبردهای GEM صدا پرحجم تر از KORG هست ولی صدای کورگ شفافیت بیشتری داره.اصلا حجم صدا مزیته یا عیب؟معیار سنجشی هم داره یانه مثلا معیار سنجش کیفیت هست برای حجم صدا چیه؟ممنون

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - generalmusic - ۱۸/۱۰/۱۳۹۰ ۰۵:۱۳ صبح

طبق اصول موسیقی،حجم صدا با پلی فونی رابطه مستقیم داره.
پلی فونی،میزان همزمانی اجرای نت ها در سیستم صوتی مثل کیبورد هست!
در کیبورد،اصطلاح صدای کثیف و شفاف وجود داره.
این صدا بستگی به سیستم پردازش صدا در کیبورد داره!
شفافیت صدای Korg مربوط به این میشه.
ارنجرهای Gem صدای کمی ناخالص تر دارن و این در پشت آمپ،صدا رو پرلایه تر و قویتر نشون میده و این رو دوستان نوازنده،اشتباها" صدای حجیمتر میگن که پیرو اصول صدابرداری و صوت شناسی نیست دوست من!
صدای حجیم از فرکانس،ساختار،میزان لایه ها در اون صدا و در نهایت میزان پلی فونی کیبورد شناخته میشه نه ناخالص بودن صدا

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - رضا اعتمادی - ۱۸/۱۰/۱۳۹۰ ۰۶:۰۱ صبح

آخه توی همین سایت میگن 800صداش پرحجم تر از 80هست نمیدونم معیارشون چیه؟پلی فونیکی که شما گفتین مربوط به تعداد کلی صداها درآن واحده، منظورمن در حالت تک نت هست مثلا یه صدای تمپوی پرحجم چه جوریه؟مزیته یا نه؟ممنون

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - generalmusic - ۱۸/۱۰/۱۳۹۰ ۰۷:۴۴ صبح

اون دوستانی که فرمودن،حتما" دلیل خاصی دارن برای این حرف!
شاید یکی از دلایل،تفاوت در سیستم پردازش صوت و ارتقای اون باشه
دلیل بعدی،کیفیت سمپل مورد بحث هست

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - رضا اعتمادی - ۱۹/۱۰/۱۳۹۰ ۰۱:۵۹ صبح

پس حجم صدای بیشتر در شرایط مساوی یک مزیته.ممنون

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - Sam Madoo - ۱۹/۱۰/۱۳۹۰ ۰۸:۱۲ عصر

(۱۹/۱۰/۱۳۹۰ ۰۱:۵۹ صبح)123456789 نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
پس حجم صدای بیشتر در شرایط مساوی یک مزیته.ممنون

ok, man hanooz khoob nafahmidam manzoor az Hajme Seda yani chi, vali faghat ye chizo mikhastam darbareie "Polyphony" begam. doroste ke harchi polyphony ye keyboard balatar bashe behtare, vali faghat andazeie polyphony be tanhaii keifiat ro bala nemibare. Polyphony faghat neshoon mide ke ye keyboard chand ta note ro hamzaman mitoone ejra kone. polyphony baraie playback kardane sequence ya style haii ke kheili arrangement pichide va sangin daran moheme. harchi ke polyphony ye keyboard balatar bashe sedaha va combination haii ke "LAYER" haie mokhtalef dashte bashan mishe dorost kard. faghat in be tanhaii mohem nist, inke khode polyphony chetor to ye keyboard amal mikone ham moheme. ye mesale kheili sade mizanam. masalan age polyphony ye keyboard 16 bashe, age to 17 seda ro bezani chand ta halat mitone dashte bashe. ya aslan be sedaie 17 aslan javab, nemidemesle keyboard haie ghadimi ya inke majbor mishe yeki az sedahaie beine 1-16 ro bedozde va be sedaye 17 bede , keyboard haie modele paiin hamishe avalin seda ro midozdan ta be akharin seda ja bedan, vali keyboard haie model bala Algorithm haie pichide daran ke aslan motvajeh nemishe keyboard dare Voice Stealing mikone. in khodesh to keifiate seda kheili moheme.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - رضا اعتمادی - ۲۰/۱۰/۱۳۹۰ ۰۱:۴۶ صبح

باهاتون کاملا موافقم.درباره ی حجم صداهم راستشو بخوای منم خیلی نمیدونم چیه وخیلی دوست دارم بونم هم از تءوری وهم عملیشو.ممنون

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - kk22 - ۷/۱۱/۱۳۹۰ ۰۹:۱۷ صبح

سلام خدمت دوستان عزیز من میخواستم یه جفت باند fbt himax 900وات بگیرم ولی قیمتشونو نمیدونم در ضمن باند بهتری هست که با همون قیمت بگیرم؟Angel

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - kk22 - ۸/۱۱/۱۳۹۰ ۰۱:۱۱ صبح

دوستان عزیز کسی اگه متونه کمکم کنه میخوام فردا برم بگیرم ولی قیمت ندارم به خودم ت4.900.000قیمت دادن میخواستم ببینم قیمتش واقعا اینه یا نه؟
کسی شماره نمایندگی FBTرو داره؟HuhHuhHuhHuhHuhHuh

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - reza yazdanpanah - ۸/۱۱/۱۳۹۰ ۱۱:۳۲ صبح

سلام دوستان من میخام یه باند خونگی بگیرم که کیبردم و یه میکروفن بتونم بش بزنم چی باید بگیرم؟

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - kk22 - ۹/۱۱/۱۳۹۰ ۰۴:۴۳ صبح

کسی نیست جواب منو بده؟HuhHuhHuhHuhHuhHuh

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - صبا - ۹/۱۱/۱۳۹۰ ۰۷:۰۸ صبح

دوست عزیز آقای یزدانپناه میتونی از اسپیکرهای پر قدرت کامپیوتر کمک بگیری از فیش تبدیل برای ارتباط استفاده کن نمونه هایی نیز برای اتصال mic وجود داره قیمت هاشن هم مناسبتره!!!

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - reza yazdanpanah - ۹/۱۱/۱۳۹۰ ۰۹:۵۸ صبح

مرسی از اینکه جواب دادین. میتونم افکت بدم به صدای mic ؟ ممنون میشم جواب بدین

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - kk22 - ۱۰/۱۱/۱۳۹۰ ۰۶:۳۰ عصر

(۹/۱۱/۱۳۹۰ ۰۹:۵۸ صبح)reza yazdanpanah نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
مرسی از اینکه جواب دادین. میتونم افکت بدم به صدای mic ؟ ممنون میشم جواب بدین
دوست عزيز ميتوني افكت بدي يه سري به بازار بزني زياده منم تونستم بارت پرسو جو ميكنم

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - فاها - ۱۸/۱۱/۱۳۹۰ ۱۱:۴۳ صبح

دوست گرامی قیمتها شدیدا بالا رفته و اگه منظورتون از 900وات همون 700+200 هست الان بالای پنج ملیون تومانه البته اگه پیدا کنی

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - ommid - ۱۹/۱۲/۱۳۹۰ ۰۸:۴۴ صبح

سلام
يه هدفون دارم كه وقتي به كامپيوتر نصبش ميكنم صداش استريو هست، اما زماني كه به ارگ وصلش ميكنم مونو ميشه، تبديل كوچك به بزرگي هم كه استفاده ميكنم استريو هست، ايا بايد تبديل مونو بذارم يا اينكه هدفون هاي ارگ مجزا و به گونه ديگري هست؟ ممنون

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - generalmusic - ۱۹/۱۲/۱۳۹۰ ۰۵:۴۸ عصر

دو حالت داره!!!
یا تبدیل شما ایراد داره و یا اینکه شما هدفون رو به جک Line L/R وصل میکنید بجای خروجی هدفون!!!
هدفون کیبورد و دستگاه های دیگه،هیچ فرقی ندارن با هم
موفق باشید

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - ommid - ۱۹/۱۲/۱۳۹۰ ۰۸:۲۴ عصر

(۱۹/۱۲/۱۳۹۰ ۰۵:۴۸ عصر)generalmusic نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
دو حالت داره!!!
یا تبدیل شما ایراد داره و یا اینکه شما هدفون رو به جک Line L/R وصل میکنید بجای خروجی هدفون!!!

ممنون از بابت راهنمائيتون ولي من هدفون رو سر جاي خودش وصل ميكنم امكان داره از تبديل باشه. بنابراين دو حالت بيشتر نداره: يا هر دو تبديل خراب هستند ، يا اينكه بايد تبديل منو بذارم.
شما دوستان تبديل مونو ميذاريد يا استريو؟ ممنون

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - generalmusic - ۱۹/۱۲/۱۳۹۰ ۰۹:۳۱ عصر

تبدیل MONO باعث میشه که همه ی صدای دو اسپیکر رو از یک سمت هدفون بشنوید...
یا اینکه دو هدفون صدای مشابه هم رو پخش کنن!!!
توجه داشته باشید که خیلی از صداهای کیبورد PAN میشن و حالت چپ و راست دارن و استفاده از تبدیل MONO میتونه کیفیت رو پایین بیاره و عملاً یه قسمت از صدا شنیده نمیشه

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - venusmusic - ۲۰/۱۲/۱۳۹۰ ۰۳:۰۹ صبح

سلام کسی از دوستان تو تهران از قیمت یاماهاhs50 خبرداره (مونیتور صدا برا استدیو خونگی)Big Grin
[تصویر: 750-HS50M_img_3qtr.jpg]

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - امین2 - ۷/۲/۱۳۹۱ ۰۵:۲۸ صبح

خیلی دنبال یه اسپیکر اکتیو در حد 50 تا 150 وات بودم
آخرش که نامید شدم و گیرم نیومد که نیومد!!!!!
تعجب میکنم انگار Made in China تمام دنیا رو تسخیر کرده.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - mehran7music - ۷/۲/۱۳۹۱ ۰۹:۳۹ صبح

پیشنهاد میکنم اگه گیرت اومد اسپیکر maudio bx5a بگیری یکی از دوستان من داره و خیلی راضیه ولی من هنوز نتونستم پیدا کنم قبلا 420000 بود الان حتما روی 600000 باید باشه

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - venusmusic - ۷/۲/۱۳۹۱ ۰۷:۲۰ عصر

این مانیتور رو اصلان پیشنهاد نمیکنم چون صدارو درست وواقعی نشون نمیده میتونی تو اف ال تست بکنی
اون صدای کیک اف ال که خیلی خشک هستش رو خیلی نرم وگرمی خاصی بهش میده که موقع گوش دادن با یه اسپیکر دیگه اینطوری نیست وصدا رو مصنوعی نشون میده
بهترین پیشنهاد یا ما ها اچ اس 50 و 80 هستش

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - piano55 - ۹/۲/۱۳۹۱ ۰۸:۳۳ عصر

با سلام
دوستان لطفا راهنمايي كنن.
بنده يك دستگاه كيبورد pa50 سمپلر ورژن 3 دارم كه خروجي صداي اسپيكرش بدك نيست ولي وقتي به سيستم صوتي وصلش ميكنم اصلا خروجي خوبي ندارم بخصوص ريتمهاي سمپل شده كه روي يوزرهام ريختم اصلا كيفيت مناسب ندارن خواستم بدونم امكانش هست خروجي output كيبورد رو تقويت كرد؟؟ مثلا بشه عين خروجي pa80 در ضمت نگيد مشكل از سيستم صوتيه چون سيستمم دايناكورد 1000 با اسپيكرهاي EV SX500 هست.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - protools - ۱۰/۳/۱۳۹۱ ۰۷:۳۴ عصر

سلام واینم پرطرفدارترین باند پستیو برای اجرای زنده

مونتاربو دبلیو17

قیمت الان 91/03/10

جفتی 3650000 تومان

600 وات واقعی ( rms) برای هر باند

به جرات میتونم بگم پرتاب صداش بشدت زیاده

اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - protools - ۱۱/۳/۱۳۹۱ ۰۵:۰۰ عصر

وحالا میخوام چند باند اکتیو وپستیو خوب رو برای اجرای زنده معرفی کنم+ قیمتشون

RCF ART 725 اکتیو جفتی5 ملیون ودویست و پستیو جفتی 3 ملیون تومان
وات واقعی در اکتیو 750 وات برای هر باند

-----------------------------------------------------------------------------------

JBL EON 515 وات واقعی 500 وات برای هر باند

-----------------------------------------------------------------------------------

EV مخفف الکترو ویس

مدل ZX5 اکتیو جفتی4 ملیون و دویست پستیو جفتی 3 ملیون ودویست
اکتیو هر باند 750 وات وپستیو هر باند 600 وات RMS

-----------------------------------------------------------------------------
GBL EON اکتیو 15 اینچ کمی کمیاب قیمت حدودی جفتی 3 ونیم تا 4 ملیون ودویست هزار تومان- وات بین 650 تا 750 وات

----------------------------------------------
SX100 EV

اکتیو 600 وات وپستیو 400 وات RMS
قیمت اکتیو جفتی 3 ملیون و600 .پستیو 2 ملیون 600 البته این قیمت برای 3 ماه پیشه

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - protools - ۱۱/۳/۱۳۹۱ ۱۱:۵۷ عصر

(۹/۲/۱۳۹۱ ۰۸:۳۳ عصر)piano55 نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
با سلام
بنده يك دستگاه كيبورد pa50 سمپلر ورژن 3 دارم كه خروجي صداي اسپيكرش بدك نيست ولي وقتي به سيستم صوتي وصلش ميكنم اصلا خروجي خوبي ندارم بخصوص ريتمهاي سمپل شده كه روي يوزرهام ريختم اصلا كيفيت مناسب ندارن خواستم بدونم امكانش هست خروجي output كيبورد رو تقويت كرد؟؟ مثلا بشه عين خروجي pa80 در ضمت نگيد مشكل از سيستم صوتيه چون سيستمم دايناكورد 1000 با اسپيكرهاي EV SX500 هست.

سلام نمیگم از سیستمت هست ولی شاید از تنظیمت باشه
1- ولومهای کیبورد را تا اخر باز نکنید ( حدود 80 تا 85 درصدباز باشد)
2-دقت کنید هر دو کابل لفت ورایت شما سالم باشد واتصال یا قطعی نداشته باشد
3- از اتصال صحیح به داینا کورد مطمعن شوید
4- چیدن ولوم ها:
اول ولوم های اکولایزر رو روشن ودر حالت راک بگذارید بعد طبق شکل پایین ولوم ها رو بچینید
ودوباره امتحان کنید
اگر باز هم صدا بد بود بگویید تا راه های بعدی را عرض کنم
البته من با 1000 (تری3) نشان میدم که در چیدن ولوم ها فرقی نداره فقط شما در 1000 خودتان هردو اکولایزر هارو همینطور بچینید که من یک اکو لایزرم رو چیدم

ببخشید کیفیت دوربینم زیاد جالب نیستConfused

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - protools - ۱۲/۳/۱۳۹۱ ۰۵:۵۴ صبح

واینم یکی از باندهای حرفه ای مجالس
FBT سری MAXX
این سری از معروف ترین هست

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - mehran7music - ۱۲/۳/۱۳۹۱ ۰۸:۱۲ صبح

سلام من 4 تا باند JBL EON 515 ACTIVE دارم میکسر CMS 1000 دایناکورد و یک جغت هم باند DB PRO 500 پستیو و پاور میکسر دایناکورد 1000 3 دارم که البته باندهای JBL EON 515 ACTIVE کیفیت بسیار عالی دارند اما در مقابل نوسان برق فوق العاده حساس هست و زود مدار ش میسوزه که هزینه تعمییر هر باند حدود 350000 تومان هست که بنده از دستگاه استابلایزر استفاده میکنم و دیگه هیچ مشکلی ندارم و کیفیت خیلی خوبه

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - protools - ۱۲/۳/۱۳۹۱ ۰۹:۳۰ صبح

دوست عزیز دلیل بالا بودن هزینه تعمیر در این باند وجود قطعاتSMD درکلاس اور باند هست البته هزینه فوق کمی بیرحمانه بوده واگر دفعه بعد خدایی ناکرده این اتفاق افتاد با بنده درمیان بگذارید تا هزینه هاتونو به شکل چشم گیری کاهش بدم ( البته با پیام خصوصی)
از تبادل اطلاعاتتون متشکرم

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - protools - ۱۲/۳/۱۳۹۱ ۱۱:۱۴ صبح

اینم D12 دایناکورد
اکتیو جفتی 4.400 وپستیو حدود 3 تا 3.200 جفتی
RMS: اکتیو هرعدد700 وات وپستیو هر عدد500 وات
این باند 12 اینچ است

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - hamze - ۱۲/۳/۱۳۹۱ ۰۸:۵۸ عصر

سلام یه سوالی دارم ولی نخندید
قیت به تومانه یا ریال
عیب نداره اگه خندیدید هم همیشه شاد باشید

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - protools - ۱۳/۳/۱۳۹۱ ۰۹:۳۰ صبح

(۱۲/۳/۱۳۹۱ ۰۸:۵۸ عصر)hamze نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
سلام یه سوالی دارم ولی نخندید
قیت به تومانه یا ریال
عیب نداره اگه خندیدید هم همیشه شاد باشید

سلام
به تومان هست حمزه جانHeart

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - mohsenf_1984 - ۱۳/۳/۱۳۹۱ ۱۰:۲۱ صبح

دوستان
نظرتون در مورد JBL jrx-125 چیه....؟
البته در کنار 3تا مانیتور Rock 350watt....!

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - piano55 - ۱۳/۳/۱۳۹۱ ۰۶:۱۸ عصر

(۱۱/۳/۱۳۹۱ ۱۱:۵۷ عصر)protools نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
(۹/۲/۱۳۹۱ ۰۸:۳۳ عصر)piano55 نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
با سلام

سلام نمیگم از سیستمت هست ولی شاید از تنظیمت باشه
1- ولومهای کیبورد را تا اخر باز نکنید ( حدود 80 تا 85 درصدباز باشد)
2-دقت کنید هر دو کابل لفت ورایت شما سالم باشد واتصال یا قطعی نداشته باشد
3- از اتصال صحیح به داینا کورد مطمعن شوید
4- چیدن ولوم ها:
اول ولوم های اکولایزر رو روشن ودر حالت راک بگذارید بعد طبق شکل پایین ولوم ها رو بچینید
ودوباره امتحان کنید
اگر باز هم صدا بد بود بگویید تا راه های بعدی را عرض کنم
البته من با 1000 (تری3) نشان میدم که در چیدن ولوم ها فرقی نداره فقط شما در 1000 خودتان هردو اکولایزر هارو همینطور بچینید که من یک اکو لایزرم رو چیدم

ببخشید کیفیت دوربینم زیاد جالب نیستConfused

پروتولز عزيز ممنون از راهنماييت، لطف كرديد
باور كن تمام اين راهها رو امتحان كردم اكولايزرها براساس شرايط سالن كه متأسفانه اگوستيك نشده تنظيم شدن، كابلهامون هم از بهترين نوع هستن فكر ميكنم يكي از مشكلات ما اين باشه كه اسپيكرهايي كه انتخاب كرديم به درد اين فضا نميخورن و براي اينكه خوب راه بيفتن بايد ولوم بهشون بدي كه ما هم با توجه به اينكه فضاي سالن اگوستيك نيست مجبوريم با ولوم كم كار كنيم، قصد دارم باندهارو با يه سري باند كوچيكتر و وات كمتر( حداكثر 250 وات) و البته با كيفيت عالي عوض كنم ولي نميدونم چه مدل و برندي براي اين فضا بهتره، لطفا راهنمايي بفرماييد.
(۱۲/۳/۱۳۹۱ ۱۱:۱۴ صبح)protools نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
اینم D12 دایناکورد
اکتیو جفتی 4.400 وپستیو حدود 3 تا 3.200 جفتی
RMS: اکتیو هرعدد700 وات وپستیو هر عدد500 وات
این باند 12 اینچ است

با تشكر ، لطفا در مورد كيفيت و پخش اين برند توضيح بديد البته اگه استفده كرديد

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - protools - ۱۴/۳/۱۳۹۱ ۰۱:۳۷ صبح

بله متشکرم
1- باندهای ev از بهترین برندهاست
2- پیشنهاد میکنم در چنین فضاهایی 3 کار انجام بدین

-------------------------------------------------------
1-حتما یه sub wofer ببرید
2- سعی کنید 3 باند در اونج باشه که یکیش حداقل پستیو باشه وجاش دقیقا پشت سر نوازنده کیبورد باشه
3- افکتورهاتون رو به حداقل برسونید -منظورم اینه که به صدای خواننده حداقل تکرار وسالن ( reverb) رو بدین و افکتهای ملودی هاتون هم کم باشه تا صدا خیلی wectoper نشه یا در اصطلاح امیانه نپیچه توهم.
-----------------------------------
واما در مورد کیفیت پخش از باندها:
ببینید در این مورد 17 راه حل وتست وجود داره که من به مهمترین عواملش اشاره میکنم:
1-برای اینکه تمام جزییات موزیکتون ووکال رو بشنوید باید اکولایزر رو روشن ودر حالت فلت بزارید( خط مستقیم)
2-اگر با وجود تنظیم عکس فوق صدا جالب نبود باید باندهاتون و پاور میکسر روهر کدام جداگانه در یک سیستم دیگه تست کنید تا از عدم مشکل در اون ها اطمینانپیدا کنید( منظورم اینه که پاورتون رو با چند باند دیگه غیر از باند های خودتون وباندهاتون رو با یه پاور دیگه غیر از پاور میکسر خودتون تست کنید

------------------------------ درصورت برطرف نشدن این مشکل بگید
تا یک راه حلSeparated براتون بزارم--
البته قبلش چند تا سوال در مورد سیستمتون باید بکنم ویه جمع بندی لازمه که با پیام خصوصی میتونیم این کارو بکنیم-
(۱۳/۳/۱۳۹۱ ۱۰:۲۱ صبح)mohsenf_1984 نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
دوستان
نظرتون در مورد JBL jrx-125 چیه....؟
البته در کنار 3تا مانیتور Rock 350watt....!

سلام اقا محسن
مدل jbl نام برده شده عالی هست والبته اینو هم بدونین که باندهای راک جزو مبتدی ترین باندهاست و rms اون در 15 اینچ اکتیو کمتر از350 وات ودر 15 اینچ پستیو کمتر از250 وات هست پس پیشنهاد میکنم راک ها رو با برندی مثل ev تعویض کنید

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - protools - ۱۴/۳/۱۳۹۱ ۰۳:۰۴ صبح

کاربر محترم piano55 یک پیشنهاد دیگه هم براتون دارم اونم اینکه کیبورد رو به کرگ ایران برده و ازشون بخوایید تا قطعات روی کیت امپلی فایر خروجی کیبورد رو تست کنندSleepy

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - mohsenf_1984 - ۱۶/۳/۱۳۹۱ ۰۶:۲۰ عصر

علی عزیز
ممنون از پاسختون.
فقط چند مورد هست:
1. باندهای راکی که من دارم تقریبا 5 ساله که دارمشون و ازشون خیلی راضی ام. درسته صدای عالی نداره اما واسه کار من که بیشتر تو مهمونی ها میبرم خوبه و اکثرا توی فضاهای کوچیک و سر بسته هست. (کار من DJ و اجرای زنده موزیک و بعضی اوقات توی فضای باز هست)
2. هزینه ی اینکه بخوام باندامو عوض کنم رو ندارم.
3. باندای JBL رو هم که عرض کردم، متعلق به یکی از دوستام هست که همراه با یه آمپلی فایر تندر 1800 میگه یک میلیون تومان. البته در حد آک هست. اصلا مجلس نبردتش. پارسال خریده و توی این یکسال ایران نبوده و باند توی خونه بی استفاده بوده.
4. از چند نفر شنیدم که این سری JBLها دائم Horn میسوزونن. یعنی حقیقت داره؟ یا اینکه استفاده نا درست باعث این موضوع شده؟
یکی از دوستام چند مدت بعداز من نمونه باند راکی که من دارم رو خرید، چیزی طول نکشید که 3تاش رو سوزوند و کلی خرجش کرد. یعنی فکر میکنم شاید اگه درست استفاده بشه خوب جواب میده و مثل این رک هایی که دارم آخ نمیگن........!

حالا به نظر شما واسه مهمونی ها که میرم مجلس، یکی از JBL ها رو (البته هنوز نخریدمشون) با یکی از راک ها ببرم خوبه....؟
یا اینکه باندهای راک رو بفروشم و با پولی که دارم، مثلا 2تا باند اکتیو ev بخرم......؟

در ضمن قیمت روز باند ev رو هم اگه دارین لطفا بگین تا یه برآورد کنم ببینم چی میشه.
ممنونم.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - protools - ۱۶/۳/۱۳۹۱ ۰۷:۴۷ عصر

(۱۶/۳/۱۳۹۱ ۰۶:۲۰ عصر)mohsenf_1984 نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
علی عزیز
ممنون از پاسختون.
فقط چند مورد هست:
1. باندهای راکی که من دارم تقریبا 5 ساله که دارمشون و ازشون خیلی راضی ام. درسته صدای عالی نداره اما واسه کار من که بیشتر تو مهمونی ها میبرم خوبه و اکثرا توی فضاهای کوچیک و سر بسته هست. (کار من DJ و اجرای زنده موزیک و بعضی اوقات توی فضای باز هست)
2. هزینه ی اینکه بخوام باندامو عوض کنم رو ندارم.
3. باندای JBL رو هم که عرض کردم، متعلق به یکی از دوستام هست که همراه با یه آمپلی فایر تندر 1800 میگه یک میلیون تومان. البته در حد آک هست. اصلا مجلس نبردتش. پارسال خریده و توی این یکسال ایران نبوده و باند توی خونه بی استفاده بوده.
4. از چند نفر شنیدم که این سری JBLها دائم Horn میسوزونن. یعنی حقیقت داره؟ یا اینکه استفاده نا درست باعث این موضوع شده؟
یکی از دوستام چند مدت بعداز من نمونه باند راکی که من دارم رو خرید، چیزی طول نکشید که 3تاش رو سوزوند و کلی خرجش کرد. یعنی فکر میکنم شاید اگه درست استفاده بشه خوب جواب میده و مثل این رک هایی که دارم آخ نمیگن........!

حالا به نظر شما واسه مهمونی ها که میرم مجلس، یکی از JBL ها رو (البته هنوز نخریدمشون) با یکی از راک ها ببرم خوبه....؟
یا اینکه باندهای راک رو بفروشم و با پولی که دارم، مثلا 2تا باند اکتیو ev بخرم......؟

در ضمن قیمت روز باند ev رو هم اگه دارین لطفا بگین تا یه برآورد کنم ببینم چی میشه.
ممنونم.

-------------------------------------------
سلام
5 سال باندروداری یعنی اخر عمرشه-
واقعیت اینه که مارک نامبرده شده jbl اکش جفتی بالا تر از این قیمتی که شما با یه امپلی فایر میخوایید بخرید هست-یعنی حدودا 2600 تا2800 اکش هست و شما با یه امپلی دارید میخرید 1800؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
احتمال داره چینی باشه نه USA
درضمن بازم پیشنهاد میکنم EV اکتیو بگیرید و اینطوری نیاز به پاور میکسر ندارید و میتونید با 300 تومن یه میکسر بهرینگر1622 تمیز هم بخرید -البته اکش450 هست-
مدل های اکتیوی که بهتون پیشنهاد میکنم وبا یه میکسر بهرینگر1622 میترکونه:
EV ZX5-5 جفتی 3 ملیون تا 3400 هست- 720 وات واقعی برای هرباند---
EV ZX4-A جفتی 2400 تا 2600 هست -600وات واقعی برای هرباند---
db 600 A جفتی 1700 تا 1900 هست- 570 وات واقعی برای هرباند---
FBT MAXX4 A جفتی 1800 تا 2100 هست-580 وات واقعی برای هر باند--
db 500 A جفتی 1200 تا1400 هست 480 وات واقعی برای هرباند---

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - piano55 - ۱۷/۳/۱۳۹۱ ۰۵:۰۹ عصر

(۱۴/۳/۱۳۹۱ ۰۳:۰۴ صبح)protools نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
کاربر محترم piano55 یک پیشنهاد دیگه هم براتون دارم اونم اینکه کیبورد رو به کرگ ایران برده و ازشون بخوایید تا قطعات روی کیت امپلی فایر خروجی کیبورد رو تست کنندSleepy

باز هم ممنون از راهنماييتون، اتفاقاً ميخواستم بدونم كه آيا امكانش هست آمپلي فاير خروجي كيبورد ارتقاء پيدا كنه يا نه؟؟ يعني ميشه بهترش رو روي كيبورد نصب كرد؟

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - mohsenf_1984 - ۱۷/۳/۱۳۹۱ ۰۷:۱۵ عصر

علی عزیز
ممنونم از راهنمائیت
از اینکه باندای ev خوب هستن شکی نیست. اما من این اندازه پول ندارم.
میکسر هم YAMAHA دارم.
علی جان قبلا behringer داشتم و اصلا راضی نبودم. توی آمپدانس بالا و موقعی که تعداد ورودی ها زیاد میشد، اصلا جواب نمیداد و صدا ها اصلا تفکیک نداشت و قاطی پاطی میشدن، افکت هاش هم که دیگه از همش بدتر. حتی با باندهای مختلف هم امتحان کردم و جالب نبود.

در ضمن، این باند JBL که عرض کردم با آمپیلی میگه 1میلیون......! این قیمت رو به من میگه. رفاقتی داره میده. (شاید کمتر هم بده. چون تازه اومده ایران و فردا قراره برم پیشش.)
خودش میگه پارسال خریده 1.800.000 تومان و همون موقع یه جفت تیوتر قویتر انداخته روش و تیوتر های فابریکش هم بهم میده و سالمن......!
حالا به نظرت، اگه هم چینی باشه می ارزه......؟!
یا اینکه اگه 3تا باند خودمو بخوام بفروشم چند میخرن......؟ وبا 1تومنی که دارم چیز بهتری گیرم میاد یا نه.....؟
خودم فکر میکنم با این پولی که دارم چیز بهتر گیرم نمیاد.
لامصب جنس ها خیلی گرون شدن........!

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - شهرام11 - ۷/۴/۱۳۹۱ ۱۱:۰۰ عصر

با سلام

من یک باند fbt=max6دارم که دیافراگم تیوترش خراب شده -آیا میتوانم از این دیافراگم پیدا کنم؟

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - T-bak - ۸/۴/۱۳۹۱ ۰۱:۳۶ صبح

فکر می کنم تو خ جمهوری بتونی پیداش کنی . یه سر اونجا بزن

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - protools - ۲۹/۴/۱۳۹۱ ۰۴:۵۵ صبح

(۷/۴/۱۳۹۱ ۱۱:۰۰ عصر)شهرام11 نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
با سلام

من یک باند fbt=max6دارم که دیافراگم تیوترش خراب شده -آیا میتوانم از این دیافراگم پیدا کنم؟

متاسفانه برند مثل fbt کلا 2 نمایندگی فروش تو ایران داره و خدمات پس از فروشش هم بشدت ضعیف شده- البته این اتفاق طی 5 سال گذشته خودشو نشون داده
ولی نمایندگی اون تو جمهوری هست که با پیام خصوصی مشخصاتش رو واستون فرستادم

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - mohsenf_1984 - ۲۹/۴/۱۳۹۱ ۰۶:۴۰ صبح

نظرتون در مورد Montarbo-W14As چیه....؟
اطلاع از قیمت یا نمایندگی فروش دارین...؟
من حدود 3 تومان دارم.

[تصویر: W14As_main.jpg]

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - protools - ۲۹/۴/۱۳۹۱ ۰۶:۳۶ عصر

(۲۹/۴/۱۳۹۱ ۰۶:۴۰ صبح)mohsenf_1984 نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
نظرتون در مورد Montarbo-W14As چیه....؟
اطلاع از قیمت یا نمایندگی فروش دارین...؟
من حدود 3 تومان دارم.

[تصویر: W14As_main.jpg]

باسلام
اخرین قیمتم جفتی2500 پستیو و 3200 اکتیوش هست که برای 2 ماه پیش هست

من با80 درصد برندهای داخل ایران کار کردم وباید اعتراف کنم برند مونتاربو در سری دبلیو بیشترین پرتاب صدا رو داره وبرای فضای باز عالیه

نمایندگی هم در تهران داره که اگه خواستید با پیام خصوصی براتون میفرستمHeart

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - mohsenf_1984 - ۲۹/۴/۱۳۹۱ ۰۸:۱۶ عصر

علی عزیز
ممنون میشم اگه شماره نمایندگیشو بدید.
و به نظرت اگه واسه فضاهای سر بسته هم بخوام استفاده کنم چطوره....؟
با مدل W17 خیلی تفاوت داره....؟ و W17 هم قیمت دارین....؟

ممنونم ار راهنمائیت.Heart

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - protools - ۲۹/۴/۱۳۹۱ ۰۹:۰۴ عصر

از نظر قدرت خروجی از w17 ضعیف تر هست چون در پستیو این باند هرباند حدود380 وات rms داره ولی در اکتیوش هر باند حدود550 وات---ودر دبلیو17 پستیو دقیقا520 وات و اکتیو بین 650 تا 720 وات صدا ی واقعی بهت میده
اگه میخوای بهترین سیستم حال حاضر در ایران برای اجرای زنده رو جمع کنی این ست رو جمع کن - اینو با سابقه 12 ساله ام تو موزیک زنده بهت میگم
---------------
ا عدد باند w17 پستیو
1عدد باند RCF.ART.725 A اکتیو
1 عدد باند DYNACORD یا EV پستیو 500 وات
1 عدد ساب1200 وات JBL
1 عدد میکروفون سنایزر XZ87T
-----------------------------------------------
بعد بشین وترکیب صدای این ها رو باهم گوش کن
داشت یادم میرفت واما پاور میکسر

DYNACORD 1000 VER.3

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - mohsenf_1984 - ۳۰/۴/۱۳۹۱ ۰۸:۱۳ صبح

علی جان ممنون از پیشنهادت
اما اینا واسه من خیلی زیادن و خیلی گرون در میان.
من حدود 3 تومان دارم.
احتمالا یه دونه W14 و یه دونه w17 اکتیو میخرم. آخه پاور میکسر ندارم و مجبورم باند اکتیو بخرم. و فکرمیکنم بهتر هم باشه.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - gol990 - ۲۲/۸/۱۳۹۱ ۰۵:۰۷ صبح

سلام دوستان يک جفت باند EV ZX4دارم در حد اک بند فقط دو سه بار استفاده شده به شرط هر کسي خواست PMبده

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - Moein.s - ۷/۹/۱۳۹۱ ۰۲:۴۱ صبح

با سلام دوستان سوالی درمورد سیستم های صدا داشتم فرضا برای یک محیط باز با 3الی 4 تا باند چه نوع باند هایی رو پیشنهاد میدین که بهتر باشه؟پسیو یا اکتیو باشه؟وجود ساب حتما مهم هستش؟چه کاری رو انجام میده؟

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - T-bak - ۷/۹/۱۳۹۱ ۰۶:۰۴ صبح

برای محیط های باز از هر دو مدل پستیو و اکتیو می تونید استفاده کنید ولی بستگی به مقدار فضا و همچنین قدرت پاور میکسرتون داره ..
به طور مثال برای اجرای مراسم لری یا کردی گروه ارکست باید حداقل 4 باند داشته باشده زیرا فضایی که برای اجرای اینجور جشن ها استفاده میشه معمولا بزرگتر است ..
اما جشن های فارسی زبان رو با دو باند و یک ساب به راحتی میتوان اجرا کرد ...
وجود ساب در محیط های باز ، کار رو پر حجم و زیبا تر نشون میده و اینکه به فووفر باند ها هم کمتر فشار میاد !! من خودم شخصا بدون ساب برنامه اصلا بهم نمیچسبهShy
باند های اکتیو برای فضاهای باز بیشتر توصیه میشه و شما هر چه بیشتر برای خرید باند اکتیو هزینه کنید از این طرف برای تهیه پاور میکسر هزینه کمتری می پردازید
البته الان یه مقدار گرون شده هر دو مدل (کلا لوازم صوتی )
به طور کلی یک میکسر ساند گرافت soundcraf و 3 باند اکیتو از نوع اف تی بی یا الکتروویس و یک ساب 17 اینچ الکترویس پیشنهادی هست که می تونم برای فضای باز بهتون بدم ولی خوب بستگی به جیب مبارک هم داره !!Big Grin

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - poorya - ۷/۹/۱۳۹۱ ۰۹:۵۴ صبح

سلام...رضا جان سه باند اکتیو اف بی تی که فرمودین بالای ده تومن قیمتشه دیگه؟؟؟؟

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - T-bak - ۸/۹/۱۳۹۱ ۰۴:۳۹ صبح

سلام پوریای عزیز ... متاسفانه الان بازار یکم آشفته هست و اصلا خرید لوازم صوتی مقرون به صرفه نیست چون قیمت ها خیلی حباب داره ...
ولی سیستمی که من ازش صحبت می کنم با قیمت های قبلی زیره ده تومن در میاد اما الان !!!!!!!!!

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - Moein.s - ۹/۹/۱۳۹۱ ۰۳:۵۳ صبح

دوستان نظری از شما میخواستم برای اجرای یک مراسم زنده با 4الی5 تا باند.(نه درحد زیاد حرفه ای، نه هم زیاد داغون)
باند اکتیو چه مارک و مدلی رو پیشنهاد میدین و پیسو چطور؟که جواب کار رو بده..

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - puyaahadi - ۱۷/۱۱/۱۳۹۱ ۱۰:۲۳ عصر

سلام دوستان اگه یک خروجی از کیبورد بگیریم میشه حالت mono چون میخوام به امپلی وصل کنم واسه کیبورد مشکلی پیش نمیاد؟

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - keyboarder - ۱۷/۱۱/۱۳۹۱ ۱۱:۴۴ عصر

(۱۷/۱۱/۱۳۹۱ ۱۰:۲۳ عصر)puyaahadi نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
سلام دوستان اگه یک خروجی از کیبورد بگیریم میشه حالت mono چون میخوام به امپلی وصل کنم واسه کیبورد مشکلی پیش نمیاد؟

با سلام

نه دوست عزیز. هیچ مشکلی پیش نمیاد. اما بهتره از Left بگیریSmile

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - alireza449 - ۲۶/۵/۱۳۹۲ ۱۰:۴۲ عصر

با سلام و خسته نباشید از دوستان ومدیریت سایت بنده دستگاهم pa 800 هستش و میخواستم یه اسپیکر اکتیو بگیرم که با دستگاهم همخونی داشته باشه حدود 500 ،600 باشه اخه نه میخوام مجلس برم نه برنامه برای استفاده شخصی خودم میخوام که مثلا در نهایت مهمونی های خونوادگی هم جواب بده ولی بیشترین چیزی که برای من مهمه شفافیت صدا هستش از دوستان ممنون میشم که در این مورد بنده را راهنمایی کنید با تشکر فراوان

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - Moein.s - ۲۶/۵/۱۳۹۲ ۱۱:۰۵ عصر

بنظرم با این بودجه اگه یه سیستم اسپیکر خونگی تهیه کنی از همه بهتره.که هم وکال میکروفن میخورن هم از کیبوردت خروجی aux بگیری به سیستم صدا.البته قیمت هاش شایدم بیشتر یا کمتر باشه.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - Abedi - ۲۷/۵/۱۳۹۲ ۰۹:۱۲ صبح

حقیقت امر به نظر من هم با این بودجه بهتر است،‌ از همین اسپیکرهای خانگی استفاده کنید.

یا بگردید بین دوستان و آشنایان مطمئن یک آمپلی‌فایر و باند کارکرده ولی سالم و با کیفیت پیدا کنید.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - alireza449 - ۲۷/۵/۱۳۹۲ ۰۸:۲۰ عصر

با سالام آخه من دو ،سه هفته پیش یه فروشگاه توی جمهوری که فقط سیستم صدا داشت پیشنهاد یه اسپیکر که اندازش هم متوسط بود رو داد که فکر کنم اسمش هم primer بود که بهش فلش هم میخورد بهم قیمت داد 750 حالا نمیدونم چجوریه من نظرم اینه که حتی باند دست دوم سالمم با این پول گیرم بیاد خوبه

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - Moein.s - ۲۷/۵/۱۳۹۲ ۱۰:۴۴ عصر

اما بنظر من باند با این قیمت یا خیلی باید داغون باشه یا بیس و کیفیتی نداشته باشه،اگه من بجا شما باشم واس استفاده خونه و مجالس خودمونی از سیستم صداهای پیشرفته کامپیوتری استفاده میکنم هم یو اس بی و هم وکال صدا میخوره و عملکرد خیلی خوب داره حداقل اینش خوبه که آکبنده!

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - BABAKSHAYAN - ۱۷/۷/۱۳۹۲ ۰۷:۰۹ عصر

با سلام خدمت دوستان هنرمند.
مطلبی در باره ی بلندگوها از سایت هارمونی تاک تهیه کرده ام که فکر می کنم مطلب مفیدی باشد و دوستان بتوانند حداقل آشنایی اندکی با بلندگوها داشته باشند. فایل پیوست حاوی این مطلب است.
بابک شایان.

RE: گفتگو درباره باند، اسپیکر و مونیتور صدا - رایان گرافیک - ۱۸/۶/۱۳۹۳ ۰۸:۰۳ عصر

سلام حضور دوستان عزیز
بنده تازه عضو شدم و در زمینه گرافیک فعالیت دارم (طراحی گرافیک - ساخت نرم افزارهای چند رسانه ای و ... )
سوالی داشتم، در حد 700 تا 1200 چه مانیتور صدایی پیشنهاد میدید ؟
هدفم ضبط ، میکس و مستر کارهای خونگی هستش. فضای من اتاق معمولیه با وسایل معمول.
با تشکر