انجمن‌هاي كرگ ايران
مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - نسخه قابل چاپ

+- انجمن‌هاي كرگ ايران (http://www.korgiranco.com/forum)
+-- انجمن: مباحث ديگر (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: مقایسه مدل‌های مختلف و مشاوره برای خريد و فروش و ارتقاي كيبورد (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر (/showthread.php?tid=428)

مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - علی محمدی - ۱۶/۱۲/۱۳۸۹ ۰۲:۱۷ عصر

با سلام به دوستان عزیز و اساتید

جای این بحث در انجمن خالی بود ، با توجه به اینکه دوستان در این چند مدت اخیر در مورد مقایسه بین کیبوردهای کرگ خصوصا سری PA در انجمن های مربوطه بحث و تبادل نظر میکنند ، لازم دیدم که تاپیک مشترکی برای مقایسه این مدلها باز کنم.

دوستان میتوانند مقایسه خود را از هر نظر ، (کیفیت خروجی ، پخش صدا ، ریتم ، سخت افزاری و...) را مورد بحث قرار دهند.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - behrad_hami - ۱۶/۱۲/۱۳۸۹ ۰۲:۴۵ عصر

سلام . علی جان فکر خوبی هست . اما یک سری پیشنهاد هم دارم . لطف کن هر دوره از مباحث رو بر سر 2 کیبورد بزار. به طور مثال نظرات این دوره از مباحث روی pa800 و pa1x .دوره بعد pa50 و pa60 . و بعد pa500 و pa2x و ...و.... ,و دوستان نظراتشون رو بگن . حتی به صورت تجربی . هر کدام از دوستان چه مقدار از ارنجر خودش رضایت داره از لحاظ خروجی؟ کم و کاستی هایی که مد نظر ش هست ؟ اصلا توقع و سلیقه شخصیش از خروجی خوب یا به عبارتی ملاکش چی هست؟ من هم حتما شرکت میکنم در مباحث

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - علی محمدی - ۱۶/۱۲/۱۳۸۹ ۰۲:۵۱ عصر

خوب دوستان میتونند از هر بحثی که میخواهند شروع کنند ، هر بحثی که شروع شد ، سعی میکنیم همان را ادامه بدهیم و نتیجه بگیریم ، از دوستان هم میخواهم سه چها تا بحث را با هم شروع نکنند.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - Abedi - ۱۶/۱۲/۱۳۸۹ ۰۲:۵۳ عصر

من فکر می‌کنم اگر بحثی درباره مقایسه کیبوردهای سری Pa بخواهیم داشته باشیم، جای آن در انجمن Pa500,800,2x نیست، چون ممکن است کسی بخواهد دو مدل Pa80 و Pa50 را مقایسه کند.
به نظر من این مباحث در بخش مشاوره برای خرید و ارتقا مطرح شود مناسب‌تر است،‌ البته در آن‌جا هم تاپیک‌هایی به این منظور در نظر گرفته شده مثلا تاپیک "کدام مدل برای من مناسب است"

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - علی محمدی - ۱۶/۱۲/۱۳۸۹ ۰۳:۰۰ عصر

فرمایش شما درست است ، اقای عابدی ، ولی جایی که بتوان این تاپیک را باز کرد که در همه سری pa مشترک باشد ، وجود دارد ولی دسترسی ما محدود بود.
بحث کدام مدل برای من مناسب است ، بیشتر مشاوره برای خرید است ، ولی این بحث میتواند تخصصی باشد ، از سخت افزار گرفته تا نرم افزار و ریتم و صدا و ارتقاء و لوازم جانبی و...
قطعا دوستانی اطلاعات خوبی خواهند داد که به دانشمان نیز اضافه خواهد شد. البته اگر انجمنی باز میشد که مقایسه کل کیبوردها با هم انجام میشد میتوانستین تاپیکهای مختلفی نیز باز کنیم. ولی باز هر چه صلاح است آن را انجام بدهیم.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - generalmusic - ۱۶/۱۲/۱۳۸۹ ۰۹:۳۶ عصر

سلام.
به نظر من کار خوبیه این کار و مقایسه.
البته اگه فقط به جنبه های مندرج شده تو کاتالوگ کیبوردا نپردازه.
اگه اینجا مقایسه توی کار عملی و اجرا با شرایط یکسان...مقایسه نمونه کارهای یکسان روی انواع کیبوردا....عکس از سخت افزار ها و...قدرت کلاویه ها و میزان استهلاک انواع کیبورد نسبت به هم در مرور زمان و شرایط مختلف و... باشه،میتونه از جذابیت خاصی برخوردار بشه و فقط مثلا نیایم اینجا و بگیم فلان کیبورد بهتره چون فلان بک آپ رو بهتر اجرا میکنه.
اگه فیلم و مالتی مدیا بصورت mp4 یا 3gp هم باشه که دیگه حرف نداره!!!
اگه بتونین نکاتی راجع به استفاده صحیح از کیبورد برای افزایش طول عمرش هم بگین که دیگه خیلی بهترم میشه در کنار مقایسه...
موفق باشید بچه ها

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - sajad abiyak - ۸/۱/۱۳۹۰ ۰۱:۵۹ صبح

سلام من سجاد هستم امیدوارم در آینده بتونم در گفتگو با شما شریک بشم من تازه عضو شدم راستی من پیانو میزنم مدلش هست پانوسنیکsx-p1

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - taghipour.jvd - ۲۶/۱/۱۳۹۰ ۱۰:۴۶ عصر

باسلام خدمت دوستان

یه راهنمایی درمورد pa-500 اورینتال میخوام
چه جورسازیه؟؟
ممنون
این هم عکسشه تو سایت اصلی کرگ
اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - generalmusic - ۲۶/۱/۱۳۹۰ ۱۱:۲۳ عصر

دوست من سوال شما خیلی کلیه!!!
در کل اگه بخوام توضیح بدم واستون باید عرض کنم که:
Pa500+صدای سازهای اورینتال عربی(خلیجی،عراقی،تونسی،...) + سازهای ضربی عربی+ استایل های عربی=Pa500 Oriental
Pa500+صداهای سازهای ایرانی(بومی و محلی ایرانی و شهری ایرانی)+سازهای ضربی ایرانی+استایل های ایرانی=Pa500 Persian

اینطوری نوشتم تا متوجه بشید دوست عزیزم
خوب که توجه کنید میبینید که هر دوی این سازها،تمامی امکانات ساز Pa500 معمولی رو دارن و به نسبت امکانات دیگه ای که دارن دسته بندی میشن.
این قضیه راجع به ورژن ترکی و چینی این ساز هم صادق هست.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - فرشید - ۴/۴/۱۳۹۰ ۰۹:۲۱ عصر

از اونجایی که این تایپک خوابیده!!! دوستان چطوره تا مدتی دو کیبورد Pa500 پرشین و Pa2x رو شروع کنید !! یکی باید شروع کنه دیگه!!

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - Hamidh - ۴/۴/۱۳۹۰ ۱۰:۱۹ عصر

خب این کار عموماً کار ساده ای نیست ... به این خاطر که اگر کسی قصد مقایسه ی این دو مدل رو داشته باشه حتما می بایست مدتی هر چند کوتاه این دو مدل کیبورد رو داشته باشه تا بتونه آیتم به آیتم با هم مقایسشون کنه در غیر این صورت این مقایسه ها جنبه ی احساسی و تعصبی میتونه داشته باشه و با واقعیت فاصله داره ...
که خب معمولا خیلی به ندرت پیش میاد کسی این دو مدل کیبورد رو داشته باشه و اگر هم چنین کسی وجود داشته باشه انقدر سرش شلوغ هست که ...
به هر حال من امیدوارم این تاپیک رونق بگیره چون میتونه خیلی مفید باشه ...

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - musical - ۴/۴/۱۳۹۰ ۱۱:۰۰ عصر

(۴/۴/۱۳۹۰ ۰۹:۲۱ عصر)Farshid 6/8 نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
از اونجایی که این تایپک خوابیده!!! دوستان چطوره تا مدتی دو کیبورد Pa500 پرشین و Pa2x رو شروع کنید !! یکی باید شروع کنه دیگه!!

اين كار ، دست بهراد عزيز رو ميبوسه چون هر دو نوع كيبوردهاي مذكور رو دارند ضمن اينكه كلا اطلاعاتشون در برند كرگ جامع ميباشد. بهراد جان شروع كنيد تا ما هم سوال كنيمSmile

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - behrad_hami - ۵/۴/۱۳۹۰ ۰۳:۵۵ صبح

سلام . اتفاقا کار جالبیه . من تصمیم دارم مقایسه نوشتاری کمتر صورت بگیره . اگر وقت اجازه بده اول هر هر چیز صداها و خروجی های هر دو مدل رو همزمان براتون تست میزنم . یعنی دقیقا همان صدا در pa2x و همان صدا در پرشین . این از صداها . اگر مقایسه در مورد توانایی های سازه که چند صدا و افکت و ...... در pa2x ساپورت میشه و در پرشین چقدر . این هم به چشم اما گمان نمیکنم چنگی به دل بزنه چون تو سایت کرگ pa تا دلتون بخواد مقایسه اینفورمیشن هست . اما در اولین فرصت این 2 تا ساز رو به جان هم میندازم تا همزمان کیفیت صداها رو گوش بدید . فقط برای اطمینان من بدونم مقصود از این تاپیک مقایسه شنیداری هست یا گفتاری؟ راجب قابلیت های این 2 ساز . برای یک نوازنده (8 عدد اکولایزر دستی جهت ارائه بهتر و تنظیم راحتتر در pa2x + یک لاین اختصاصی ولوم جهت صدا برای mp3 که میشه 9 عدد و + یک بالانس و یک مستر ولوم که کلا 11 اکولایزر تنظیم دستی که در pa500 فقط 3 عدد که یکی از انها بالانس هست .در اجراهای لایو بودن این اکلایزر دستی زیر دست نوازنده بسیار کار رو راحت تر میکنه .تنظیمات quarter tone در پرشین بسیار راحت تر و دم دست تره و کار کردن باهاش لذت بخشه (این حس رو به نوازنده میده که ساز بالا واقعا شرقی هست ) صفحه single touch setting در پرشین کمی تاخیر داره و حساسیت صفحه کمی نوازنده رو اذیت میکنه (این تاخیر و حساسیت انتخاب رو زمانی متوجه میشید اگر همزمان با این 2 ساز کار کنید ) بر عکس دوستانی که میگن کلاویه های پرشین ضعیفه باید بگم ضعیف نیست . بعد از 8 ماه براس خوردن در مجالس تا الان صدایه کلاویها مثل سابقه (در موقع خاموش بودن ساز ) اگر با پرشین 3 ساعت نوازندگی کنید کمی از قسمت مچ دست احساس خستگی میکنید . کلاویه ها ی این ساز کمی بد تعبیه شده و دلیلش اینه . وقتی شما با pa2x مینوازید انگشتها نفوذ بیشتری در کلاویه داره اما کلاویه پرشین هنوز نوازنده نت رو فشار نداده صدا ی ساز شنیده شده .(شوخی ) . دکمه های گوشتی پنل دستگاه رو اجازه بدید با 800 مقایسه کنم . اگر با 800 دکمه های پنل دستگاه رو لمس کنید صدای چیلیق چیلیق ساز اعصابتون رو خراب میکنه اون هم نسبت به قیمتش اما با پرشین این مورد کمتره . در pa50 که قبلا این ساز رو داشتم دکمه های پنل گاهی کار میکرد گاهی هم نه حتی مدتی به زور ایرانی متوسل میشدم برای عوض کردن منوها و صداها . در pa500 خیال نوازنده از کار کردن دکمه ها حتی در مرور زمان که احتمال خرابی وجود داره راحته (تا الان تو انجمن ندیدم شخصی بگه یک دکمه پرشین بنده کار نمیکنه ) این مقایسه ها همه تجربی بود . و اگر دوستان مایل بودن مقایسه شنیداری رو قرار میدم .

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - musical - ۵/۴/۱۳۹۰ ۰۶:۰۶ صبح

سلام به دوست عزيز اقا بهراد
تمام مطالبي كه در بالا نوشته ائيد به نوبه خود بيار با ارزش است ، اما چنانچه شروع كار با ترسيم يك جدول كارائيهاي دو كيبورد نسبت به يك ديگر بسيار عاليست: درست مانند ساير جدولهاي مقياس دو كيبورد نسبت به هم ، كه در انجمن نيز وجود دارد ، مثلا :
پلي فوني در 500 ...... پلي فونيك در pa2 .....
تعداد ريتم در 500 ...... تعداد ريتم در Pa2......
بورد وكال ندارد بورد وكال دارد
و الي اخر
بعد از ان اصل كار مقايسه شنيداري ميباشد، و خروجي هر دو ساز ، به قول خودتان همان صدا در pa2 و همان صدا در 500
البته بهراد جان براي اينكار هيچ عجله ائي نيست زيرا با وجود كمبود وقت ، اينكار بسيار وقت گير است، بنابراين هيچ عجله ائي براي اينكار نداشته باشيد.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - korgpa800elite - ۵/۴/۱۳۹۰ ۰۷:۵۶ صبح

دوستان عزيز من چند روز پيش هم داخل 500 رو ديدم هم 800 اصلا قابل قياس باهم نيستن در ضمن pa1 هم بود كه خداييش سخت افزار pa1يه چيزه ديگس داخل 500 رو خيلي ضعيف ساختن مخصوصا قسمت كيبوردشو 800 رو يكمي بهتر درست كردن و pa1رو محكم واستوار وفكر كنم با ضربه هاي شديد چيزيش نشه بعد 500 رو با 800 مقايسه كردم الحق پولي كه براي 800 ميپردازيم ميارزه البته براي 500 هم همون قيمته تو بازار خوبه ولي اون سيستمهايي كه براي گرفتن نويز دستگاه و اون كارهايي كه براي شنيدن بهتر صدا تو اين ساز كردن واون مادربورد قوي وكوچكي كه براش گذاشتن كيبوردي كه درسته كلاويه هاش به pa1 نميرسه ولي تو نوع خودش خوب كار شده بردهاي محافظت شده ومانيتور كه سريعتر شده البته اين قسمت اليت رو ميگم نسبت به 800 معمولي بهتر شده وديگه اون كند بودن مانيتور تو اليت مشهود نيست رويهم رفته به قيمتاشون ميارزه البته 500 رو اگر سمپل خورش كنن مطمعنا قيمتش بالاتر ميره

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - mohammad.63 - ۲۳/۵/۱۳۹۰ ۰۲:۵۴ عصر

دوستان كسي ميتونه تفاوت PA2X رو با PA3X بگه و در اخر يه جمع بندي بكنه براي كساني كه تو انتخاب بين اين دو مدل موندن.
شما كدومو ترجيح ميدهيد؟

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - آرش منفرد - ۲۳/۵/۱۳۹۰ ۰۶:۰۱ عصر

(۲۳/۵/۱۳۹۰ ۰۲:۵۴ عصر)mohammad.63 نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
دوستان كسي ميتونه تفاوت PA2X رو با PA3X بگه و در اخر يه جمع بندي بكنه براي كساني كه تو انتخاب بين اين دو مدل موندن.
شما كدومو ترجيح ميدهيد؟
تفاوت بیش تر جنبه نرم افزاری داره تا سخت افزار....
در PA3X حافظه PCM دو برابر شده.تا 512 قابل افزایشه...صداها و افک های زیادی از پیانوی SV-1 به اون اضافه شده. vintage افکت های زیادی بهش اضافه شده...قابلیتی به اسم auto fill داره که مثل کیبورد های یاماها با فشردن یک var اتوماتیک فیل میشه.دارای دو مدل 61 و 76 کلاوی هست که فقط در مدل 76 کلاوی اون lcd بصورت برقی بالا پایین میشه مثل pa2x....
ریتمای preset کلا عوض شدن و با 800 و2 تفاوت دارن...pa3x دارای اسپیکر بیسیمه که پشتش نسب میشه.
guitar mode2 برای این کیبورد معرفی شده.پردازنده جدید وکال tchelicon به اسم voice live2...قابلیت شناسایی اکورد ها از فایل صوتیو داره و...تفاوت ها در همین حده
لینو یادم رفت بگم...400 تا ریتم جدید هم اضافه شده به pa3x
مدل 76 کلاوی pa3x و pa2x هر دو دارای برد mp3 خروجی tv و هارد هستن اما در مدل 61 کلاوی pa3x این ها جز option هستن.
به شما توصیه میکنم یه pa2x دست دوم بگیرید چون افت قیمت خودشو کرده و کاراییشم کم از pa3x نیست...هنوز 3x در بازار ایران موجود نیست و اگر هم بیا قیمتش تا یه مدت خیلی بالاست

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - نوژان - ۲۳/۵/۱۳۹۰ ۰۷:۴۹ عصر

بهراد عزیز من دو سال است که 50 دارم و دائما هم با آن میزنم تا حالا نشده که دکمه آن کار نکند مگر کیبوردهای که زیاد کار کرده اند ( جنازه هستند ) در مورد 500 هم همون چلق چلق دکمه ها مشهود است ........

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - behrad_hami - ۲۳/۵/۱۳۹۰ ۰۹:۳۳ عصر

pa50 ساز مورد علاقه من بود . و وقتی تبدیلش کردم به 80 (6 یا 7 سال اشتباه نکنم پیش ) اون روز یکی از بهترین روزای زندگیم بود .و هیچ وقت کیبوردهایی که با هاشون خاطره داشتم رو فراموش نمیکنم . اما در مورد ساز من این گونه بود و سخت افزار ساز باعث شد من این ساز رو عوض کنم نه کاراییش(در سری جدید و بعد از ارتقاء من اطلاعی ندارم شاید جدیدن بدنه یا دکمه های پنل بهتر تعبیه شدن ""). pa500 و pa50 سخت افزار شبیه به همی دارن اما 50 کلاویه ها بهتر طراحی شدن . راجب اون صحبتم در مورد مقایسه 500 با 800 اگر دقت کنی نورژان جان من پرشین و دکمه های پنل رو با یک ساز تقریبا 3000 دلاری مقایسه کردم.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - musical - ۲۳/۵/۱۳۹۰ ۱۰:۲۴ عصر

(۲۳/۵/۱۳۹۰ ۰۶:۰۱ عصر)AM1 نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
(۲۳/۵/۱۳۹۰ ۰۲:۵۴ عصر)mohammad.63 نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
قابلیتی به اسم auto fill داره که مثل کیبورد های یاماها با فشردن یک var اتوماتیک فیل میشه.
دوست عزيز 500 پرشين هم اين قابليت رو داره، در واقع زماني كه با ياماها كار ميكردم اين قابليت برام خيلي جذاب بود و البته كار امد هم بود، وقتي كه 500 گرفتم اينقدر دنبالش گشتم تا اين قابليت رو در منو هاي اون پيدا كردم، البته در x3 اين قابليت مثل ياماها روي خود كليد var قرار دارد اما در پرشين در منو قرار دارد كه البته از اونجا ميشه تنظيمش كرد و در گلوبال يا پرفورمنس ذخيره اش كرد، بصورت كلي براي همه ريتمها و يا بصورت انتخابي براي ريتمهائي دلخواه.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - Mammad - ۲۳/۵/۱۳۹۰ ۱۰:۴۱ عصر

شما كدومو ترجيح ميدهيد؟

یکی از مهمترین تفاوتهاشون توی تعداد پروسسورهای افکت هست. 500 و 800 و 2x هر کدوم چار تا دارن ولی 3x شیش تا داره.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - Navid Korg - ۲۴/۵/۱۳۹۰ ۱۱:۱۷ صبح

دوست عزيز 500 پرشين هم اين قابليت رو داره، در واقع زماني كه با ياماها كار ميكردم اين قابليت برام خيلي جذاب بود و البته كار امد هم بود، وقتي كه 500 گرفتم اينقدر دنبالش گشتم تا اين قابليت رو در منو هاي اون پيدا كردم، البته در x3 اين قابليت مثل ياماها روي خود كليد var قرار دارد اما در پرشين در منو قرار دارد كه البته از اونجا ميشه تنظيمش كرد و در گلوبال يا پرفورمنس ذخيره اش كرد، بصورت كلي براي همه ريتمها و يا بصورت انتخابي براي ريتمهائي دلخواه.
[/quote]

musical عزیز سلام.
محبت می کنی بگی این قابلیت Auto fill رو در پرشین (یا 50) چگونه می شه فعال کرد و در کدوم منو باید تنظیمات مربوطه اش انجام بشه. این گزینه برای من هم بسیار مطلوب و کارآمده. ممنونم از لطفت.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - فرشید - ۲۴/۵/۱۳۹۰ ۱۲:۳۸ عصر

[/quote]
قابلیتی به اسم auto fill داره که مثل کیبورد های یاماها با فشردن یک var اتوماتیک فیل میشه.
[/quote]
[/quote]

جناب موزیکال میشه راهشو بگید یا همونه که فکر می کنم !! فکر کنم شما از هون جایی که میشه برای var . fill تعیین کرد می شود برای Var هم flli تعیین کرد!!درسته ؟؟؟ یا باید از جای دیگه ای رفت !

ممنونم

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - آرش منفرد - ۲۴/۵/۱۳۹۰ ۰۱:۱۳ عصر

pa3x برا هر var قابلیت تعریف fillداره به همین دلیل Auto fill روش مار میکنه...اما 500 که 2تا fill بیشتر نداره چجوری انتخاب میکنی کدوم یکی fill بشه....یعنی
وقتی کلید var فشار میدی اونوقت fill 1 میشه یا fill2...دوستان و من علاقه مندیم نحوه این تنظیماتو بگید...ممنون
البته یه تنظیماتی داره که مثلا وقتی var1 هستی fill بشه بعد بره مثلا var3 اما قابلیت auto fillبنده ندیدم تاحالا.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - musical - ۲۴/۵/۱۳۹۰ ۰۱:۵۴ عصر

سلام به دوستان عزيز
جواب سوال مذكور رو قبلا هم دوست عزيز محمد ( general music ) تاپيك ترفندهاي 500، براي اينكه حجم پست بالا نره ادرس اونجا رو ميذارم. پست 113 از ادرس زير را ملاحظه نمائيد
اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - Navid Korg - ۲۴/۵/۱۳۹۰ ۰۲:۲۹ عصر

(۲۴/۵/۱۳۹۰ ۰۱:۵۴ عصر)musical نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
سلام به دوستان عزيز
جواب سوال مذكور رو قبلا هم دوست عزيز محمد ( general music ) تاپيك ترفندهاي 500، براي اينكه حجم پست بالا نره ادرس اونجا رو ميذارم. پست 113 از ادرس زير را ملاحظه نمائيد

-----------------------------------------------
musical عزیز مجددا سلام و خسته نباشید
توضیحاتی که محمد جان در تاپیک ترفندهای 500 دادن مربوط به تغییر var ها با فشردن دکمه های fill or break می باشد در صورتیکه منظور ما قابلیت auto fill بود که همونطور که دوستمون توضیح دادن در کیبورد هایی مثل یاماها با فشردن و یا تغییر یک var ، عمل پاساژ یا همون fill شدن بطور اتوماتیک انجام میشه.
آیا این قابلیت در منویی که توضیح دادین وجود داره؟
ممنونم

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - musical - ۲۴/۵/۱۳۹۰ ۰۲:۵۷ عصر

سلام به دوست عزيز navid korg

بنده در همون پست اول عرض كردم كه در ياماها و x3 روي خود كليد وار قرار داره
و اما در رابطه با Auto fill شايد برداشتهاي بنده با شما و ساير دوستان تفاوت داشته باشه:
بنده منظورم به پاساژ اتومات هست، به اين ترتيب كه زمانيكه بر فرض در كيبورد ياما ها از var1 به var2 ميخوايم بريم ، با يك پاساژ اتوماتيك به var 2 ميرويم
در 500 هم همين جور هست ( براي برداشت و منظور بنده) به اين ترتيب كه زماني كه ميخواهم از var1 به var2 بروم ، با فشردن كليد بر فرض fill1، يك پاساژ ايجاد ميگردد و سپس بصورت اوتومات به var 2 ميرويم.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - فرشید - ۲۴/۵/۱۳۹۰ ۰۳:۰۷ عصر

جناب موزیکال من منظورم این است که وقتی از Var1 به Var2 میریم یک پاساژ اتوماتیک بدهد!! نه این که وقتی Fill c1 را فشار می دهیم از Var 1 به var2 برود این ترفند را قبلا تست کردم!! منظورم همان بالایی بود!! مثلا من وقتی a300 داشتم وقتی از var A fi به Var B می رفتم یک پاساژ اتوماتیک داده می سد وبعد به var B منتقل می شد !! آیا این امکان در پرشین وجو دارد ؟؟ من که هر چه گشتم پیدا نکردم!!

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - آرش منفرد - ۲۴/۵/۱۳۹۰ ۰۳:۲۹ عصر

بنده هم خدمت دوستان عرض کردم که 500 تنظیماتی داره که مثلا وقتی var1 هستی fill بشه بعد بره مثلا var3 اما قابلیت auto fill در سری pa فقط همین 3x داره.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - musical - ۲۴/۵/۱۳۹۰ ۰۴:۵۷ عصر

(۲۴/۵/۱۳۹۰ ۰۳:۰۷ عصر)Farshid 6/8 نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
جناب موزیکال من منظورم این است که وقتی از Var1 به Var2 میریم یک پاساژ اتوماتیک بدهد!! نه این که وقتی Fill c1 را فشار می دهیم از Var 1 به var2 برود این ترفند را قبلا تست کردم!!

فرشيد جان!!! ايا مقصود شما اين نيست كه: زماني كه ميخواهيد از يك var به يك var ديگر برويد، همراه با يك پاساژ اتوماتيك باشد ؟

در ياماها به اين ترتيب هست كه مثلا: زماني كه روي var1 هستيم با فشردن كليد var2 با يك پاساژ به var2 منتقل ميشويم، (با يك حركت دوكار انجام ميدهيم)

در 500 هم به اين ترتيب هست كه مثلا : زماني كه روي var1 هستيم با فشردن يكي از كليد هاي fill ( برنامه ريزي شده ) با يك پاساژ وارد var2 ميشويم ( با يك حركت دو كار انجام ميدهيم)

بنابراين در هردوي اين برندها اينكار انجام ميشود، منتها در ياماها با فشردن كليد var2 پاساژ انجام ميشود و به var بعدي ميرويم ، و در 500 با فشردن كليد fill پاساژ انجام ميگيرد و به var بعدي ميرويم، كه در هر صورت با يك حركت هر دو كار را انجام داده ايم

در ضمن: اون چيزي از ياماها كه مد نظر من بوده و بعد از خريد 500 دلم ميخواست بهش برسم ، همين موردي كه عرض كردم بوده است، حال چه موضوعي مد نظر شماست نميدانم، فقط همين را ميدانم كه اون كاري كه در ياماها برايم امكان پذير بود اكنون هم در 500 برايم امكان پذير است، به همين ترتيب كه عرض كردم.

خدمت ساير دوستان ....
در همان پست اول هم نوشته ام كه در x3 هم به مانند ياماها شده و مستقيما روي كليد varها قرار گرفته است....

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - Mammad - ۲۴/۵/۱۳۹۰ ۰۵:۲۹ عصر

دقیقا جناب موزیکال درست گفتند.
به نظر من کرگ بهتره. چون شاید بخوایم Var رو بدون Fill عوض کنیم. در یاماها باید اول AutoFill رو خاموش کنیم بعد Var رو عوض کنیم !! AutoFill یاماها جالب نیست... چون نمیشه از Fill-D قبل از Var-A استفاده کرد یا برعکس. Big Grin

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - فرشید - ۲۴/۵/۱۳۹۰ ۰۷:۱۳ عصر

ممنونم جناب موزیکال من می خواستم ببینم میشه در پرشین کاری کرد که مثل یاماها و3x با فشردن همان کلید var پاساژ هم داده شود یا نه که با توضیحات شما فهمیدم نمیشه !! ولی اون جریان fill ها رو که می دونم چطوری !!

ممنونم

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - آرش منفرد - ۲۴/۵/۱۳۹۰ ۰۸:۵۷ عصر

500 یک میلیون و چهار صد؟هفته ای 50 تومن داره میره روش.....به نظر من یه 50 دست دو بگیر.فقط تهران اینجوریها...من همین دیروز شیراز پرشین دست دوم پرسیدم در حد اک بود 850...اکبندشم 1080 بود...
ای بابا بچه ها حواسم نبود پستو اشتباه زدم

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - musical - ۲۴/۵/۱۳۹۰ ۱۰:۳۴ عصر

سلام به دوست عزيز فرشيد
در هر صورت مقصود كلي پاساژ اتوماتيك به هنگام تغيير var هست كه در ياماها به اون صورت انجام ميشه و در 500 به اين شكل كه خدمتتون عرض كردم انجام ميشه و براي اين منظور فقط جاي دوتا كليد عوض ميشه ولي در نهايت ريتم همراه با پاساژ اتوماتيك به var بعدي منتقل ميشه، يك مثال ديگر رو بخوايم بزنيم: مثلا در ياماها or 700 نور صفحه با دكمه چرخنده كوچك كنار LCD تنظيم ميشه اما در 500 با شيفت و گرداندن غربيلك اينكار انجام ميشه، اما در نهايت هر دو يك كار را انجام ميدهند و ان هم تنظيم نور صفحه LCD هست.

راستي فرشيد جان!!! در اين تاپيك بنظرت كسي هست كه بين تايروس 4 و كرگ x3 ، يه مقايسه بتونه انجام بده؟
البته اقاي هيجاني زادگان گمان كنم با تايروس4 اشنائي داشته باشند اما نميدانم در باره x3 هم اطلاعي دارند كه بتوانيم از رقابت اين دو برند اگاه بشيم؟

ممنون دوست عزيز
ممد جان!!! شما چي؟ اطلاعي از تايروس 4 و چگونگي ان داريد؟ باز هم ممنونHeart

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - Mammad - ۲۴/۵/۱۳۹۰ ۱۰:۴۱ عصر

راستش من بعد از خرید Persian و آشنایی با تواناییهای کرگ، اصلا دور و بر یاماها نرفتم دیگه !! Big Grin

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - musical - ۲۴/۵/۱۳۹۰ ۱۰:۵۲ عصر

ممد جان !!! نميخوام در باره 500 قلم فرسائي كنم ، ولي واقعا كيبورد دلچسب و لذت بخشي هست چون سبكهاي مختلف موسيقي مخصوصا موسيقي ايران رو با لذت تمام به اجرا در مياره. حقيقتا احتياجي به سمپل ندارد ( اقاي رها نظامي هم به اين مسئله اشاره كردن ) و اگر هم روزي اين كار انجام شود براي ان دسته از دوستان عزيزي هست كه دسترسي به ريتمسازي يا وقت براي اينكار ندارند.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - Navid Korg - ۲۵/۵/۱۳۹۰ ۰۱:۰۹ عصر

در هر صورت مقصود كلي پاساژ اتوماتيك به هنگام تغيير var هست كه در ياماها به اون صورت انجام ميشه و در 500 به اين شكل كه خدمتتون عرض كردم انجام ميشه و براي اين منظور فقط جاي دوتا كليد عوض ميشه ولي در نهايت ريتم همراه با پاساژ اتوماتيك به var بعدي منتقل ميشه،
-----------------------------------
ممنون musicalعزیز، اما اسم این قابلیت در پرشین،Auto fill نیست و بنظر من از اونجایی که در کیبوردهای کرگ (پرشین و ...)، برای اجرای این عملیات و تغییر واریشن ها با استفاده از fill، می بایست از قبل در منوی مربوطه، تنظیماتی انجام گردد، سبب ایجاد محدودیت و سختی در هنگام اجرای نوازندگی می شود(بعنوان مثال اگر برای fill 1 عملیات تغییر var1 بهvar 2 یا up&down یا ... تعریف شده باشد دیگه قابل تغییر در هنگام نوازندگی وجود ندارد مگر اینکه دوباره در منو تغییرات لازم صورت پذیرد) در حالیکه قابلیت auto fill، مثالا در کیبورد یاماها، امکان هر نوع تغییر رو بصورت دستی(مکانیکی) به نوازنده میده (1به 2، 2 به4، 4 به 1..... در هر لحظه و سریع) که بنظرم در جای خودش بسیار مناسبه.
در این فکر بودم که با توجه به اینکه تنها تعداد دو fill و break برای این کیبوردها تعریف شده آیا میتوان تعداد بیشتری fill ایجاد کرد، مثلا با استفاده از PAD ها یا .... نظرتون چیه؟

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - Mammad - ۲۵/۵/۱۳۹۰ ۰۱:۲۴ عصر

نوید جان تو یاماها نمیشه Fill-1 رو قبل از Var2 یا Var دیگه ای جز 1 استفاده کرد.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - Navid Korg - ۲۵/۵/۱۳۹۰ ۰۱:۳۸ عصر

(۲۵/۵/۱۳۹۰ ۰۱:۲۴ عصر)Mammad نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
نوید جان تو یاماها نمیشه Fill-1 رو قبل از Var2 یا Var دیگه ای جز 1 استفاده کرد.

-------------------------------------------------------
درسته، حق با شماست محمد جان، اما منظور من اجرای fill در هنگام تغییر var هستش. این هم یک قابلیت دیگه در پرشین و ...می باشد. ممنون

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - musical - ۲۵/۵/۱۳۹۰ ۰۱:۵۷ عصر

(۲۵/۵/۱۳۹۰ ۰۱:۰۹ عصر)Navid Korg نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
(بعنوان مثال اگر برای fill 1 عملیات تغییر var1 بهvar 2 یا up&down یا ... تعریف شده باشد دیگه قابل تغییر در هنگام نوازندگی وجود ندارد مگر اینکه دوباره در منو تغییرات لازم صورت پذیرد)
در این فکر بودم که با توجه به اینکه تنها تعداد دو fill و break برای این کیبوردها تعریف شده آیا میتوان تعداد بیشتری fill ایجاد کرد، مثلا با استفاده از PAD ها یا .... نظرتون چیه؟

سلام به دوست عزيز navid korg
تنظيماتي رو كه ذكر فرموديد به دوصورت ذخيره ميگردد، يكي بصورت كلي كه در اين صورت كليه ريتمها رو تحت تاثير قرار ميدهد، ديگري بصورت انفرادي كه در اينصورت تنظيم مذكور فقط براي يك ريتم ( ريتم انتخابي شما ) انجام ميشود كه شما ميتوانيد براي هر ريتم بصورت دلخواه تعريف كنيد.

اما در رابطه با نكته دوم: تا حالا بهش فكر نكردم، تو ذهنم هست كه محمد (general music) يه توضيحاتي در رابطه با كارائيهاي بيشتر پدها دادند، اما درست يادم نيست كجا و كي بود، ميگردم دنبالش و چنانچه همين مسئله مورد نظر بود به اطلاع شما دوست عزيز مي رسانم.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - amir - paradise - ۲/۷/۱۳۹۰ ۰۴:۴۹ عصر

سلام دوستان اینجا مقایسه دقیقا بین کدام کیبوردهاست؟بین کرگه؟یعنی مقایسه کرگ با کرگ یا کرگ با یاماها؟یه مقدار این قضیه گنگه واسم.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - Hamid127 - ۳/۹/۱۳۹۰ ۰۶:۰۹ عصر

سلام دوستان
من تا به حال با سه مدل pa50 و pa80 و pa500 كار كردم. يك مقايسه بين اين سه مدل با توجه به تجربيات و نظر خودم ارائه كردم به صورت كيفي براي چند خصوصيت عمده كه شما هاهم تجربه اون رو دارين .
[attachment=1067]
اگه نظري داشتين يا شما هم خواستسن موردي بهش اضافه كنين ممنون ميشم.
در ضمن چطور ميشه يك تصوير رو مستقيما داخل يك پست آورد؟

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - amir - paradise - ۴/۹/۱۳۹۰ ۰۹:۲۱ صبح

اینها که همش خوب عالی بود پس بدیش چیه؟این مقایسه خیلی سطحی بود
شما سعی کن بیشتر به عمق کیبورد بری و از تمام جوانبش نگاه کنی
عکس هاتم میتونی تو iranblog آپ کنی.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - Hamid127 - ۵/۹/۱۳۹۰ ۰۵:۱۹ صبح

این خصوصیات که بررسی کردم تو این مدل ها بد نداشت بین متوسط تا بسیار عالی همونطور که گفتم بصورت کیفی. بعدشم شما یک مقایسه عمقی بین کیبوردها برای ما سطحی نگرها بزار.
درضمن من نحوه قراردادن عکس تو پستهای این انجمن رو سوال کردم نه iranblog

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - generalmusic - ۵/۹/۱۳۹۰ ۰۵:۵۱ صبح

حمید جان،دلخور نشو داداش عزیزم
هر کسی از دید خودش به بررسی مسائل میپردازه
امیر عزیز هم احتمالاً انتظار یه بررسی دقیق و چند صفحه ای داشتن که با اونچه که در ذهن شما بوده،یکی نبوده
اتفاقاً بررسی شما در عین سادگی،تا حدود زیادی درست بود به اعتقاد من و این نظر شخصی منه و ارتباطی به دیدگاه افراد نداره
تمامی دوستان این انجمن یا حداقل اکثر دوستان،با حداقل 2 نمونه از ارنجرهای کرگ کار کردن و بررسی دقیق و عمقی،زمانی میتونه رخ بده که در شرایط مساوی،توسط یک نوازنده ی ماهر،موزیکی اجرا بشه که تمامی ارنجرهای مورد بررسی، قابلیت اجرای اون رو داشته باشن و در اون حالت براحتی میشه کیفیت خروجی و شفافیت و ... رو بررسی کرد
بنده هم اعتقاد دارم که ارنجرهای حرفه ای کرگ، چیز بدی که مطلقاً بد باشه،ندارن اما توی برخی خصوصیات به نسبت همدیگه،برتری نسبی دارن!!!
این رو از این جهت عرض میکنم که به نسبت ارنجرهای ساخته شده در دنیا و توسط شرکت های ساخت الات موسیقی،نه تنها دارای نقص نیستن بلکه توی خیلی از موارد برتری هم دارن
در واقع تکنولوژی ساخت آلات موسیقی توسط شرکت Korg ، همگام با تکنولوژی روز دنیا در حال پیشرفت هست ولی به سبک خود این برند
Roland رو هم که در نظر بگیرید و یا Yamaha و یا Ketron و ... هر کدوم به نسبت بقیه نکات برجسته ای دارن و در مقابل هم نقاط ضعف که این سبب میشه نوازنده های حرفه ای وابسته به نیاز خودشون انتخاب کنن و متعصب به برند خاصی نباشن
در نهایت فراموش نکنیم که برند Korg یکی از معروف ترین و محبوب ترین برند های دنیای موسیقی هست و سهم عمده ای در میون نوازنده ها ی سبک های مختلف داره و نمیشه از این موضوع چشم پوشی کرد

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - Hamid127 - ۶/۹/۱۳۹۰ ۰۶:۴۷ عصر

باز هم شما استاد عزيز، واقعا با وجود شما ها تو انجمن آدم احساس مي كنه پشتش به كوه بنده

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - Doctor.Ramin - ۴/۱۱/۱۳۹۰ ۱۰:۲۴ صبح

سلام، مدتی هست که میخوام pa2x ‎ یاpa800 بگیرم. ولی نمیدونم کدوم واسم بهتره. من کیبوردو پیانو تدریس میکنم .
قدرت و کیفیت ریتم واسم مهمه.ممنون میشم راهنمایی کنید.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - amir - paradise - ۵/۱۱/۱۳۹۰ ۰۴:۲۶ صبح

از نظر ریتم صدا دقیقا یکی هستن ولی برای شما که پیانو کار میکنی فکر کنم 2x بهتر باشه چون کلاویه های بهتری داره و 6 اکتاوه ولی اگر براتون این دو گذینه خیلی مهم نیست 800 بگیرین چون به نسبت قیمتش تمام امکانات 2x برای نوازندگی داره.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - Roland - ۱۶/۱۱/۱۳۹۰ ۰۶:۳۱ صبح

سلام به همگی سه تا سوال:1-ایا pa55tr را ترکیه سفارش داده داستانش چیه؟2-pa60 چه فرقی با 80 داره (خیلی خوش رنگهHeart) 3-کی رنگ pa500persian رو انتخاب کرد؟تمام.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - amir - paradise - ۱۶/۱۱/۱۳۹۰ ۱۰:۳۳ صبح

Roland عزیز سلام بر شما
pa55tr تا اونجای که من اطلاع دارم همون pa50 خودمونه ولی به صفارش ترکیه و مقداری صداها و درام کیتهای ترکی بهش افزوده شده
pa60 هم همون pa50 خودمونه ولی با این تفاوت که سری اول تولید شد و خود ایتالیا تولید کرد سخت افزارش مثل 80 میمونه بعد به دلیل این که قیمت این دستگاه کاهش بده خط تولید داد به چین و با نام جدید pa50 تولید شد
رنگ پرشین هم این جور که من از فروشنده های تهران شنیدم شرکت سپید موج بین نمایندگی های خودش نظر گیری میکنه و به این نتیجه میرسه که قرمز بهتره درواقع این جور که میگفتن فروشنده های پاساژ پیروز این رنگ انتخواب کردن حالا راست دروغش با خودشون.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - moallemkola - ۲۵/۱۱/۱۳۹۰ ۰۷:۴۳ عصر

تجربه کمی که تا حالا کسب کردم بین سه مدل کرگ 50و80و500 اینست که pa50 ریتم و صدا خوب ساپورت میشه بلندگوها اکثرا نویز دارند یا اگه هم ندارند بعد از یه مدتی پیدا میکنند.pa80 هم مثل 50 ریتم و صداش ساپورت میشه صداها و ریتم ها خیلی پر حجم و قوی پخش میشود، کسی که که حداقل این دو مدل را تجربه کرده باشد pa500 از نظر حجم و پری ریتم براش جذابیتی ندارد 500 هم دارای صداهای فوق العاده ای است که البته با ویرایش رو صداهاش خیلی با حال تر هم میشه از نظر ریتم ساپورت انچنانی نمیشه ولی کسی اهل فن باشه از همین 500 هم به اندازه 800وpa2x میتونه کار بکشه، رابط کاریر این کیبورد خیلی کاربر پسند هست و دسترسی سریع و اسان به بخش های منو رو برای کاربر فراهم میکند.از پدهای این کیبورد میتوان در همراهی کننده ریتم استفاده کرد و ریتم یه حالت شلوغ تری پیدا میکنه. این خلاصه خلاصه مقایسه این کیبوردها در تجربه خودم بود.

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - mohamad-h - ۵/۲/۱۳۹۱ ۰۶:۲۱ صبح

دوستان بین pa2x - pa3x - pa800 کدومو پیشنهاد میدید ؟
یه چیزی واسه مجالس میخوام
بودجه هم 6 تومن در نظر بگیرید

[split] فلش كارت‌هاي گلچين،‌ محلي و غيره - saeed ahmadi - ۲۸/۴/۱۳۹۱ ۱۱:۱۰ عصر

به نظر من با 50 سمپلر یا 80 همه کارای حرفه ای رو میتونی انجام بدی .... با وجود ورود مدل هایی مثل pa2-3 هنوز هم 80 واسه مجالس حرف اولو میزنه.... اینطور نیس بچه ها؟؟؟

RE: فلش كارت‌هاي گلچين،‌ محلي و غيره - mohsenf_1984 - ۲۹/۴/۱۳۹۱ ۱۲:۰۸ صبح

(۲۸/۴/۱۳۹۱ ۱۱:۱۰ عصر)saeed ahmadi نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
به نظر من با 50 سمپلر یا 80 همه کارای حرفه ای رو میتونی انجام بدی .... با وجود ورود مدل هایی مثل pa2-3 هنوز هم 80 واسه مجالس حرف اولو میزنه.... اینطور نیس بچه ها؟؟؟

تا اینکه تعریف شما از حرفه ای چی باشه دوست عزیز

مثلا من با دوچرخه میام سر کار، همکارم با یه بنز آخرین مدل و دوستش با هلیکوپتر میاد. هممون یه کارو انجام دادیم و هممون اومدیم سر کارمون. اما نیاز و خواسته های هر کسی به یه نحوه.

فکر میکنم اگه امکانات و بودجه لازم فراهم باشه، بد نیست همیشه آپدیت باشیم و در مورد سیستمی که باهاش کار نکردیم و تجربه نداریم، قضاوت نکنیم و اندازه نیازمون تهیه کنیم.Wink

موفق باشید.

RE: فلش كارت‌هاي گلچين،‌ محلي و غيره - saeed ahmadi - ۲۹/۴/۱۳۹۱ ۰۶:۴۸ صبح

دوست عزیز من شغل و حرفه ام نوازندگیه. . . کیبوردهای که باهاش مجلس رفتم هم اینانkorg ‎500
Persian, korg pa1x-2x ,roland D-50 , yamaha psr-3000, pa50 sampler , gem wk8 . . . بین تمام این کیبوردا هیچکدوم واسم ‏80‏ نبوده و نیست.‏ حالا متوجه منظورم شدی دوست عزیز؟

RE: فلش كارت‌هاي گلچين،‌ محلي و غيره - T-bak - ۲۹/۴/۱۳۹۱ ۰۷:۳۶ صبح

منم با آقای mohsenf_1984 موافقم . یه زمانی اعتقاد داشتم که هیچ کیبوردی جای pa80 رو تو برنامه های خال نمی تونه بگیره و همیشه گل سر سبد کرگ باقی می مونه ! کیبوردی که یه شاهکار محسوب میشه و با توجه به امکانات اون زمان بسیار حرفه ای هست .فکر می کنم ما باید اول به بودجه خودمون نگاه کنیم و یک مدل از کیبورد رو انتخاب کنیم . اینکه شما با تمام مدل های کیبورد کار کردید و همچنان کیبورد pa80 رو برای مجلس خوب می دونید بر میگرده به سخت جونی این کیبورد که مثل پاور میکسر دایناکورد تو مجلس کم نمیاره و برای همین اکثر نوازندگان خالتور این کیبورد رو همچنان بهترین گزینه می دونند .

RE: فلش كارت‌هاي گلچين،‌ محلي و غيره - saeed ahmadi - ۲۹/۴/۱۳۹۱ ۰۹:۰۱ صبح

نه t-bak ‎عزیز، بحث این حرفا نیست .مزایای کیبورد 80: سمپل گیری بسیار ساده نسبت به دیگر مدل ها، تنوع بک آپ های بسیار زیاد، کیت وکال قوی، کوبش ریتم فوق العاده و . . .

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - mohsenf_1984 - ۲۹/۴/۱۳۹۱ ۰۸:۴۶ عصر

(۵/۲/۱۳۹۱ ۰۶:۲۱ صبح)mohamad-h نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
دوستان بین pa2x - pa3x - pa800 کدومو پیشنهاد میدید ؟
یه چیزی واسه مجالس میخوام
بودجه هم 6 تومن در نظر بگیرید

محمد جان
ظاهرا مشکل مالی ندارید و میخواین حرفه ای کار کنید.
ببینید دوست عزیز، بهترین مزیتی که توی pa3 نسبت به pa2 دیدم اینه که، سه تا کلید روتاری واسه تنظیم میکروفن داره که خیلی به کار میآد.
یکی دیگه اینه که توی دو مدل 76 و 61 کلید تولید شده و مخصوصا 61 کلیدش واسه حمل و نقل خیلی مناسب و راحت تره.
البته خصوصیات سخت افزاری دیگه هم داره، اما این موارد واسه من خیلی محسوس و مهم بودن.

موفق باشین.

[split] فلش كارت‌هاي گلچين،‌ محلي و غيره - moallemkola - ۳۱/۴/۱۳۹۱ ۱۰:۳۱ عصر

pa50 به تاریخ پیوست دیگه نمیشه با باز کردن تاپیک جدید و مبحث جدید این کیبورد رو رو بورس اورد ملت دیگه از هرچی 50 80 بیزارند

RE: فلش كارت‌هاي گلچين،‌ محلي و غيره - saeed ahmadi - ۳۱/۴/۱۳۹۱ ۱۱:۰۵ عصر

Moallem kola عزیز،هرکسی نظر خودشو داره،اما واسه منکه شغلم برنامه رفتنه و ازاین راه کسب درآمد میکنم،به جرات میگم که مناسبترین ساز واسه مجلس ‏80‏ و بس ‏.‏ ‏.‏ ‏.‏ ‏.

RE: فلش كارت‌هاي گلچين،‌ محلي و غيره - amir427 - ۳۱/۴/۱۳۹۱ ۱۱:۳۷ عصر

(۳۱/۴/۱۳۹۱ ۱۰:۳۱ عصر)moallemkola نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
pa50 به تاریخ پیوست دیگه نمیشه با باز کردن تاپیک جدید و مبحث جدید این کیبورد رو رو بورس اورد ملت دیگه از هرچی 50 80 بیزارند

با احترام به نظر شما .اينجوري كه از عنوان تاپيك پيداست فكر نميكنم اينجا تاپيك نظرسنجي باشه؟!!حالا ما تازه وارديم و نا اشنا به قوانين شما چرا؟؟!!!!!...
گويا شما نفستون از جاي گرمي بلند ميشه دوست عزيز. وقتي كار خيليا با همين راه ميوفته و يا وقتي كه چه نميتونن و يا دليلي نميبينن بيش از اين توو اين كار هزينه كنن چه دليلي به اين نظره از ديد خودتون منطقي ميبينيد؟

هر چند توضيح و منطقي توو نظرتون نبود و فقط ميتونه دليلش داشتن يه ارگ 5-6 تومني يا پيانوي10-15 تومني باشه. حالا اگه خودتون خواستين چرائي هم واسه اين حرفتون بگيد ، ميشنويم.

اما ممكنه به اين هم فكر كنيد كه ممكنه در اين ميون حتي يه نفر كه شايد با 5-6 تا چك چنين دستگاهي كه از نظر شما بي ارزشه تهيه كرده باشه از اين حرف شما ناراحت شه؟

يا اصلا حرف شما درست. اما سوال اينكه اگه مديريت اين تاپيك رو ببنده و يا كسي از اعضا، اينجا پست نده چه منافعي واسه شما داره؟

RE: فلش كارت‌هاي گلچين،‌ محلي و غيره - FARZANEH33 - ۳۱/۴/۱۳۹۱ ۱۱:۴۰ عصر

بهترین کیبورد هنوز که هنوزه PA80 است . اگر نظرت غیر از این باشه اینو بدون که بلد نیستی با این کیبورد کار کنی و ازش کار بکشی. کیبوردهای جدیدی هم که اومده مثل اسباب بازی میمونه MP3, .....

RE: فلش كارت‌هاي گلچين،‌ محلي و غيره - musical_navid - ۱/۵/۱۳۹۱ ۱۲:۰۸ صبح

(۳۱/۴/۱۳۹۱ ۱۰:۳۱ عصر)moallemkola نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.

در مورد دوست عزیز مازندرانیمون جهان بخش و محمد کرد از دوستای عزیز بنده هستن و تا جایی که اطلاع دارم تا 2 سال پیش با A1000 مجلس میرفتن و تو مازندران هنر مندای زیادی هستن که با a1000 مجلس میرن چون ریتم های محلی عالی واسش درست شده در مورد این حرف شما که مورد pa-80 گفتین یا اطلاعات کمی درباره این دستگاه دارین یا باهاش کار نکردین یا از امکاناتش بی اطلاع هستین هر کیبردی قابلیتها و ضعفهای خودش و رو داره ولی کمتر کیبردی پیدا میشه که ضعفش کمتری داشته باشه که PA-80 از این غائله مستنا نیست
هنوز هنرمندانی در ترکیه و باکو و کشورهای عرب هستن که از این کیبرد استفاده میکنن و برنامه های فوق العاده ای براش ساختن همه ی جای دنیا باز داره استفاده میشه از طرف خودتون نظر بدین همه رو زیر سوال نبرین همچنین دوست عزیز در مورد چیزی که اطلاع داریم باید بحث کنیم ... با تشکر Wink

RE: فلش كارت‌هاي گلچين،‌ محلي و غيره - Abedi - ۱/۵/۱۳۹۱ ۱۲:۲۶ صبح

دوستان لطفا بحث درباره مقایسه کیبوردهای مختلف کرگ با یکدیگر را در تاپیکی که به این منظور تهیه شده ادامه دهید.

و در اینجا فقط درباره فلش کارت‌های گلچین و محلی بحث و گفتگو بفرمایید.

ضمنا از همه دوستان مخصوصا قدیم‌ترها خواهش می‌کنم برای ارائه عقاید خود، در ارائه لحن کلام و نوع کلماتی که استفاده می‌فرمایند وسواس بیشتری به خرج دهند تا خدای نکرده باعث عکس‌العمل و کدورت دوستان‌تان نشود.

هر نظری محترم است و حق مطرح شدن دارد اما نه به هرشکلی

دوستمان navid هم یک دمو ارائه کرده‌اند،‌ جرمی که مرتکب نشده‌اند!!! نظر بدهید تا اگر ایرادی در کارشان دارند مرتفع نمایند.

با عرض پوزش و احترام برای همه

RE: فلش كارت‌هاي گلچين،‌ محلي و غيره - puyaahadi - ۱/۵/۱۳۹۱ ۰۱:۳۰ صبح

سلام کاملا اشتباه فکر میکنید!خصوصا در موردKORG Pa-80 اگه شما وارد بودی این حرف رو نمیزدید با اینکه من از 50و80 استفاده نمیکنم.Heart
ببخشید من حواسم به تاپیک نبود.

RE: فلش كارت‌هاي گلچين،‌ محلي و غيره - pa50s - ۱/۵/۱۳۹۱ ۰۵:۰۳ صبح

pa50 به تاریخ پیوست.جالبه.اگه به تاریخ پیوست اگه ملت ازش بیذارن پس چرا این همه خاطر خواه داره.لطفا یکم تحقیق کنید بعد نظر بدید.pa50 80 هنوز هم قابل ستایشه.درسته با اومدن مدل های بالاتر این دو کیبرد یکم کمرنگ تر شدن ولی بر کنار نشدن.هر سازی قابلیت خودشو داره.pa50 گرچه قدیمیه ولی هنوزم حرف برای گفتن داره.نمیگم بهترینه.ولی انقدر بی ارزش هم نشده که برکنار شه

RE: فلش كارت‌هاي گلچين،‌ محلي و غيره - behrad_hami - ۲/۵/۱۳۹۱ ۰۹:۰۴ عصر

(۲۹/۴/۱۳۹۱ ۰۶:۴۸ صبح)saeed ahmadi نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
دوست عزیز من شغل و حرفه ام نوازندگیه. . . کیبوردهای که باهاش مجلس رفتم هم اینانkorg ‎500
Persian, korg pa1x-2x ,roland D-50 , yamaha psr-3000, pa50 sampler , gem wk8 . . . بین تمام این کیبوردا هیچکدوم واسم ‏80‏ نبوده و نیست.‏ حالا متوجه منظورم شدی دوست عزیز؟
یعنی pa2x و pa800 نسبت به کیبورد 80 نظر شما رو جلب نکردن؟

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - saeed ahmadi - ۲/۵/۱۳۹۱ ۰۹:۲۰ عصر

نه بهراد عزیز(درضمن بگم که من برتری80 رو واسه مجالس که کار خودمه میدونم) واگرنه سریx ‎‏ وبخصوص2 سری تکمیلیه ولی باید قبول کرد که این سری بیشتر واسه کارای آهنگسازی طراحی شده و نمیشه مثل 80تو مجلس ازش کار کشید. . . اینو میگم چون تجربه کار باتمام این کیبوردا رو دارم . . .

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - Abedi - ۲/۵/۱۳۹۱ ۱۰:۰۳ عصر

(۲/۵/۱۳۹۱ ۰۹:۲۰ عصر)saeed ahmadi نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
نه بهراد عزیز(درضمن بگم که من برتری80 رو واسه مجالس که کار خودمه میدونم) واگرنه سریx ‎‏ وبخصوص2 سری تکمیلیه ولی باید قبول کرد که این سری بیشتر واسه کارای آهنگسازی طراحی شده و نمیشه مثل 80تو مجلس ازش کار کشید. . . اینو میگم چون تجربه کار باتمام این کیبوردا رو دارم . . .

فکر می‌کنم این جا 'saeed ahmadi' به نکته ظریفی اشاره کرده‌اند. ببینید هدف افراد از خرید کیبورد در این زمینه خیلی تعیین کننده است.

من مثالی می‌زنم، اگر از شما بپرسند، یک پراید صفر بهتر است یا یک سانتافه صفر ؟ چه پاسخی می‌دهید؟

در یک نگاه ساده ممکن است بگویید سانتافه

اما در یک نگاه دقیق‌تر باید بپرسید برای چه کاری !!! با چه بودجه‌ای ؟؟ برای چه کسی ؟

اگر کسی فقط ده میلیون سرمایه داشته باشد یا اگر کسی برنامه‌اش این باشد که اتومبیلی بخرد و آنرا تاکسی کند، یا اگر کسی بخواهد اتومبیلی بخرد برای پسرش که تازه پنج ماه است گواهینامه گرفته !!

آیا بازهم سانتافه مناسب است ؟

بنابراین خیلی وقت‌ها "بهترین گزینه" مطرح نیست بلکه "بهینه‌ترین گزینه" مطرح است.

برای همین وقتی دوستان از من می‌پرسند کدام مدل برای من مناسب است؟ اولین پاسخ من طرح چند سوال است ؟ مثلا اینکه برای چه هدفی ؟ با چقدر بودجه ؟

برای کسی مانند behrad_hami که پست‌هایش نشان می‌دهد علاقمند به استفاده از امکانات حرفه‌ای کیبورد است، Pa50 گزینه از رده‌خارجی محسوب می‌شود، این افراد باید به Pa3X یا مدل‌های مشابه فکر کنند.

اما برای که کسی که می‌خواهد حداقل هفته‌ای شش بار دستگاهش را جابجا کند و با آن خدمات عمومی ارائه کند، آیا باز هم Pa3X مناسب است؟

شاید این فرد در منزل یک دستگاه حرفه‌ای جدید داشته باشد،‌ اما برای کار بیرون الزاما اینطور نیست.Dodgy

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - behrad_hami - ۳/۵/۱۳۹۱ ۱۱:۰۰ صبح

جناب عابدی کاملا با فرمایشات شما موافقم . بودجه حرف اول رو میزنه و نکته دومی که اشاره کردید دقیقا برای چه کاری و کجا.ساز 80 کاملا گزینه مناسبی برای خالتور هست . اگر هم سوالم رو از ایشون مطرح کردم گمان کردم کیفیت و قدرت این 2 ساز نظرشون رو جلب نکرده و فقط خواستم دلیلش رو بدونم . که کاملا حرف ایشون قانع کننده و درست بود.سعید جان برای شخصی که زرنگ باشه با 32 مگ یا حتی 16 مگ رم سمپل بیشترین استفاده رو میبره و گمان میکنم شما به این نقطه رسیدی و کاملا این ساز رو مهار کردی .دقیقا 80 یا سری های مشابه این ساز با لود سریع سمپل و دم دست بودن و عادت داشتن اغلب نوازنده های خالتور با دکمه های پنل دستگاه و قابلیت حمل نقل و خروجی نسبتا خوب طرف داران زیادی داره .بنده هم به این نکته رسیدم که بردن سازهای گران قیمت به مجالس عروسی جز ضرر هیچ فایده ای نداره . و اما این نکته که چرا ما نوازنده ها سیری ناپذریمSad اغلب نوازنده ها به مرور سلیقه های متفاوتی دارن . مثل شخصی که نوازنده پیانو هست و یک پیانو دیجیتال 3 تومنی داره مسلما تو فکر یک پانو اگوستیک 10 تومانی هم هست . این به اون دلیل نیست که همون پیانو کارش رو راه نمیندازه . بلکه به مرور زمان تو فکر اون نوازنده فقط کیفیت بهتر حتی بسیار جزئی حائض اهمیت میشه . به طوری که شاید خود بنده که نوازنده پیانو نیستم فرق صدای یک پیانو 10 تومانی با یک پیانو 30 میلیونی رو متوجه نشم .اما اون نوازنده پیانو چرا .

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - saeed ahmadi - ۳/۵/۱۳۹۱ ۰۶:۲۲ عصر

راستی کسی میدونه pa50 هنوز تولید میشه یا نه؟

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - Abedi - ۳/۵/۱۳۹۱ ۰۶:۴۱ عصر

Pa50 SD تولید می‌شود

[split] قيمت تقريبي كيبوردهاي كرگ - pedram - ۲۳/۸/۱۳۹۱ ۰۵:۰۲ عصر

نوژان عزیز من از 7 سالگی با کیبورد کار می‌کردم ، از کاسیو و یاماها گرفته تا کرگ همشو هم داشتم و استفاده کردم ، البته مثل شما حرفه ای نیستم خدایی اصلاً ، اما تا حدودی فرق ساز ها رو با هم میدونم
من خودم pa50 دارم ، ازش هم راضیم ، اون کاریم که ازش می خوام واسم انجام میده ، بیشتر از این هم نیاز ندارم ، به نظر من مدل هایی مثل 3x فقط و فقط به درد کسایی می خوره که می خوان کارای آهنگسازی حرفه ای رو انجام بدن ، مثلاً توی استودیو ها و ... ، البته این نظ

RE: قيمت تقريبي كيبوردهاي كرگ - نوژان - ۲۳/۸/۱۳۹۱ ۰۵:۲۰ عصر

بله پدرام جان من هم موافق شما هستم ساز را باید نسبت به موارد مورد نیاز تهیه کرد . ولی این همه که از 50 تعریف میکنند کسانی که تازه می خواهند ساز تهیه کنند گمراه می شوند وقتی یک ساز با امکانات بالا دارد وارد بازار می شود کی می رود کیبوردی که مال 12 سال پیش است را بخرد . در ضمن شرکت اصلا pa50 ندارد و فقط قیمت را بالا می برد تا شاید از قافله کیبوردهای دیگر عقب نماند .

RE: قيمت تقريبي كيبوردهاي كرگ - pedram - ۲۳/۸/۱۳۹۱ ۰۶:۱۳ عصر

نوژان عزیز من از 7 سالگی با کیبورد کار می‌کردم ، از کاسیو و یاماها گرفته تا کرگ همشو هم داشتم و استفاده کردم ، البته مثل شما حرفه ای نیستم خدایی اصلاً ، اما تا حدودی فرق ساز ها رو با هم میدونم
من خودم pa50 دارم ، ازش هم راضیم ، اون کاریم که ازش می خوام واسم انجام میده ، بیشتر از این هم نیاز ندارم ، به نظر من مدل هایی مثل 3x فقط و فقط به درد کسایی می خوره که می خوان کارای آهنگسازی حرفه ای رو انجام بدن ، مثلاً توی استودیو ها و ... ، البته این نظر شخصی خودم هست و شاید کسانی با نظر من موافق نباشن
یکی از دوستای من اون اوایل که pa800 اومده بود 2تا کیبورد می برد توی مجلس ، اما خودش اعتراف می کرد که بیشتر از pa80 استفاده میکنه تا 800 و فقط واسه اینکه نگن مثلاً کیبوردش قدیمیه مجبوره این رو هم با خودش ببره...
ما ایرانیا عادت کردیم فقط بریم جدید ترین و پیشرفته ترین رو بخریم ، بدون اینکه ببینیم واقعاً این چیزی که داریم واسش این همه پول میدیم اصلاً استفاده ای واسمون داره یا نه ، واسه همین شدیم بازار هدف کشور های پیشرفته تر و بهمون میگن جهان سومی
الان سیستم عامل خیلی از سیستم های حساس توی کشور های پیشرفته هنوز ویندوز xp هست و خیلی از مقالاتی که توی دنیا ارائه میشه با word مثلاً 2003 یا نهایتاً 2007 نوشته شده ، چون سالها با این نرم افزار ها کار کردن و واسسون آشنا و کاربردی تر هست ، اما خیلی از ما ورد 2010 نصب کردیم و حتی نمیتونیم همون کارایی که با ورد 2003 انجام میدادیم و انجام بدیم! ...
قول میدم همون کسایی که pa50 یا pa80 دارن هنوز خیلی از منوهاش نمیدونن واسه چه کاریه ، اما دارن دنبال 800 در حد می گردن !
من اصلاً مخالف نو شدن و عقب نموندن از تکنولوژی جدید نیستم اما آدم وقتی می خواد خرید کنه باید اندازه ی نیازش خرید کنه و بدونه چی می خواد و واسه چی داره پولو میده ، البته این فقط نظر شخصی بنده هست
بحرحال هرکی هر چی خرید امیدوارم ازش کمال استفاده رو بکنه و حالشو ببره Smile
پست قبلی هم اشتباه دادم اما هر چی گشتم delete رو پیدا نکردم که پاکش کنم !
با تشکر از نوژان عزیز برای توجه به پست بنده : )

RE: قيمت تقريبي كيبوردهاي كرگ - امید روگاه - ۲۳/۸/۱۳۹۱ ۰۸:۵۹ عصر

سلام پدرام جان من هم pa50 دارم...ولی ملودیهای pa800 کیفیت بهتری دارن...البته به نظر من....بنده دنبال پی ا 800 تروتمیز هستم....تجربه ای داری کمکم کن...ممنون

RE: قيمت تقريبي كيبوردهاي كرگ - نوژان - ۲۴/۸/۱۳۹۱ ۰۳:۵۱ صبح

با سلام به همه دوستان ببینید پدرام عزیز من از کیبورد ht3000 که 20 سال پیش بود ساز داشتم تا به امروز که 800 دارم . خوب می توانم بروم 3x هم بخرم و زیاد تفاوتی با 800 ندارد ولی 50 با مدلهای بالاتر خوش تفاوت زیاد دارد من خودم 50 هم داشته ام آکبندم خریده بودم ولی اصلا راضی نبودم از این ساز وقتی 800 خریدم تازه فهمیدم ساز یعنی چی و به تمام امکانات 800 واقف هستم و به راحتی ریتم سازی می کنم ، گلچین میکنم و از صداهای سمپل باکیفیت لذت می برم .
شما فرمودید جهان سوم . شما یک تحقیق بکنید در مورد تکنولوژی ببینید اول تو کشورهای غربی میاد بعد از مدتی تو ایران هم وارد می شود یک سر به کرگ فرام بزنید ببینید 800 در حال حاظر سلطان کیبورد تودنیا است از نظر فروش بالا و نه از نظر برتری نسبت به کیبوردهای دیگر .

RE: قيمت تقريبي كيبوردهاي كرگ - pedram - ۲۴/۸/۱۳۹۱ ۰۵:۴۵ صبح

امید جان حرف من با گفته شما تناقض نداشت که : )
کیفیت 800 صد در صد بهتره،هم تکنولوژیش پیشرفته تره هم کلی امکانات دیگه داره،خب مسلماً گرون تر هم هست
جناب نوژان عزیز من از جهان سومی اصلاً اون منظوری که شما برداشت کردی نداشتم،ببخشید اگه ناراحتت کرد،من کاملاً با تکنولوژی جدید موافق 100% هستم،و خودم هم سعی میکنم تو کار خودم درش پیشرو باشم
آقا حرف من اینه که مثلاً منی که نیاز ندارم و مثل شما اونقدرا حرفه ای نیستم آخه چرا برم 3x بخرم وقتی حتی نمیتونم اونجور که باید ازش استفاده کنم؟
من میگم فقط آگاهانه و با توجه به نیاز باید خرید کرد امیدوارم منظورمو درست برداشت کنی، کارو منو که نه زیاد ریتم سازی بلدم و نه میخوام باهاش آهنگسازی کنم مثلاً pa50 را میندازه ، خیلی نیازی ندارم که مثلاً 10 تومن برم بدم 3x بخرم، شما که خیلی حرفه ای تر با ساز کار میکنین باید برین بهترین سازو تا اونجا که میتونین تهیه کنین ، اما اینی که بگین pa50 بدرد نمی خوره واقعاً اصلاً اینجوری نیست ، از خیلی مسائل هم که بگذریم تا همین امروزم که من دارم با شما حرف میزنم می بینید که بهترین پشتیبانی از همین ساز داره میشه که به نظر من خیلی نکته ی مهمی هست
راستی خدایی من مدل اولین کیبوردی که داشتم نمیدونم چی بود،فقط میدونم کاسیو بود و سفید !!
بحرحال امیدوارم که موفق باشی نوژان جان و بیشتر از همیشه از ساز خوب و با کیفیتت لذت ببری و ایشالا شاهد کارای خوبت در آینده باشیم
sincerely yours ; )

RE: قيمت تقريبي كيبوردهاي كرگ - musical_navid - ۲۴/۸/۱۳۹۱ ۱۱:۲۴ صبح

دوستان به نظرم دارن الکی بحث میکنید یک هنرمند نباید بحثش رو به حاشیه بکشونه!!!! قراره اینجا درباره قیمت تبادل نظر کنیم تو این آشفته بازار میخوایم برای کسانی که دارن تازه شروع میکنند یا هنرمندانی که دوباره میخوان کیبرد تهیه کنند کمک کنیم تا مدلی که خودشون پسند کردند رو تهیه کنند نه اینکه تو انتخاب مدل یا برندشون دچار سردرگمی بشوند.
پدرام عزیز pa50 ویژگیهای خاص خودش رو داره که شما در این حد ازش استفاده میکنید و نوژان عزیز pa800 به نظر شما کیبرد باکارایی متناسب هست و از نظر بنده کیبرد کاملا حرفه ای هست ولی در نظر داشته باشید هر کسی به اندازه ای که به کارش ارزش قائله و سطح توقعات یک نوازنده از سازش برای او ملاک خواهد بود تا تحقیق کنه و خودش تصمیم بگیره نسبت به سطح توانایی خود(چه مالی - چه نوازندگی و ...) کیبردش مناسب با کار خودش رو انتخاب کنه کسی با مدل های بیشتری کار کرده مدلی که خودش پسند کرده بهترین مدل برای خود آن شخص خواهد بود و این ملاک نمیشه بگیم 800 یا 50 بده یا خوبه یا مدل بنده بهتره با هر دو مدل هم کار کردم هر کدوم برای استفاده کننده اش قطعا مناسب خواهد بود ...

منظور نوژان عزیز راهنمایی دوستان بود برای هنرمندانی که قبلا کیبرد کار میکردن و در حال حاضر قصد خرید کیبرد رو دارند مدل 800 رو پیشنهاد کردن و منظورشون اینه اگر دوباره 50 بخرند پیشرفتی در کارشون حاصل نخواهد شد ولی نتونستن موضوع رو بشکافند میخواستن تا همه هنرمندان با تکنولوژی روز آپدیت بشن و بهتر نتیجه بگیرن برای همین pa600 رو توصیه کردن حالا اگر با600 کار هم نکرده باشند که بنده هم کار نکردم ولی مطمئنا از 50 پیشرفته تر خواهد بود بهتره شما این گزینه رو هنگام خرید مدنظر داشته باشید و در مورد اون بیشتر تحقیق کنید و سعی کنید از نزدیک قابلیتهاش رو مقایسه کنید سعی کنید یکجانبه قضاوت نکنید شاید این بحثها باعث سردرگمی بعضی از دوستان بشه !!!

باید قبول کرد که با تکنولوژی روز باید جلو رفت خوب مسلما کیبردهای جدید دارای قابلیتهای خوبی هستند از لحاظ حافظه و امکانات ارتقا پیدا کرده اند و نیازهای کاربر رو تا حدود زیادی برآورده میکنند و الان کیبردهای 800 و pa2,3x از این لحاظ بهتر هستند ولی 800 مقرون به صرفه تر است چون تا حد زیادی کارایی pa2,3x رو داره ولی قطعا بهتر از اونها نیست ...

RE: قيمت تقريبي كيبوردهاي كرگ - meysampa3x76 - ۲۵/۸/۱۳۹۱ ۰۲:۰۸ صبح

سلام دوستان عزیز من یه نکته ای رو لازمه بگم اونم اینه که نوژان عزیز فرمودن بین 800 و 3 ایکس تفاوت چندانی نیست ولی باید بدونید که بین این دو تا ساز فرسنگها فاصلس .
تفاوت 3ایکس با 800 مثل تفاوت 50 با 800 هست .
من به تموم عزیزا پیشنهاد میکنم که 3ایس 76 کی رو از دست ندن و این دو روز دنیا رو با لذت نواختن با 3ایکس به سر کنن.
و دوستانی که از 800 تعریف میکنن کافیه یه بار سازشون رو باز کنن و ببینن 5700 دارن به چی پول میدن.
سخت افزار افتضاح 800 که تازه قاب زیرشم ماله 80 هس که دیگه تولید نمیشه و تو 800 به کار بردنش و این قضیه
از رو جای فلاپی کاملا مشخصه.

RE: قيمت تقريبي كيبوردهاي كرگ - نوژان - ۲۵/۸/۱۳۹۱ ۰۲:۵۳ صبح

دوست عزیز اینکه 3x از 800 سر تر است شکی نیست ولی کمی امکانات بیشتر به 3x اضافه شده است همین . بطور مثال تفاوت 800 با 2x تو چیه تو داشتن برد mp3 و کلاویه های سنگینتر و صفحه متحرک و رم 128 سخت افزار آنها یکی است . خوب این امکانات را بصورت آپشن روی 800 بگذارید می شود هم قیمت 2x

بنده به تفاوتهای این کیبوردها کاملا واقف هستم .

درحال حاظر خود 3x مشکلاتی دارد که در ورژن بعدی این ساز برطرف می شود .

سخت افزار 3x

RE: قيمت تقريبي كيبوردهاي كرگ - kooroshhatami - ۲۵/۸/۱۳۹۱ ۰۴:۵۶ صبح

؟؟؟؟؟ Blush

RE: قيمت تقريبي كيبوردهاي كرگ - musical_navid - ۲۵/۸/۱۳۹۱ ۱۲:۲۰ عصر

(۲۵/۸/۱۳۹۱ ۰۲:۰۸ صبح)meysampa3x76 نوشته شده توسط: اینجا یک لینک قرار دارد، اگر عضو نیستید، لطفاً ثبت نام کنید در غیراینصورت وارد حساب خود شوید تا به آن دسترسی داشته باشید.
سلام دوستان عزیز من یه نکته ای رو لازمه بگم اونم اینه که نوژان عزیز فرمودن بین 800 و 3 ایکس تفاوت چندانی نیست ولی باید بدونید که بین این دو تا ساز فرسنگها فاصلس .
تفاوت 3ایکس با 800 مثل تفاوت 50 با 800 هست .
من به تموم عزیزا پیشنهاد میکنم که 3ایس 76 کی رو از دست ندن و این دو روز دنیا رو با لذت نواختن با 3ایکس به سر کنن.
و دوستانی که از 800 تعریف میکنن کافیه یه بار سازشون رو باز کنن و ببینن 5700 دارن به چی پول میدن.
سخت افزار افتضاح 800 که تازه قاب زیرشم ماله 80 هس که دیگه تولید نمیشه و تو 800 به کار بردنش و این قضیه
از رو جای فلاپی کاملا مشخصه.

سلام دوست عزیز

کسی به کیبرد شما توهین نکرده که شما اینطور درباره 800 قضاوت میکنید یعنی شما میگید برای فهمیدن اینکه 800 بهتره یا نه!!!! باید بازش کنیم و از روی سخت افزار داخلش قضاوت کنیم یا از روی فرم کیبرد یا فلاپی درایو ؟؟؟
اگر روی کیبرد به جای اون همه سخت افزار یک نانو تراشه میگذاشتند باز هم این حرف رو میگفتید ؟؟؟ اینها ایراد نیستند ایراد اصلی کارایی نهایی کیبرد است اصلا سخت افزار افتضاح است مگه ما با سخت افزار داخل کیبرد کار میکنیم مهم اینه که کیبرد کارایی خودش رو به ما بده و (...)
بهتره برای گفته های خودتون دلیل بیاورید

یک بار در پست قبل اشاره کردم باز هم میگم منظور دوست عزیزمون نوژان برتری کیبوردها نبود بلکه نظری دلسوزانه نسبت به این موضوع داشتند بنده گفته ایشون تایید میکنم حرف ایشون حرف من هم هست ایشون کمک میکنند تا دوستان مدل مناسبتر و بهتر و مقرون به صرف تر رو انتخاب کنند
کیبرد 800 به علت مقرون به صرفه بودن هم از لحاظ قیمت و امکانات کارایی کمتری از 1x , 2x ,3x ندارد و مسلما و قطعا بهتر از مدلهای بالاتر نیست ولی امکانات بروزتری نسبت به مدلهای قبلی داره یعنی در رده 1x به بالا قرار داره اصلا ایده ی مدل های بالاتر و امکانات بروز از این کیبرد شروع میشه این سیاست شرکتهاست که مدل های گوناگونی نسبت به نیاز مشتری ارائه میدهند و روز بروز ورژن ها و امکانات جدید بر روی کیبردها اعمال میکنند کیبرد داره روز بروز سیر تکاملی خودش رو طی میکنه باز هم مدلهای دیگری تکمیل تر از 3x خواهد آمد بنده تعصبی هم روی این مدل ندارم ولی باهاش کار کردم 18 ماه پیش این کیبرد رو به قیمت خوبی ( 850 تومان ) تهیه کردم ولی مناسب کار بنده نبود بهمین دلیل فروختم و مدل مورد نظر خودم رو تهیه کردم اگر 800 به 5700 نمی ارزه باید صراحتاً بگم مطمئناً 3x هم 9700 نمی ارزه و در کل بهتره بگیم نمی صرفه ... قیمتهای قبلی 50 =1100 ، 80= 2000 ، 800 = 2500 و 3x 61key= 5000 بود الان اگر مقایسه ای بر قیمت ها داشته باشید خودتون میتونید قضاوت کنید چه کیبردهایی جای چه کیبردهایی رو گرفته اند (قیمتها حدودی هستند)
pa50 = 1700
pa80 = 2500
pa800 = 5600
3x 61key= 8700
حالا به بالا بودن قیمتها کاری ندارم چون همشون به یک اندازه تغییر نکردن باز مقایسه کنید ...
فعلا مدل برتر در بین ارنجرها 3x هست ولی برای کسانی که توان مالی و توان استفاده از امکاناتش رو داشته باشند برای همه مناسب نیست بحث برتری مدلها رو از روی قیمت و امکانات مسلما همه میدونن نیازی به تعریف و تمجید نخواهد بود این بحثها باعث سردرگمی دوستان خواهد شد کسی که میخواد ساز تهیه کنه حالا چه کسی که میخواد تازه شروع کنه یا هنرمندی که میخواد مدل بالاتر تهیه کنه به لحاظ توانایی مالی و توانایی هنری بالاخره مدل مناسب خودش رو انتخاب خواهد کرد و اینکه هر مدلی کاربر خاص خودش رو میطلبه ...
بهتره به جای مدلهای برتر کمک کنید دوستان مدلهای بهتر رو انتخاب کنند تا تا حداقل جایگزین مناسبی نسبت به برترین مدلها از لحاظ قیمت و کارایی مدنظرشون باشد .

RE: قيمت تقريبي كيبوردهاي كرگ - Sina.d - ۲۶/۸/۱۳۹۱ ۰۱:۰۰ صبح

دوستان
مقایسه کیبوردها را در تاپیک مخصوص ادامه بدید و بحث قیمتها را اینجا.

ممنون از همکاریتون

RE: قيمت تقريبي كيبوردهاي كرگ - pedram - ۲۶/۸/۱۳۹۱ ۰۹:۴۴ صبح

دوستان عزیز فکر می کنم شرکت کرگ که هر کدوم از کیبورد های pa رو تولید کرده نسبت به توانایی و تکنولوژی شون اونها رو قیمت گذاری می کنه قطعاً، کارشناسای اونها هم بهتر میدونن که کاربر ها و مشتریهاشون چه نیازهایی دارن و بر اساس همین نیاز ها مدل های مختلف رو ارائه میدن.
ما فقط می تونیم نظر خودمون رو مطرح کنیم،چون بعضی ها از نظر هم خوششون نمیاد نباید سعی کنن نظر خودشون رو به مخاطبشون تحمیل کنن ، سعی کنیم آستانه ی تحملمون رو یه کم ببرسم بالا و به نظر هم احترام بگذاریم و فقط نظر خودمون رو بگیم و قضاوت رو به عهده ی خواننده ی مطلب بگذاریم.
من فکر می کنم هر کدوم از مدل ها نقاط ضعف و قوت خودشون رو دارن ، هیچ کدومشون بد نیست ، همه خوبن ، فقط امکاناتشون و بالطبع قیمتشون با هم فرق داره که اون هم هر کسی بر اساس نیاز و سطح کاری که می خواهد با کیبوردش انجام بده باید انتخاب کنه از بین اون مدل ها.
من به شخصه فکر نمیکنم قیمتا دیگه خیلی تغییر کنه یعنی پایین بیاد،چون دلار تقریباً دیگه ثابت شده ، مگه اینکه حالا بقول دوستمون معجزه بشه...
کاش یه نفر توی این 2 3 صفحه قیمتا رو میزد،الان خیلی وقته کسی قیمت نزده ، اصلاً به قول یکی از دوستان ماهیت صفحه داره عوض میشه...

RE: مقایسه کیبوردهای کرگ با یکدیگر - Abedi - ۱۵/۹/۱۳۹۱ ۱۰:۴۹ عصر

این تاپیک به لطف دوستان مدتی بسته خواهد شد